Mascotte van toen... Pelle Clement Xavi Dors: 'Neres is mijn favoriet De Ajax-mascotte 10 In Polen zette Ajax Onder 19 een stevig fundament onder het bereiken van de volgende ronde in het UEFA Youth League-toernooi. In Warschau werd met 4-1 gewonnen van Legia Onder 19. Met twee goals was er een hoofdrol voor Kaj Sierhuis. Op 13 april 2007 voetbalde Ajax de thuiswedstrijd tegen NAC (en won met 2-0). De jeugdspeler van Ajax die op deze avond de rol van mascotte vertolkte, was Pelle Clement. Sinds aanvang van het huidige seizoen is Pelle speler van het Engelse Reading, de club die getraind wordt door oud-Ajax- speler en -trainer Jaap Stam. Clement kwam in 2006 als tien jarige van KHFC naar Ajax en herinnert zich zijn optreden als Ajax-mascotte nog goed. Die avond van Ajax - NAC... 'Ik weet dat ik het een enorm spannende dag vond. Ik werd meegenomen naar de kleed kamers van de ArenA en mocht de trainer, Henk ten Cate, gedag zeggen. In een hoekje van de trainerskleedkamer kleedde ik mij, iedereen was erg aardig tegen mij.' Betekende het mascotte-zijn iets voor je? 'Niet zozeer het mascotte zijn, het ging vooral om dat hooghou den, bij sommigen in de groep leefde dat sterk. Het was vooral gaaf om in de ArenA op plekken te komen waar je nooit kwam.' Had je een aanvaardbaar resultaat? 'Hmm... not too bad... om het op zijn Engels te zeggen. Ik haalde 185 keer en daar was ik best tevreden mee maar uiteindelijk was het goed voor een zevende plek! Als je ziet wat ze tegen woordig halen, had ik nog wat beter moeten oefenen.' Voor de foto koos je Edgar Davids 'Ja, Edgar vond ik cool! Hij was teruggekomen naar Ajax en had al een mooie carrière achter de rug. Leuk om die foto terug te zien, het brengt je terug bij het moment, mijn eerste keer op het veld van de ArenA. Het doel is dan om er later terug te keren, gelukkig heb ik dat een aantal keer kunnen doen.' David Endt In de bus onderweg naar Rotter dam zit naast mij Xavi Dors, jeugdspeler van Onder 11. Hij gaat zo tegen Feyenoord spelen. Hoe lang speel je al bij Ajax? 'Vanaf de F2, dit wordt mijn vierde seizoen bij Ajax. Hiervoor speelde ik bij Zeeburgia.' Op zondag (5 november) was je mascotte bij de wedstrijd Ajax - FC Utrecht. Vond je het niet spannend het veld op te lopen met de spelers en dat iedereen naar je kijkt? 'Nee hoor, ik vond het niet span nend. Ik vond het juist leuk. Ik vind een vol stadion niet eng of zo.' Waarom was je mascotte tegen FC Utrecht? 'Mijn oom is Urby Emanuelson en die speelt bij Utrecht. Ik had aan de trainer gevraagd of ik mascotte mocht zijn juist bij deze wedstrijd en dat mocht. Ik vond het superleuk.' Wat vond je van de wedstrijd? Was Utrecht zo goed of was Ajax zo slecht? 'Ajax was slecht. Het ging niet zo goed en ze maakten te weinig doelpunten. Maar Utrecht was ook niet goed.' Op welke positie speel je? 'Ik speel in de voorhoede, ik kan op links, in de spits of rechtsbui ten spelen. Ik kan ook centraal op het middenveld.' Het viel me op dat je tijdens het hooghouden beide voeten gebruikte! 'Ja, ik ben tweebenig, maar mijn rechterbeen is toch wat sterker.' Hoeveel keer kon je de bal hoog houden? '1227 keer! Dat is tot nu toe het record.' Wie zijn je favoriete spelers? 'Bij Ajax is dat David Neres. Hij is op dit moment in vorm. Messi en Cristiano Ronaldo vind ik ook supergoed.' Heb je het naar je zin bij Ajax? Er wordt veel van je verwacht. 'Ja hoor we hebben een goed team en het is erg leuk. En we zijn natuurlijk goed!' Heb je nog een droom? 'Ja, ik wil het eerste van Ajax halen. Als het tijd is om weg te gaan wil ik naar Paris Saint- Germain. En ik wil de Europa Cup winnen maar dan moet ik wel hard trainen.' Xavi, nog één vraag: met wie ben je op de foto gegaan? 'Met mijn oom natuurlijk! En met Hakim Ziyech.' Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 10