Wedstrijden tegen AZ dragen steeds meer het aureool van een derby en trekken mede daardoor veel publiek. De Onder 19-teams van Ajax en AZ kruisten al vroeg in het seizoen de degens. Op Sportpark de Toekomst kwam Ajax als overtuigende winnaar uit de Noord-Hollandse derby: 4-0 een flinke oorwassing: 0-5. Op zulke momenten ben ik furieus en stap ik het liefst zelf het veld in om het voor te doen. Het zijn leer zame momenten voor de jongens, maar ook voor mij als beginnend trainer' 'Die bevlogenheid heb ik altijd in mij gehad. Er is bij mij weinig verschil tussen voetballer en trainer. Ik speelde altijd met mijn hart, dat is als coach niet anders. Ik zeg wel eens gekscherend tegen de jongens: "Jullie weten toch hoe ik als speler wasDat wil ik ook in het veld zien." Er moet met passie gespeeld worden.' Ajax OI9 kent met twaalf punten uit vier wedstrijden een sterk begin van de competitie en na de zege op Hammarby (0-4) staat de ploeg met één been in de volgende ronde van de UEFA Youth League. Het voortvarende begin is voor Heitinga echter geen reden om de vlag uit te hangen. 'Er is nog steeds een hoop werk aan de winkel. Ons team kent vele nieuwelingen en verschillende nationaliteiten, waaronder een Deen, Australiër, Fin en twee Zuid-Afrikanen. De spelers hebben kwaliteiten, maar het moet nog een hecht team worden.' Wennen bij Ajax 'De buitenlandse jongens hebben tijd nodig om te wennen bij Ajax. De intensiteit van de trainingen en de manier van spelen zijn anders dan ze gewend zijn.Via animaties en videobeelden willen we ze laten begrijpen op welke manier wij voetballen. Hoe zetten we druk op de tegenstander? Hoe bouwen we op? Dat zijn zaken die we duidelijk proberen te krijgen.' 'In ons team zorgt muziek voor verbroedering. Sommige jongens zijn de Nederlandse taal nog niet machtig, maar houden wel van dezelfde muziek als hun teamgenoten. Muziek is universeel en zorgt voor een klik tussen spelers. Zij vinden het leuk om na de wedstrijd samen te luisteren en te ontspannen.' 'Als oud-voetballer weet ik dat het onmogelijk is elke wedstrijd goed te spelen. Maar het is wel mogelijk om iedere wedstrijd hard te wer ken. Veel jongens bij Ajax trainen voor zichzelf en maken lange dagen. Dat vind ik niet meer dan normaal. Het profvoetbal is prachtig, maar het wordt je niet op een presenteerblaadje aangeboden. Met alleen talent kom je er niet. Dat vind ik belangrijk om mee te geven.' Sven Koeneman/Ajax.nl 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 9