Champions League debuut Ajax Vrouwen Ajax Vrouwen Daphne Koster en Anouk Hoogendijk hebben op 4 augustus definitief hun voetbalcarrière afgesloten. Tijdens Ajax' Open Dag speelde het duo in de ArenA een speciale afscheidswedstrijd met deelname van diverse bekende Ajacieden. Kay-lee Sanders (19) en Lize Kop (19, keepster) zijn overgekomen van CTO Amsterdam. Zij train den beiden vorig jaar mee met Ajax. Lindsey Keizersweerd (19) speelde vorig seizoen voor ADO Den Haag. De laatste club van de Amerikaanse Toni Payne (22) was Duke University. Trainersstaf Maarten van der Schaaf is de nieuwe assistent-trainer, als rech terhand van Benno Nihom, die na het vertrek van Ed Engelkes werd aangesteld als hoofdtrainer. Maarten is specialist in het per formancegedeelte van de trainin gen waaraan nu nog meer aan dacht aan kan worden besteed. De nieuwe assistent-coach leidde in Amerika een jaar het MYSC O-19 team terwijl hij bij de KNVB als beginnend trainer en coach van het MO-13 team actief was. Ook was hij trainer van diverse jongensteams. De Ajax Vrouwen wonnen hun eerste thuiswedstrijd tegen Achilles'29 vrij gemakkelijk met 2-1. De duels tegen respectieve lijk FC Twente (uit) en ADO Den Haag (op De Toekomst) werden gelijkgespeeld. De Ajax Vrouwen bezetten daarmee de derde plaats. Door drie overwinningen op rij tegen Parnu Jalgpalliklubi, FK Rigas Futbola Skola en Stan dard Luik plaatsten de Ajax Vrou wen zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Op woensdag 4 oktober kwam het Italiaanse Brescia op bezoek. In een zeer enerverende wedstrijd wist Ajax, ondanks een langdurige numerieke minderheid door het uit het veld zenden van Marjolijn van den Bighelaar, op spectacu laire wijze met 1-0 te winnen. Kracht en karakter stonden aan de basis van deze historische zege. Helaas krijgt het Champions League avontuur geen vervolg. In Noord-Italië werd de returnwed strijd tegen Brescia met 2-0 verlo ren, genoeg voor de Italianen om verder te gaan in het toernooi. Tamara Schellekens Ajax Vrouwen heeeft zich deze zomer versterkt met Sisca Folkertsma, Stefanie van der Gragt, Toni Payne, Kay-lee Sanders, Lize Kop, Marieke Ubachs, Linda Bak ker en Lindsey Keizersweerd. Middenvelder Sisca Folkertsma (20) komt over van PSV Eindho- ven.Verdediger Stefanie van der Gragt (24) speelde vorig seizoen nog Cham pions Leaguevoetbal voor Bayern München en heeft zich nu voor een avontuur bij de landskampioen gemeld. Beide internatio nals maakten deel uit van de EK-selectie die afge lopen zomer goud pakte. Nicky van den Abbeele (23) kwam over van Anderlecht. De middenvel der was namens België actief op het EK. Met keeper Marieke Ubachs (23) en Linda Bakker (24) haalde Ajax Vrouwen twee oude bekenden in huis. Marieke Ubachs speelde van 2012 tot 2015 in het shirt van Ajax, keepte vervolgens een sei zoen bij FC Twente. Na een sei zoen niet gevoetbald te hebben, keerde Ubachs terug op het oude nest. Door de schorsing van Eli Sarasola (zeven competitiewed strijden) waren de Ajax Vrouwen genoodzaakt een keeper aan te trekken die er gelijk zou staan. Linda Bakker verruilde Telstar voor Ajax nadat ze in de eerste twee jaar dat Ajax aan de compe titie meedeed, meer dan vijftig keer het rood en wit droeg. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 6