Trots aan kop Altijd Ajacied 'Mijn karakter past bij Ajax' Jong Ajax Jong Ajax, dat vanaf de start van het seizoen gecoacht wordt door Michael Reiziger, doet het meer dan verdienstelijk in de Jupiler League. Uitstekende uitslagen tegen onder meer SC Cambuur, Fortuna Sittard en Jong PSV lagen ten grondslag aan de hoge klassering op de ranglijst. Naam: Michael Reiziger Geboren: 3 mei 1973, Amstelveen Debuut: 24 april 1991 (Ajax - Heerenveen 4-0) Laatste wedstrijd: 5 mei 1996 (De Graafschap - Ajax 0-0) Totaal: 100 wedstrijden 1 goal Er zijn momenten geweest waarop hij dacht dat zijn gedroomde loopbaan als voetballer niet in het rood en wit van Ajax gestalte zou krijgen. Maar Michael Reiziger gaf nooit op, doorstond de beproevingen die op zijn pad kwamen en maakte het op het goede moment en op de juiste plaats waar. Zijn naam is onlosmakelijk verbonden aan het gouden Ajax van midden jaren negentig. Dat hij vervolgens elders zijn kwaliteiten liet stralen, tastte zijn Ajaciedschap niet aan. En nu is Reiziger terug! Als hoofdcoach van Jong Ajax. Michael leefde ademde, at, dronk, leefde voetbal en dat bracht hem verder. Na de A-junioren kwam de middenvelder terecht bij wat nu 'Jong Ajax' heet. Ajax 1 was op dat moment nog een stap te ver dus volgden uitleenjaren bij Volendam en FC Groningen, en toen kwam de keuze. Ja, ik kon bij Ajax blijven, maar dan als verdediger, terwijl ik bij andere clubs als middenvelder interessant was. Ik koos voor Ajax: als verdediger bij Ajax is toch een betere optie dan als middenvel der op een minder niveau. Daarbij kwam dat ik mij altijd wel kon aanpassen, het was geen offer.' De rijkdom van de loopbaan van Michael Reiziger is bekend: Milan, Barcelona, Oranje, prijzen en glorie. Maar hoe was het om terug te komen bij Ajax, als trainer? Reiziger: 'Overal waar ik was, heb ik geleerd, ervaren dat er andere opvattingen over voetbal zijn. Daar heb ik ook steeds voor open gestaan en dat helpt mij bij het trainerschap. En mijn karakter past zo goed bij de aard van Ajax: in alles de beste willen zijn en dat voortdurend nastreven.' David Endt Jong Ajax is de Jupiler League uit stekend begonnen. In Leeuwar den werd SC Cambuur met 2-1 verslagen. Darren Sidoel opende de score, waarna Mateo Cas- sierra vlak voor rust voor 0-2 zorgde. Ook de tweede wed strijd werd gewonnen, tegen Fortuna Sittard. Een 3-0 voor sprong werd nog bijna teniet gedaan, maar een geweldige goal van Dennis Johnsen maakte aan alle onzekerheid een eind: 4-2. De uitwedstrijd tegen Jong PSV resulteerde in een simpele over winning. Ajax was oppermachtig en degradeerde de opponent tot figurant in eigen huis: 0-3. Luis Manuel Orejuela maakte zijn debuut als Ajacied. Het eerste puntenverlies van het seizoen werd op eigen veld geleden. Op een zeer regen achtige avond op sportcomplex de Toekomst werd het tegen RKC, ondanks een groot over wicht, 1-1. De volgende wedstrijd werd wel weer gewonnen. Helmond Sport werd in Noord-Brabant met 4-1 opzijgezet. Voor het duel deelde het team van Michael Reiziger de koppositie nog met FC Oss en MVV Beide concurrenten lieten echter punten liggen, waardoor Jong Ajax alleen lijstaanvoerder werd. Thuis tegen Telstar werd opnieuw gelijkgespeeld: 1-1. Op een goed gevulde Toekomst kwam Jong Ajax in de slotfase dankzij een goal van Teun Bijleveld nog langs zij. Lichtpunt aan Amsterdamse zijde was de terugkeer van Daley Sinkgraven, die na maandenlang blessureleed een uur kon spelen. Yuri van Eijden 'Ik Ajacied? Natuurlijk! Dat was ik al vóór ik op mijn twaalfde naar de club kwam. Er was maar één club: Ajax. Mijn idolen waren jongens als Rijkaard en Vanenburg, mijn vader was Ajax-aanhanger en als 't kon, ging ik naar wedstrijden. Via de talentendag kwam ik binnen maar ik stond al op een lijst, nadat ik met mijn club Sint Martinus tegen Ajax had gespeeld.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 5