Op het hoogste niveau WIE IS WIE? Historie deel 1 centnc Op 21 september opende Ajax de FIFA 18 Experience. Daarbij werd bekendgemaakt dat ABN AMRO de officiële eSports Partner van Ajax wordt. E-Sports wint zowel nationaal als internationaal snel aan terrein. Ook spelers van Ajax 1 waren belangstellende aanwezigen bij de opening. d Toegegeven, de Ajacied van 1917 was nog niet zo verwend als die van een eeuw later, maar toch zal het even een flinke afknapper zijn geweest. Ajax was, na drie jaar in de jungle van de tweede klasse, eindelijk weer op het hoogste niveau beland. Het had zich voor die tijd degelijk voorbereid op het nieuwe seizoen, met een 13-0 oefenzege op Robur et Velocitas, en een finaleplaats in het pres tigieuze jaarlijkse Zilveren Bal- toernooi. Het elftal was nagenoeg hetzelfde gebleven en goed inge speeld met een ervaren rot als Jack Reynolds aan het roer. Alles was er klaar voor, ook de suppor ters, die ook wisten dat Ajax afge lopen seizoen de vloer had aange veegd met menig eersteklasser in vriendschappelijke wedstrijden: Wilhelmina, Quick, Be Quick, Sparta, UD, NAC, DFC,Vitesse (10-1!), MVV, de zuidelijke kam pioen Willem II, ze waren allemaal aan de zegekar gebonden, en de nieuwe landskampioen, Go Ahead, wilde zelfs per se tegen de Oost amsterdammers - nou ja, maar drie spelers kwamen uit Oost - spelen om zich helemaal kam pioen te kunnen voelen. Om ver volgens het onderspit te delven. Kortom: iedereen spuugde eens y O Z O U X !d 5 flink in de handen: laat de grote namen maar komen. Welnu, de eerste grote naam was HVV, de deftige club die in de jeugdjaren van het Nederlandse voetbal tienmaal landskampioen werd. Op 23 september 1917 was de 'Leeuw van Wassenaar' de eer ste horde op weg naar het kam pioenschap dat Ajax stiekem voor zichzelf had gedacht. Anderhalf uur later waren de verwachtingen alweer wat realistischer. Aan het spel had het niet gelegen: Ajax kreeg genoeg kansen, maar stuitte op Dick MacNeill, de HVV-keeper die helaas een prima dag had. Eén vrije schop van HVV had ze echter de leiding bezorgd. Na de gelijkmaker van Theo Brokmann trok HVV geleidelijk de wedstrijd toch naar zich toe, en het ambi tieuze Ajax werd met een neder laag naar huis gestuurd. Een lekker begin, al telde de competitie nóg 21 wedstrijden. Drie zeges later kreeg Ajax alweer praatjes, maar het was een goede waarschuwing geweest: een kampioenschap zat erin, maar vanzelf zou het niet gaan - de oude garde zou heus niet zomaar opzij stappen voor de hoofdstedelijke nieuwkomers. Evert Vermeer Naam: Lynn Heuvel Functie: Medewerker Horeca Werkzaam sinds: November 2004 Hoe lang zit je al bij Ajax'In november van dit jaar zit ik alweer dertien jaar bij Ajax.' Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? 'Dat is eigenlijk puur toeval geweest. Mijn vader deed de boekhouding voor de toenmalige eigenaar van de kantine van de Toekomst. Op dat moment had ik geen baan en via zijn contact ben ik hier terechtgekomen.' Wat zijn jouw werkzaamheden op de Toekomst? 'Samen met mijn collega's verzorgen we hier alles wat met horeca te maken heeft. Samen met de keuken verzorgen wij de lunch voor al het perso neel maar ook van de ArenA, middenbouw, bovenbouw, Jong Ajax en Ajax Vrouwen. Ook 's avonds eet het personeel, de midden bouw en de bovenbouw bij ons. Daarbij krijgen we heel veel aan vragen van bijvoorbeeld sponsors zoals ABN AMRO, Adidas en Ziggo. Dan zijn er nog de terugkerende evenementen zoals de nieuwjaarsreceptie, de talentendagen, schalenavond en de bordjes club. Op wedstrijddagen staan we met het hele team klaar om iedereen zo snel mogelijk van dienst te zijn.' Welke dagen in de week ben je op de Toekomst te vinden? 'In principe werk ik 20 uur verdeeld over 2 dagen. Ik heb vaste dagen, meestal maandag en dinsdag. Is het op een bepaalde dag extra druk, dan probeer ik ook op die dagen te werken.' Wat vind je het leukste van je werk? 'Het leukste vind ik dat ik jon gens uit de jeugd zie doorbreken, zelfs als dat uiteindelijk bij een andere club is. Toen ik dertien jaar geleden begon, dacht ik dat het leuk zou zijn om een aantal jongens van de Fjes te zien doorbre ken. Een van die jongens is Appie Nouri. Andere jongens zijn Leon Bergsma en Mauro Savastano die nu bij Jong Ajax spelen. Er zijn er meer, bijvoorbeeld Daley Blind, Jan Vertonghen en Davy Klaassen heb ik zien opgroeien. Het is altijd leuk als er oud-spelers of trai ners nog terugkomen op de Toekomst en dat je weer even een praatje met ze kan maken. Superleuk dat ze je niet vergeten zijn. We hebben echt een heel gezellig team achter de bar en in de keuken.We streven er naar iedereen met een lach op het gezicht te bedienen.' Wat is jouw favoriete Ajax-moment? 'Dat was absoluut de trip naar de Europa League Finale in Stockholm. Ik had zoiets nog nooit meegemaakt en het was heel bijzonder om dat met de hele orga nisatie te beleven.' Yuri van Eijden Hei dftil dal Ajax fn de eeratg klu» bractit.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 4