'Mensen maken het verschil' Operationeel directeur Rutger Arisz: Op vrijdag 4 augustus vond in de Amsterdam ArenA de traditionele Open Dag van Ajax plaats. Onder leiding van trainer Marcel Keizer werd een modeltraining afgewerkt en fans kregen de gelegenheid handtekeningen van hun favoriete spelers te verzamelen. AJAX CLUBNIEUWS 14e Jaargang nummer 6 November 2017 INHOUD 2 Rutger Arisz:'Mensen maken het verschil' 3 Van de voorzitter 4 Historie deel 1 Wie is wie? 5 Jong Ajax Altijd Ajacied 6 Ajax Vrouwen 7 Jeugdkatern Het jeugdteam Al 8 Jeugdkatern Het jeugdteam Al 9 Jeugdkatern Het jeugdteam Al 10 Jeugdkatern Mascotte toen en nu 11 Langs de zijlijn Column Menno Pot 12 Ajax Zaterdag 1 in de ArenA Gedicht 13 Ajax Foundation In Memoriams 14 Ajax Zaterdag 15 Verenigingsleven 16 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Johan Hogenhout, Jacques Kattenburg, Sven Koeneman, Menno Pot, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Ajax Life Ajax Kids Clubblad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax Wie op een willekeurige dag een bezoek brengt aan de Ajaxburelen op de Johan Cruijff Arena, zal her en der aan de muur opvallende posters ontdekken met daarop een niet al te prot serige maar wel duidelijke tekst, verlucht met een pas send beeld. 'Wij zijn Ajax. Wij willen de beste zijn' en: 'Wij zijn Ajax. Wij versterken elkaar' en: 'Wij zijn Ajax. Wij zijn Amsterdams direct'. De kreten passen bij een con cept waarbinnen zowel de kernwaarden van onze club worden benoemd als een houvast wordt gegeven aan waar Ajax voor wil staan. Het gaat misschien te ver om deze vorm van uitdraging van Ajax-normen volledig toe te schrijven aan de nog verse operationeel directeur Rutger Arisz, maar bij het gesprek dat Ajax Clubnieuws met Arisz had, blijkt wel dat hij de drijvende kracht achter deze bevestiging van identiteit is. 'Mensen maken het verschil', zegt Arisz met een lichte maar vrien delijke stemverheffing, als om zijn woorden kracht bij te zetten. 'We willen graag een lerende organisatie zijn waarin wij in veiligheid en vertrouwen onze stappen maken, ons werk doen. Ik ben erg van de verbinding, geloof heilig in de onderschei dende kwaliteit van mensen.' Rutger Arisz (Groningen, 11 febru ari 1970) is een relatieve nieuw komer bij Ajax. Op 1 december 20l6 begon hij met zijn werk nadat hij door de Raad van Com missarissen was aangesteld. Met een bepaaldelijk levendige maat schappelijke loopbaan als refe rentiekader (Arisz werkte als jurist voor een groot advocaten bureau, vervolgens in diezelfde hoedanigheid voor Schiphol en het New Yorkse JFK Airport), maakte hij de overstap naar in vele opzichten een andere wereld. Vermeldenswaard is ook dat er een groot sportief hart klopt achter de ribbenkast van Arisz. In zijn studententijd kende hij een prachtige sportloopbaan als roeier. Uitkomend voor de Amsterdamse club Nereus maakte hij deel uit van de natio nale Dubbelvier waarmee hij in 1989 wereldkampioen werd en in 1992 in Barcelona deelnam aan de Olympische Spelen. De smaak en euforie van zegevieren én de eisen die topsport stelt, kent Arisz dus vanuit eigen erva ring. Bestond Ajax al in uw leven voor u aan de nieuwe klus begon 'Na het afronden van mijn middelbare schooltijd, in Hilver sum, ben ik in Amsterdam gaan wonen en studeren. In Hilversum is het merendeel van de jeugd voor Ajax en ook ik was fan, geraakt door de specifieke eigen schappen van het Ajax-voetbal: avontuurlijk, technisch, gedurfd. Mijn studententijd viel mooi samen met tijden van groot suc ces van de club en dat zorgde er mede voor dat het fundament werd vergroot. Ajax was ook heel erg Amsterdam, en andersom, dat sprak mij aan, ik vond dat mooi.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 2