Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 04 Het seniorenvoetbal is alweer aardig op streek. Na diverse oefenpotjes en toernooien, is de competitie nu in volle gang, met over het algemeen opwekkende resultaten. Bovenstaande beeldcompilatie toont momenten uit de wedstrijd Ajax Veteranen tegen FC Breukelen 4, een wedstrijd die Ajax met 2-1 won. Het seizoen voor Ajax Zaterdag 1 begon op 24 juli. Terugkijkend is het een interessante voorbereiding geworden, met wisselende succes sen. Tegen zowel Jong Volendam als tegen het eerste amateurelftal van Volendam werden nipte nederlagen geïncasseerd. In het Zuiderzeetoernooi van derde divisionist VVOG bereikten wij de finale, die met miniem verschil verloren werd van de gastheren, momenteel koploper in de derde divisie. Gedurende de voortgang van de voorbereiding kwamen ook de eer ste echte successen. Ajax Zaterdag 1 won van zowel OJC Rosmalen als van Be Quick 1892, wedstrijden in de voorronde van de grote KNVB Beker. Daarmee plaatste het elftal zich voor de eerste ronde van het hoofdtoernooi. Een prestatie van formaat, mede gezien het feit dat beide opponenten respectabele Derde divisieverenigingen zijn. Bij de KNVB Bekerloting bij Fox werd Ajax Zaterdag 1 gekoppeld aan FC Utrecht, zowel sportief als organisatorisch een interessante loting. Na lang wikken en wegen (risicowedstrijd) moesten wij uitwijken naar de ArenA, een zeer speciale belevenis voor eenieder die de amateurs een warm hart toedraagt. Deze wedstrijd is inmiddels gespeeld. Op 20 september waren, voor ongeveer 1500 mensen, de Utrechtse profs met 0-6 te sterk voor onze amateurs. Ondertussen zijn wij vier speelronden onderweg in de competitie en daar kunnen wij met alle tevredenheid op terugkijken. Momenteel bezetten wij de tweede plaats met negen punten. Dick Goossens Ajax 2 begon het nieuwe seizoen met een toernooi bij FC Abcoude. De openingswedstrijd tegen FC Weesp 1 werd met 3-2 gewon nen. Op de finaledag werd 2-2 gelijkge speeld tegen FC Abcoude 0. Dat was niet genoeg voor de eindzege en leverde een tweede plaats op. In het districtsbekertoernooi wer den alleen maar overwinningen geboekt.Van RKAVIC werd met 13-0 gewonnen. Ook VVC werd verslagen: 0-1. De volgende ronde werd bereikt door een 5-0 over winning op FC Hoofddorp. De eerste competitiewedstrijd tegen ODIN werd kansloos met 4-1 verloren. Een behoorlijke uitglijder, maar dit jonge team bevat genoeg mogelijkheden om in de Reserve Hoofdklasse A mee te strijden om de bovenste plaatsen. Andre Stuijf Een nieuw seizoen met wederom wat versterking van oud-Ajax-spe- lers in de gelederen. Wij gaan aan de slag om er hopelijk een succes vol jaar van te maken, zowel voor de beker als voor de competitie. De start bestond uit twee wedstrij den voor de beker waarvan er een met 2-2 gelijk werd gespeeld tegen WVHEDW 3 en de andere van De Meern 2 met 4-1 werd gewonnen. De competitie werd thuis gestart tegen Aalsmeer 2 met als resultaat 3-0 winst. Het vertoonde spel geeft vertrou wen voor dit seizoen, al moet het benutten van de kansen beter. Ik ben ervan overtuigd dat dit verhol pen zal worden, al met al ziet het er redelijk goed uit. Dolf van Zoest Met 9 punten uit 3 wedstrijden is Ajax Veteranen de competitie uit stekend begonnen. Nadat eerder was gewonnen van VVGA en Hoofddorp deelt het team na 4-2 winst op Real Sranang, dat als nieuw team aan de competitie is toegevoegd, de eerste plaats. Ook in de beker was er drie keer winst en dat bracht Ajax Veteranen naar de volgende bekerronde. Laurens en Arturo ten Heuvel zijn twee nieuwe spelers binnen de selectie. Een andere mutatie is die van Mitch Out die dit seizoen Juliëtte Kerkhof als fysiotherapeut ver vangt. Tamara Schellekens Zaterdag 5 is begonnen aan zijn derde seizoen. In het technisch hart vonden wat verschuivingen plaats. Trainer Nooitmeer is getransfereerd naar Ajax Vetera nen. Dat Ron niet zo maar te vervangen is, blijkt uit de aastelling van twee trainers: Marc Stuut is de veldtrainer en René Stefels is high performance coach. Maar de voet balwereld schudde pas echt op zijn grondvesten met de keuze van Chris van Eck als elftalbegeleider. Daar plukt de zaterdag 5 nu al de vruchten van. Alle tassen met kleding werden keurig bij iedereen thuis gebracht met als extra: trendy FEBO-slippers. Ogenschijn lijk onbelangrijke details maar spelers houden van professiona liteit en het is geen toeval dat uit de eerste vier wedstrijden twaalf punten werden behaald. Johan Hogenhout/ Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 14