Ajax Zaterdag 1 in de ArenA Zaterdag-seniorenvoetbal Trainer(s) Naast de terugkeer van Klaas-Jan Huntelaar versterkte Ajax zich met de volgende spelers: het Oostenrijkse talent Maximilian Wöber, de Colombiaanse verdediger Luis Orejuela, de van Roda JC overgenomen keeper Benjamin van Leer en tenslotte met een andere oude bekende: Siem de Jong. Ajax Zaterdag 1- FC Utrecht 0-6 0-1 Cyriel Dessers, 0-2 Cyriel Dessers, 0-3 Yassin Ayoub, 0-4 Lucas Görtler, 0-5 Matty Willock, 0-6 Zakaria Labyad. Scheidsrechter: R. Martens Toeschouwers: 1500 Opstelling Ajax: Stephan Veenboer, Edwin Soenarto, Glenn van Zoolin gen, Tim de Jong (46. Siver Abdulrahmann), Rience Schurman; Berry van 't Land, Jack van Moerkerk (77. Stefano Seedorf), Stanley Akoy (72. Maurice Renger), Zakaria el Biyar, Bilal el Amrani, Kenneth Misa-Danso. Voor het eerst sinds de oprichting in 1983 lootten de Ajax zaterdagamateurs voor de beker een tegen stander uit de Eredivisie. Vanwege veiligheidsover wegingen werd Ajax Zater dag 1 tegen FC Utrecht in de Johan Cruijff Arena gespeeld. Dat gebeurde op 20 september 2017 en was een geweldige beloning voor spelers, staf en eenieder met een Ajax (amateur)hart. De wedstrijd werd bijgewoond door ongeveer 1500 supporters op de hoofdtribune en 200 sup porters van FC Utrecht. Ajax kreeg de eerste mogelijkheid in de 6e minuut toen Kenneth Misa-Danso zijn kans niet wist te verzilveren. De eerste echte mogelijkheid voor FC Utrecht, in de 8e minuut, leverde meteen een doelpunt op, na overigens een prima aanval (0-1 door Des- sers). Het was voor FC Utrecht het begin om Ajax les te geven in effectiviteit. Ieder foutje of nonchalant uitverdedigen werd afgestraft. In een tijdsbestek van negen minuten scoorden de Utrechters vier keer (weer Dessers, Ayoub, Görtler en Wil lock tilden de stand naar 0-5). De Ajax-amateurs gingen met 0-6 rusten na een doelpunt van Zakaria Labyad uit de rebound. In de tweede helft was het wed strijdbeeld anders. Ajax toonde meer initiatief en kreeg kleine kansen via Berry van 't Land en Stanley Akoy. In de omschakel- momenten van de bezoekers lag het tempo toch wel een stuk hoger dan de Ajax-amateurs op zaterdagmiddag gewend zijn. De tweede helft bracht ook wat meer rust en defensieve zeker heid terug in het team, met als gevolg dat Ajax relatief makke lijker op de been bleef, zonder offensief veel potten te kunnen breken. Het veldspel zag er goed uit, mogelijk ook omdat FC Utrecht wat gas terug nam. Het bekeravontuur van de Ajax zaterdagamateurs eindigde in de Johan Cruijff Arena en dat het duel met de professionals uit Utrecht hier plaats vond, was de mooiste beloning voor het elftal en de begeleidende staf. Ondanks de (logische) nederlaag genoten zowel spelers als sup porters van historische avond! Tamara Schellekens Nauwelijks bekomen van de nederlaag In Stockholm lezen wij dat Peter gaat Behalve 'shit waarom' is dan de vraag Wie volgt hem op en is hj ook in staat Het spel te laten swingen op de maat Die hj sloeg en die aan jaren van geklaag Vrolijk een einde maakte Peter laat Ons achter splitst ons twjfel in de maag 'Een Keizer op de troon is altijd goed' Zie ik in app als Marcel wordt benoemd 'Hij heeft mijn zegen' luidt een tweede 'Aanvallen is zijn devies' geeft moed Na 'aanstelling is een riskante schrede' Klinkt het 'Was Louis dan zo beroemd?' Huisdichter Cornelis 1 oktober 2017 A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 12