Ajax - Only Friends actief door heel Europa GENUINE Ajax Foundation: Strijd in Wenen tiASTlc Op avontuur in Spanje Vertrek Simone Freling Op de laatste dag van de competitie werd Ajax O14 landskampioen. De ploeg van trainer Dave Vos won met 3-0 van PSV en was door concurrent AZ niet meer in te halen. AZ had nog drie wedstrijden te spelen. Tijdens het Pinksterweekend waren er twee teams van Ajax - Only Friends actief op een toernooi in Wenen. Later in juni was het de beurt aan een ander team dat haar opwachting in Tarra gona, Spanje maakte. Hoe gaaf is dat! Vrijdag voor Pinksteren vlogen twee teams met trainers/coaches naar Wenen om aldaar 's middags op het schitterende complex van Rapid Wien de eerste wedstrijd te spelen. Het toernooi kende deelnemers als FC Zurich, Club Brugge, Bayer Leverkusen, Sout hampton, AIK Stockholm, Austria Wien en natuurlijk Rapid Wien, stuk voor stuk uitkomend in de hoogste competities in hun lan den. Zaterdag was er een overvol programma met als hoogtepunt de wedstrijden in het immense, gloednieuwe stadion van Rapid. De spelers keken hun ogen uit en voelden zich echte profs. Wat een belevenis, wat een plezier, sportiviteit en vriendschap! Tussen de middag zorgde de organisatie voor heerlijke sport- lunches met de nodige koolhy draten om de spieren weer een impuls te geven. De organisatie zat sowieso fantastisch in elkaar. Strak en goed schema, busver voer van en naar het hotel, prima hotel, uitstekende scheidsrech ters, een gastvrouw voor Only Friends die de gehele tijd bij ons was, en een gezellige afsluitende zaterdagavond met alle teams in een grote pub waar gezamenlijk naar de Champions Leaguefinale werd gekeken. FUTBOL Sportief gezien deed Only Friends het prima met wedstrij den tegen diverse sterke tegen standers en uiteindelijk een 4e en 6e plaats in de poules. Bovendien werd onze Max (van der Struijf) uitgeroepen tot beste keeper van het toernooi. Hij werd door Rapid Wien zelfs gevraagd in Oostenrijk te komen voetballen, maar daarvoor heeft Max bedankt. Hij blijft liever bij ons! Voor veel jongens was het de eerste keer dat ze gingen vliegen en alleen daarom al was de reis naar Spanje een hele belevenis. In Spanje werd een heerlijk toer nooi gespeeld tegen overwegend grotere en oudere tegenstanders van clubs als Valencia en Villareal. Maar onze jongens knokten als ware helden en kwamen met de mooiste prijs naar huis: de Fair- Play-cup. De organisatie was euforisch over ons team en hun geweldige begeleiders. Zoals toegevoegd door teammanager Ronald Clijnk: 'Mijn naam is Ronald Clijnk en woon sinds 1999 in Spanje. Ik had afgelopen zaterdag het genoegen om Ajax - Only Friends te bege- leiden tijdens het internationale voetbal toernooi van Gimnastic de Tarragona. Ik heb enorm geno ten van de inzet van de jongens en begeleiding. Ze maakten indruk op de organisatie en andere teams. Hoewel de overige teams van een ander kaliber waren met een mindere gehandicaptengraad, was het voorbeeldig hoe de jon gens hebben gestreden voor een goed resultaat. Ze zijn een inspi ratie voor allen en ik ben trots deel te hebben uitgemaakt van het team Ajax - Only Friends. Het team imponeerde met de gedach- tengang, historie en de filosofie van de organisatie.' We zijn dus erg trots op onze jongens die ook hier de naam Ajax groot aanzien geven. Ralph de Haan Via onderstaande brief kondigt Simone Freling, vele jaren drij vende kracht en onlosmakelijk verbonden aan Ajax Publica tions en Hospitality en later initiatiefnemer van Ajax Foun dation, haar afscheid aan. Leden, via deze weg wil ik u laten weten dat ik, na twintig jaar met veel plezier bij Ajax te hebben gewerkt, afscheid ga nemen van deze mooie club. Met voldoening kijk ik terug op twintig heel bijzondere jaren. Jaren waarin ik als manager Public Rela tions de hospitality in de ArenA en daarbuiten heb kunnen profes sionaliseren. Met veel passie heb ik Maatschap pelijk Verantwoord Ondernemen voor Ajax op de kaart mogen zetten, later resulterend in de oprichting van Ajax Foundation. Ik dank u voor het vertrouwen, de vriendschappen die zijn ontstaan en alle warme giften aan Ajax Founda tion en de vele overige goede doe len. Trots ben ik op hetgeen wij met elkaar aan de gemeenschap hebben kunnen bijdragen, en nog steeds doen. Tevens dank ik u voor de fijne samenwerking en ik hoop dat eenie der nog heel lang in goede gezond heid bij de club betrokken mag zijn. Na twee decennia ben ik toe aan een nieuwe uitdaging en ik hoop dat wij elkaar weer ontmoeten. Mijn telefoonnummer blijft onveranderd, alleen mijn e-mailadres verandert in: s.freling@kpnplanet.nl Ik zeg: tot ziens! Wij treffen elkaar op de tribune of op de Toekomst. Simone Freling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 9