Een Ajax-zoon verlaat het nest Samen dankzij Appie Opnieuw en niet onverwacht verliet een echte Ajax-telg onze club. Davy Klaassen doorliep de Ajax-opleiding, won als jeugdspeler vele prijzen en ontwikkelde zich tot een vaste waarde voor het eerste elftal. Deze balk van Ajax Clubnieuws is een ode aan Davy, een sieraad van onze club. Het zat er al een poosje aan te komen en alles bij elkaar geno men viel het vertrek van Davy Klaassen bij Ajax in jaren geme ten nog iets later dan menigeen had verwacht. Onvermijdelijk waren er ook eerder dan deze zomer van 2017 aanbiedingen van kapitaalkrachtige clubs uit grotere competities dan de onze, maar Davy Klaassen onderscheidde zich niet alleen als begaafd voetballer op het veld maar ook als persoonlijk heid voor wie het wachten op het juiste moment van rijpheid samenviel met de liefde en betrokkenheid voor zijn club: Ajax. Het is altijd met een zucht dat wij afscheid nemen van onze spe lers en dat geldt helemaal wan neer dat een voetballer is die van jongs af aan in het Ajax-nest is opgegroeid, daar werd opgeleid en het mede op grond van dat lastig te benoemen Ajax-gen tot Oranje-international en zelfs tot internationaal erkende topper schopte. We kennen de (econo mische) verhoudingen in de hui dige voetbalwereld en wij hebben geleerd de keuze voor een bui tenlandse club te accepteren. En wij bezitten de wetenschap dat de opengevallen plekken zullen worden opgevuld door nieuwe talenten en we kunnen niet zeg gen dat Davy 'te vroeg' voor een andere club kiest. Klaassen heeft veel aan de club gegeven, toonde zich in de laatste seizoenen een voortreffelijke ambassadeur van Ajax, zowel binnen de lijnen als daarbuiten. Ook daarom meende de redactie van het Ajax Club nieuws het titelblad van deze uit gave door een foto-collage aan hem op te dragen. Helaas dwon gen de droevige gebeurtenissen rond Nouri ons die keuze te her zien en de beeldhommage naar het 'binnenwerk' te verplaatsen. Het laat onze waardering voor Klaassen onverlet en wij wensen de Ajacied een in alle opzichten rijke voortzetting van zijn loop baan toe. Redactie Ajax Clubnieuws Ik wist dat de kans groot was en het lot heeft inderdaad zo beslist: ik mis de thuiswedstrijd tegen OGC Nice omdat die precies in mijn vakantie valt. Niet zo'n ramp, normaal gesproken. Ik ben het type voetballief hebber dat aan het eind van het seizoen moe is: een supporter die net zo'n behoefte heeft aan een zomerstop als de voetballers. Ajax houdt me het hele seizoen intens bezig, zowel privé als pro fessioneel. Als het seizoen erop zit, ben ik vaak even 'Ajaxmoe': op vakantie wil ik er even niets van weten. Even een paar maanden geen voetbal, zodat het in augustus weer ouderwets jeukt. Na een paar maanden onthouding weer ouder wets verrukt zijn bij de aanblik van het stadion, het veld en de ploeg; ik kan het iedereen aanraden. Enfin, ik dacht dus dat het me niet zo veel zou doen om onze eerste kwalificatiewedstrijd op Amsterdamse grond te moeten missen, maar dit jaar is dat toch anders. Dat komt natuurlijk door Appie. Over die vreselijke dag in Oostenrijk hoef ik niets meer te zeggen. Over het verpletterend slechte nieuws van een paar dagen later evenmin. We weten allemaal wat er gebeurd is en hoe schaars de updates sindsdien geweest zijn. Over zijn toestand hoeven we elkaar niets meer te leren. Wat we wel willen? Samen zijn. Een partij voetbal in het voorportaal van de Champions League missen? Ik zit er totaal niet mee. Maar de eerste officiële wedstrijd van Ajax sinds het moment dat Appie ging liggen... die had ik willen meemaken, ik had samen willen zijn met mijn medesupporters, van wie ik de meeste niet eens persoonlijk ken, maar met wie ik dat ene ding gemeen heb: dat we Ajacieden zijn. Hoe sterk die band is, zullen we op 2 augustus voelen. En Nice ook. Ik weet zeker dat de meeste Ajacieden die wél naar de wedstrijd gaan hetzelfde gevoel hebben. Ik vermoed dat het aantal verkochte kaarten om die reden hoger is uitgevallen. Op het moment dat u dit leest, is Ajax - OGC Nice vermoedelijk al gespeeld. De uitslag? Geen idee. Maar een paar dingen weet ik zeker. Dat onze nummer 34 erbij was. En dat alle Ajacieden, die vaak zo onderling verdeeld kunnen zijn, één waren. Misschien wel meer dan ooit. Dat heeft die kleine toch maar mooi voor elkaar gekregen. Menno Pot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 7