r fM kff 'Jeugdopleiding heeft me gemaakt tot wie ik ben' Justin Kluivert trots Talent van de Toekomst 2016-2017 A w i Trainers en teammanagers Ajax jeugd seizoen 2017-2018 Donderdag 8 juni was het weer 'Schalenavond'. Met alle jeugdspelers, technische staf en ouders wordt dan teruggekeken op het afgelopen seizoen en wordt het talent van het jaar gekozen. Dit jaar was dat Justin Kluivert. Justin Kluivert debuteerde afgelopen seizoen in Ajax 1. De snelle buitenspeler trad daarmee in de voetsporen van vader Patrick die hem in de jaren negentig voorging. In juni werd Justin verkozen tot Talent van de Toekomst. John Bosman overhandigde Kluivert junior het borstbeeld dat bij de titel 'Talent van de Toekomst' hoort. Een titel, die hij zich al een jaar eerder tot doel had gesteld. 'Ik ben er heel trots op' vertelt Kluivert. 'Ik weet nog dat Matthijs (de Ligt, red.) hem een jaar eerder won. Ik was daarbij en zei toen tegen een lerares van Ajax: "Volgend jaar is die prijs voor mij." Het was echt een doel, en het is mooi als je je doelen bereikt.' Grote plannen De ontwikkeling van Kluivert verloopt stormachtig. Dit jaar wil hij uitgroeien tot vaste waarde in het team van Marcel Keizer. 'Vorig jaar heb ik natuurlijk stappen gemaakt, het eerste bereikt. Toen was ik nieuw, nu liggen de verwachtingen hoger. Dat is logisch en ik vind het ook wel mooi, moet ik zeggen. Ik wil het laten zien. Van druk heb ik geen last, dat zit wel goed.' Doortrainen 'Ik ben met familie en vrienden op vakantie geweest', vertelt Kluivert over zijn vrije weken. 'Op Ibiza en ook naar Monaco. Vakantie is voor mij je rust pakken en ook genieten. Je bent een jaar lang 24/7 met voetbal bezig, dus je moet ook even ontspannen. Toch heb ik tijdens mijn vakantie doorgetraind, gewerkt aan mezelf. De trainingen in de voorbereiding waren zwaar, maar ik merkte dat ik vaak nog wat over had, dat komt vast door die extra trainingen.' Jeugdopleiding Doortrainen op vakan tie: de aanvaller weet dat het hard werken wordt om al zijn doelen te bereiken. Maar een goede basis heeft hij: de jeugdopleiding van Ajax. 'In de jeugd van Ajax train je altijd tegen de beste voetballers van je leeftijd, daar word je sterker van, daar leer je van. Maar je leert ook veel waar je buiten het voetbal veel aan hebt: discipline, manieren, res pect. De jeugdopleiding heeft me gemaakt tot wie ik ben.' Mister Ajax heeft vertrouwen Tijdens de Schalenavond, de avond waarop Kluivert werd gehuldigd als Talent van de Toekomst, sprak Sjaak Swart mooie woorden over de pas 18-jarige Ajacied. 'Hij heeft het hele jaar laten zien dat hij een groot talent is', aldus Mister Ajax. 'Ik heb alle vertrouwen dat hij zich verder gaat ontwikkelen. Hij is net zo serieus als zijn vader. Patrick is een mooie prof geweest, ik weet zeker dat Justin dat ook gaat lukken.' Timo Bruijns P V Appie het voetbaljong Dag en nacht pingelend Stemde ons allemaal f f Altijd zo blij Zwart kleurt de hemel na Hartritmestoornissen 1 God welke ook Alsjeblieft sta hem bij Huisdichter Cornelis Team Trainer Teammanager Onder 19 John Heitinga Rob Kalse Onder 17 Gery Vink Mike Harman Onder 16 Nordin Wooter Patrick Voornhout Onder 15 Richard Knopper Tinus van Teunenbroek Onder 14 Dave Vos John Busink Onder 13 Marco van Galen Peter Kalse Onder 13-2 Cedric van der Gun Onno Romeijn Onder 12 Danijel Zenkovic Rob Stol Onder 11 Dennis de Haan Tony de Sousa Cruz Onder 10 Joost van Dam Jan Willem Telkamp Onder 9 Rik Verhage Joop Leeuwendaal Onder 8 Dennis Reus Alex Liefhebber Reserveleiders: Remco Borsch, Henk van Santen, André Brandenburg, Ed Oudhuizen 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 6