Nieuw seizoen, nieuwe start Altijd Ajacied Jong Ajax Peter van der Hengst Zaterdag 26 juni kwam de selectie van Jong Ajax in het Adidas Performance Centre bijeen om kennis te maken met de nieuwe technische leiding, Michael Reiziger en Winston Bogarde, én voor een eerste fysieke test, op weg naar een hopelijk opnieuw succesvol seizoen. Onder leiding van het verse duo startte op maandag 26 juni de eerste training. In het Adidas miCoach Performance Centre bestond de eerste werkdag van de Jong Ajacieden vooral uit veel conditieoefeningen en het los maken van de spieren. Rek- en strekoefeningen, opdrukken en veel sprintjes. Michael Reiziger heeft een duidelijk doel voor ogen: 'Het is onze taak om deze jongens klaar te stomen voor het grote werk. Als staf moeten we complete voetballers creë ren.' Jong Ajax start de competitie op vrijdag 18 augustus met de eerste competitiewedstrijd, uit bij Cambuur Leeuwarden. Exact een week later wordt Fortuna Sittard op de Toekomst ontvan gen. De eerste 'topper' is op vrijdag 1 september wanneer Jong Ajax in Eindhoven tegen Jong PSV aantreedt. Yuri van Eijden In de rubriek Altijd Ajacied vertelt een voormalig (jeugd-) speler over zijn band met Ajax. Dit keer vertelt Peter van der Hengst over zijn jeugdjaren in de Ajax-opleiding, de periode als jeugdtrainer en zijn werk als jeugdscout. 'Ik heb 10 jaar in de jeugdopleiding rondgelopen en daar een heel mooie tijd gehad. Het was de periode 1969-1979 en wat betreft de professionaliteit stond alles nog in de kinderschoenen. Op Voorland stonden houten barakken en je kocht je trainingskleren zelf. In de kleedkamers lagen straattegels. Ik weet nog dat je ook maar een minuut mocht douchen. Onze leider, meneer Helman, stond met zijn horloge in de hand. Ik begon als 10-jarige in de Dl. De opleiding van nu is natuurlijk veel beter. Als ik nu jeugdspeler was geweest, was ik 40% beter geworden als voetballer. Op mijn zeventiende tekende ik mijn eerste contract. Ik was best een aardig talent, was alleen niet zo groot. Maar ik schoot er als spits elk seizoen wel zo'n veertig in. Ik heb onder Tomislav Ivic, Cor Brom en Leo Beenhakker op de bank bij het eerste gezeten. Na overleg met Beenhakker werd ik verhuurd aan PEC Zwolle. Na zeven jaar PEC heb ik ook nog 2,5 jaar bij AZ gespeeld. Ik ben elf jaar jeugdtrainer geweest. Samen met Simon Tahamata en Heini Otto vormen we de old school; we weten hoe het is en hoe het was bij Ajax. Die traditie geven we door aan de jeugd spelers. Nu zit ik in het team van jeugdscouts. Dat team bestaat uit zes man. We sturen onder meer ons netwerk van 90 vrijwillige scouts aan. Voor volgend seizoen hebben we 40 a 50 nieuwe spelers binnengebracht. Ajax moet natuurlijk wel de beste hebben, de hoofdmoot. Je mag eigenlijk niemand missen. Het scouten wordt elk jaar leuker. Voetbal is mijn lust en mijn leven en Ajax is en blijft mijn cluppie. Dat gaat er nooit meer uit. De club heeft mij ook gevormd, naast normen en waarden ook respect bijgebracht. En ook: discipline en nooit opgeven. Als ik alles nog een keer over zou mogen doen, doe ik het precies hetzelfde.' Ronald Jonges Na het succesvolle afgelopen sei zoen van Jong Ajax zijn de ver wachtingen hooggespannen voor 2017/2018. Jong Ajax maakt letter lijk een nieuwe start, want er staat een nieuwe technische staf voor de groep. Hoofdtrainer Marcel Keizer is doorgeschoven naar het eerste en assistent-trainer John Heitinga heeft Ajax Ol9 onder zich gekregen. Twee voormalig topverdedigers uit het succesvolle Ajax uit de jaren negentig staan nu aan het roer. Michael Reiziger is van Sparta overgekomen om als hoofdtrainer aan de slag te gaan. Hij wordt geassisteerd door Winston Bogarde, die al actief was binnen de technische staf op Sportpark de Toekomst.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 5