Directie aan tafel Aanstelling Vertrouwens Contact Personen (VCP) Verenigingsleven DD Na negen jaar in het buitenland te hebben gespeeld, keert Klaas-Jan Huntelaar terug bij Ajax. In de periode 2006-2008 speelde hij 136 wedstrijden waarin hij 105 keer scoorde. Huntelaar tekende voor een jaar. Bij de uitnodiging voor de Algemene Leden Vergade ring (ALV) van woensdag 28 juni waren de notulen van de vorige vergadering bijgeslo ten. Die waren van vorig jaar december(!).Vanwaar die enorme interval tussen de vorige vergadering en die van woensdag 28 juni jl.? Daar zijn twee redenen voor aan te voeren. De eerste is dat de bestuursraad heeft besloten om het aantal ledenvergaderingen terug te brengen van 4 naar 3 keer per jaar, vanuit het gegeven dat er onvoldoende onderwer pen zijn die interessant genoeg zijn om vier keer op jaarbasis voor bijeen te komen. De bestuursraad streeft ernaar eenmaal in het voorjaar en twee maal in het najaar een ledenver gadering te beleggen. Het streven om een vergadering in het voorjaar te beleggen mag niet als gelukt worden aange merkt, wanneer een vergadering wordt belegd op woensdag 28 juni. Daar zat echter wel een idee achter en dat brengt ons meteen bij de tweede reden. Wie onze ledenvergaderingen bezoekt, kan met eigen ogen vaststellen dat de opkomst mager tot zeer mager is. Die ligt ergens tussen 10 en 15 procent van de leden, waaronder een groot aantal trouwe bezoe kers. Om de opkomst te bevorde ren, was bedacht om Peter Bosz uit te nodigen voor een presenta tie aan de leden. Gelet op zijn agenda kon dat alleen direct na zijn terugkeer van vakantie en bij aanvang van het nieuwe seizoen. Vandaar de keuze voor woensdag 28 juni. Dat het totaal anders liep, konden we niet bevroeden bij het vaststellen van een datum. Zoals aangegeven, vindt de bestuursraad het jammer dat zo weinig leden hun gezicht laten zien op de ledenvergaderingen en hun betrokkenheid tonen. Toen ik laatst een lid aansprak waarom hij de vergaderingen niet bezocht, antwoordde hij dat veel vragen alleen door de directie kunnen worden beantwoord en dat bij hun afwezigheid de verga- dering al snel verzandt. De directie en de bestuursraad hebben die behoefte en noodzaak onderkend en daarom is afgespro ken dat bij alle ledenvergaderin gen een delegatie van de directie present is. Vast onderdeel van de agenda is 'Directie aan tafel'.Van- achter de bestuurstafel kan de directie alle vragen uit de zaal beantwoorden. Kortom, zeker wanneer je vragen hen aangaande hebt, dan loont het absoluut de moeite om vanaf nu weer de ledenvergaderingen te bezoeken. Na afloop van de ledenvergade ring kreeg Dolf van Zoest uit han den van voorzitter Hennie Hen- richs het certificaat uitgereikt als onderdeel van de versierselen die horen bij de toekenning van de W Schoevaart erepenning. Jan Buskermolen De bestuursraad van AFC Ajax heeft Margriet Berger en Piet Bon gevraagd om Vertrouwens Contact Persoon te worden. Zij hebben ingestemd die rol voor de vereniging te vervullen. Vertrouwens Contact Persoon (VCP) is een officiële functie, gecre ëerd door het NOC*NSF. De VCP heeft tot taak om een onafhanke lijk aanspreekpunt te zijn voor de sporter in geval van grensover schrijdend gedrag door iemand van of uit de omgeving van de vereniging. Dit kan gaan om pesten, discriminatie, seksuele intimidatie, bedreiging, racisme, doping en ander ongewenst gedrag. De VCP kan doorverwijzen indien nodig naar de vertrouwenspersoon van het NOC*NSF of eventuele andere instanties. De VCP zal daarvan tevens een melding maken bij het bestuur van de vereniging. Idealiter sporten we in een sociaal veilige omgeving en leven we de algemeen geldende gedragsregels na. De club, en daarmee de bestuursraad van Ajax, is verantwoordelijk voor een veilig sport- klimaat binnen de vereniging. De voetballers zijn veel, intensief en 'intiem' samen in de sportom- geving en gewend grenzen te verleggen.Vaak is er sprake van machts ongelijkheid en dit kan tot kwetsbaarheid leiden. Margriet Berger is werkzaam als leerkracht en al jaren bij Ajax betrok ken, o.a. als gastgezinouder. 'Ik heb veel affiniteit met sport en kinderen en ruim 35 jaar ervaring in het onderwijs. Ik weet uit ervaring hoe belangrijk het is dat kinderen kunnen opgroeien in een veilige omgeving met het vertrouwen op integriteit van de volwassenen om hen heen.' Piet Bon is gepensioneerd huisarts. Was 22 jaar lid van Ajax' medische staf en 4 jaar lid van het begeleidingsteam van het Nederlands voetbal elftal. De VCP's kun je benaderen via het e-mailadres Vertrouwenscontact- persoon@Ajax.nl. Je kunt dit ook telefonisch doen. Piet Bon is bereik baar op 06-53194662 en Margriet Berger op 06-12928352. Bij een klacht is de VCP het aanspreekpunt en kan de VCP de eerste opvang doen. Dit gebeurt volgens een vastgelegd protocol, waarbij ook een lid van de bestuursraad, met optimaal behoud van privacy, betrokken wordt. In onze opzet is dat Dr. Cees Vervoorn. Afhankelijk van de ernst van de klacht wordt er doorverwezen naar een vertrouwenspersoon van het NOC*NSF, naar de tuchtcommissie van de bond en/of andere hulpverleners, en zo nodig bij zeer ernstige problemen naar het OM of de politie. De VCP verwijst dus en is begeleider van het proces, de VCP is neutraal en onafhankelijk. De VCP heeft een training gevolgd en houdt haar/zijn vaardigheden bij.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 11