Joop Leeuwendaal, Ajacied voor het leven 10 Jaap en Ton Tielenburg horen tot de grondleggers van de Ajax Studie- en Begeleidingscommissie. Na bijna veertig jaar actief te zijn geweest, zwaaien beide broers af. In bijzijn van 'SBC-oervader' Ikey Waas ontvingen zij uit handen van de voorzitter de Wim Schoevaart Erepenning met oorkonde. Dit voorjaar is op de verjaardag van de vereniging de Wim Schoevaart Erepenning door de bestuursraad geïntroduceerd. Dit nieuwe erete ken vindt haar oorsprong in het feit dat een groot aantal vrijwilligers ieder op zijn/haar manier meewerkt aan het welzijn van onze club. Omdat deze werkzaamheden niet per definitie leiden tot toekenning van eretekens zoals 'Lid van verdienste' of 'Erelid', voelde de bestuurs raad de behoefte om deze vrijwilligers toch een blijk van waardering toe te kennen. In de vorm van een erepenning waaraan de naam van meneer Schoevaart is verbonden. Joop Leeuwendaal viel, samen met Karel Kleijn, als eerste de eer te beurt deze erepenning te mogen dragen. Joop Leeuwendaal: 'De erepenning was een complete verrassing. Het is mooi dat deze in het leven is geroepen door de bestuursraad. Bij iedere speciale gelegenheid doe ik de erespeld op.' Joop is meer dan veertig jaar lid en begon als 10-jarig jon getje tijdens de talentend- agen, samen met onder ande ren Henk van Santen en Paul Bijvank. 'Na een kwartier werd ik er uitgehaald. Ze hadden genoeg gezien zeiden ze. Aan het begin van het sei zoen controleerde meneer Kamlag de papieren en toen bleek dat ik negen was. Ik wilde zo graag naar Ajax, maar ze mochten me niet aannemen. Ik heb gespeeld tot de B-junio ren, ging daarna naar DWS en kwam terug bij Ajax in de zondag 3. Bij de amateurs heb ik meer dan 20 jaar gevoetbald met o.a. Tinus van Teunenbroek, Joop van Nielen en Hennie Henrichs. Na het leiderschap van de Ajax Veteranen werd ik leider van de F.' 'Het mooiste is wanneer een speler die begonnen is in de F het eer ste haalt. Ik heb interesse in de achtergronden van spelers. Waarom presteert hij de ene week beter dan de andere? Mijn hoogtepunt als leider was dit voorbije seizoen: ongeslagen kampioen van Nederland en van de vijftien toernooien hebben we veertien keer de finale gehaald. In zeventien jaar is dit de beste lichting die ik heb gehad.' 'In 2000 bestond Ajax honderd jaar. Toen heb ik opnieuw het clublied ingezongen. Het is een lied uit de jaren '30, Michael van Praag regelde dat ik dit weer mocht doen. Ik ben trots als ik het Clublied mag zingen in de Johan Cruijff ArenA of bij een huldiging.' 'Ik heb thuis een soort Ajax-tafel, mijn eigen museum met bordjes van de club. Daar zit ook een schildje bij van OJKB, oude jongens kren tenbrood. Dit is in het leven geroepen voor alle elftallen van 1969 en 1974 die bij Ajax in de jeugdafdeling hebben gespeeld. Hopelijk doen we dit in 2019 weer.' 'Ik wil nog zeker tien jaar leider zijn. Ik sta altijd klaar voor de club, want ik blijf Ajacied tot aan de dood.' Tamara Schellekens Gewijzigde openingstijden Belgradozaal Met ingang van het seizoen '17/18 wijzigen de openingstijden van het leden restaurant in de ArenA (Belgradozaal) bij alle competitiewedstrijden, Beker duels en wedstrijden voor de CL en/of EL. Het ledenrestaurant is open vanaf 1,5 uur voor aanvang (was 2,5 uur) tot 1,5 uur na afloop van de wedstrijden. De voornaamste wijziging is dat het ledenrestaurant korter open is voor een wedstrijd. Uit de gemaakte bezoekersstatistieken is gebleken dat er niet of nauwelijks iemand aanwezig was tot 1,5 uur voor de wedstrijden. Het inkorten van de openingstijd aan de voorkant levert een kostenbesparing op. Besloten is om het bedrag dat wordt bespaard om te zetten in meer bittergarnituur na afloop van de wedstrijd. Wij denken dat dit een slimme ombuiging is waar niemand tegen kan zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 10