Duizenden Ajax-fans volgden het team naar Stockholm om getuige te zijn van de finale tegen Manchester United. De sfeer was groots en de verwachtin gen hooggespannen. De trofee ging echter naar Manchester, de stad die twee dagen voor de finale door een gruwelijke terreuraanslag getroffen was. Historische eersteling Op vrijdag 19 mei beleefde een volgepakt de Toekomst een schitte rende primeur in de geschiedenis van de club. Door ADO Den Haag te verslaan (2-1) veroverde Ajax Vrouwen voor het eerst de landstitel. Vijf jaar nadat de Ajax Vrouwen door de club in de armen werden gesloten, was daar dan de felbegeerde trofee. Zoals het hoort in kam pioenswedstrijden, won de spanning het van de kwaliteit van uitvoe ring maar dat deed helemaal niets af van de spetterende blijdschap om de prestatie. Door droevige persoonlijke omstandigheden van trainer Ed Engelkes, die vijf jaar geleden de nieuwe dimensie in het clubleven bij de hand nam, werd het voor hem een week van uiter sten: de stap van condoleances in ontvangst nemen vanwege het over lijden van zijn vader (zeer trouw bezoeker van de wedstrijden) naar het fêteren van het kampioenschap moet aangrijpend zijn geweest. Hulde aan de trainer die volgend seizoen wordt opgevolgd door de huidige assistent-trainer, Benno Nihom. Het losbarstende kampioensfeest dompelde het restaurant van de Toekomst op ongekende wijze om in een feestkantine met de kam pioensvrouwen als middelpunt. Ook daarin was captain Daphne Koster de aanjager en voorganger. Een speciaal woord van waardering voor deze topsporter is op zijn plaats: Koster, die eerder bekend maakte haar rijke loopbaan te zullen afsluiten, was in de voorgaande vijf jaar door haar kwaliteit en gedrevenheid een machtig en charis matisch boegbeeld voor de club. Ook haar begaafde 'adjudant' Anouk Hoogendijk gaf te kennen te gaan stoppen en het is voor de nieuwe talenten een uitdaging op zich om haar nalatenschap in te vullen. Voeg aan de hierboven bezongen briljante momenten de lande lijke titels van Ajax Onder 19,Ajax Onder 17,Ajax Onder 15. Ajax Onder 14, Ajax Onder 12, Onder 10 én Ajax Onder 9 toe, terwijl Ajax Zaterdag 2 ook de titel in hun afdeling greep. Dat maakt het legitiem te spreken van een uitstekend voetbaljaar voor onze vereniging. Kampioenschappen zijn nooit normaal, ze zijn nooit vanzelfsprekend. Kampioenschappen zijn de vrucht van een geweldige gezamenlijke inzet waaraan zowel technische kunde en inzicht als opoffering en mentaliteit van alle betrokkenen ten grondslag ligt. Dat geldt ook voor de landskampioen van Nederland. Feyenoord is een traditionele rivaal, een club die door de vele jaren heen het landschap van het Nederlandse voetbal mede heeft bepaald. Dat Feyenoord na achttien jaar er weer in slaagde Kampioen van Nederland te worden, is, na het wegslikken van de teleurstelling dat het ons net niet lukte, met spor tief respect een gemeend compliment waard. Al met al is het nu afgesloten seizoen 2016-2017 meer dan enerve rend geweest, met naast de sportieve prestaties (denk ook aan de voortreffelijke tweede plaats van Jong Ajax in de Jupiler League!) ook het onvermijdelijke leed van verloren dierbare leden. Maar als vereni ging kunnen wij met trots stellen dat er eer gedaan is aan het wellui dende motto, afkomstig uit Ajax onvolprezen clublied: Glorie onzer Amstelstad! David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 9