In de halve finale leverde de thuiswedstrijd tegen Olympique Lyonnais een feestelijk spektakelstuk op. Ajax legde met de 4-1 zege een stevige basis voor een plek in de finale. In Lyon werd het toch nog lastig maar een karaktervol Ajax overleefde en bracht voetbalminnend Amsterdam in extase. tot de apotheose in Stockholm waren van hartverwarmend gehalte door de interpretatie van voetbal waarin de oeroude clubfilosofie een nieuwe dimensie kreeg. Gedurfd en attractief voetballend, op basis van een op internationaal gebied ongeëvenaard aantal jonge tot zeer jonge spelers die bij de club zijn opgeleid, wist onze club 'Europa' te verbazen en met bewondering te vullen. Jawel, het gaat ook om edelmetaal en tegen Manchester United ging het op de drempel van eeuwige roem mis. Maar juist de bijna cynische speelwijze van de tegenstander schraagt het beleid aan Ajax om op deze voet te blijven doorgaan, te blijven geloven in onze filosofie waarin de eerzucht naar resultaat hand in hand gaat met de idee dat aantrekkelijk voetbal een aan Ajax onlosmakelijk verbonden element moet zijn. 'Dat onze supportersschare zowel in Zweden als in Amsterdam - waar de roodwitte menigte in groten getale op en rond het Museumplein aanwezig was - zich uitstekend en dus Ajax- waardig gedroeg, mag niet onvermeld blijven. Uiteraard doen wij onze sportieve plicht en felicite ren wij Manchester United met de titel, zoals wij ook de bij Ajax opgegroeide en ontwikkelde Daley Blind als speler van de Mancunians proficiat wensen. Sterker dan de teleurstelling om de nederlaag is onze fierheid om het Nederlands voetbal op waardige wijze te hebben vertegenwoordigd. Het geeft een enorme stimulans door te gaan en met de opgedane ervaringen verder te bouwen aan een winnend en spraakmakend Ajax.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 8