Glorie onzer Amstelstad FC Schalke '04 was in de kwartfinale van de Europa League de te duchten tegenstander van Ajax. In Amsterdam liep Ajax de Duitse club onder de voet, maar scoorde te weinig. Na een bloedstollend duel in Gelsenkirchen wist Ajax zich te plaatsen voor de halve finale. Een paar maanden geleden, bij de afronding van het Ajax Clubnieuws, konden we niet bevroeden dat het slot van de competitie onze club een nieuw hoogtepunt in het bestaan van AFC Ajax zou kunnen opleveren. Het berei ken van de finale van het UEFA Europa Leaguetoernooi én zeker ook de zwaarbevochten titel van de Ajax Vrouwen deed het kompas belangrijk behoorlijk heen en weer zwiepen. Zodanig, dat deadlines en planning van het Clubnieuws werden bijgesteld. Want om met terugblik op zoveel bijzonders lang te wachten, leek ons niet passend. Mosterd na de maaltijd, terwijl alle Ajacieden willen smullen van een vers en smakelijk gerecht. Vandaar een extra dikke editie van het Ajax Clubnieuws 4 waarin begrijpelijk veel aandacht aan de hoogtepunten wordt gege ven. Het in schoonheid gestorven avontuur van Ajax 1 maakte hoop en verwach ting los. Wat dat betreft kon den wij spreken van een ver kwikkend en niet verwacht déja vu. Dat ligt wat betreft de Ajax Vrouwen anders. De eerste landstitel voor de Ajax Vrouwen (ook verbeeld in de titelpagina van dit Ajax Club nieuws) heeft historische waarde en het na 21 jaar wachten bereiken van de eindstrijd in een Euro pese toernooi mag als een glorieus hoogtepunt worden aangemerkt. Trotsmakend Dat Ajax in Zweden ten onder ging, was, mede door euforie aangewakkerde hooggespannen verwachtingen, natuurlijk een teleurstelling maar mag niet als een deceptie worden aangemerkt. Daarvoor is het bereiken van de eindstrijd in een dermate prestigieus toernooi een te fantastische prestatie. De wijze waarop Ajax zich internatio naal presenteerde was niet alleen inhoudelijk maar ook wat betreft de verpakking trots makend. De wedstrijden die uiteindelijk leidden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 7