4 Altijd Ajacied 'Jullie hebben Ajax gemaakt' Cultuurbewakers Ajax zaterdag 1 Tijdens de laatste thuiswedstrijd van het seizoen werd Kasper Dolberg uitgeroepen tot talent van het seizoen 2016-2017. Zijn teamgenoot Davinson Sanchez werd verkozen tot beste speler van het seizoen. Oud-Ajacieden bijeen voor zesde Ajax Reünie De Ajax Reünie is een jaarlijks eerbetoon aan de oud-spelers en ex-trainers van Ajax 1. Het is een ode aan de clubhistorie. Zo ook op 16 april, de dag waarop bijna 130 oud-Ajacieden uit vrijwel alle tijdperken de clubhistorie lieten herleven. De Ajax Reünie heeft zich ontwikkeld tot een fraaie traditie. Eens per jaar verwelkomt Ajax al zijn oud-spelers en -trainers in de Amsterdam ArenA. De oud-Ajacieden worden rondom een thuis wedstrijd ontvangen en in de watten gelegd. De roemruchte club historie, die voor sommige reünisten zelfs teruggaat tot het ama teurtijdperk, kwam ook op de 16e april weer even tot leven in de Ziggo Sports Bar van de Amsterdam ArenA. 'Jullie zijn de spelers die Ajax hebben gemaakt. Fantastisch dat jullie hier vandaag zijn', heette algemeen directeur en oud-doelman Edwin van der Sar de reünisten welkom. De Ajax-directeur was in feite zelf ook een reünist. 'Geniet van elkaar en van de verhalen van vroeger.' De Ajacieden uit alle tijdperken, vanaf de jaren vijftig tot ver in het nieuwe millennium, luisterden en genoten ondertussen van een hapje en drankje. Ferry Dukker (85) en Luuk Bijker (84) behoorden tot het contin gent oudste Ajacieden op de reünie. Zij droegen in de jaren 50 het Ajax-shirt. Hetzelfde gold voor Jan Ditmeijer, ook al zo'n krasse knar onder de reüniegangers. Tom de Mul was tussen 2003 en 2007 A-selectielid. De Belg kwam tot 52 officiële duels in Ajax I. Samen met Fabian Sporkslede behoorde de 31-jarige De Mul tot de jongste lichting reünisten. 'Ik was nog jong toen ik hier, vanuit de jeugd, in het eerste kwam', ging De Mul terug in de tijd. 'Het was een belangrijke fase in mijn leven. De bekerwinst in 2007 was een hoogtepunt. Ajax zal altijd in mijn hart blijven zitten. En ik zal de club altijd blijven volgen. Mooi, die jaar lijkse reünie, het is heel positief om oud-spelers dicht bij de club te houden.' Ook Thijs Lindeman sprak de oud-Ajacieden toe. De Amsterdam mer is hét aanspreekpunt voor de oud-spelers en ex-trainers. 'Wees er trots op dat je ooit in Ajax 1 hebt gespeeld', hield Lindeman de reünisten voor. Ronald Jonges Jan Fleijsman, Dick Goossens en Rob Versluis vormen al sinds 2009 de drie cultuur bewakers van Ajax Zater dag 1. Ajax Clubnieuws volgde de heren bij een thuis- en uitwedstrijd. Jan Fleijsman is als teammanager verantwoordelijk voor de con tracten van de spelers en de onderhandelingen daarover. Als elftalleider draagt Dick Goossens zorg voor de administratieve en representatieve taken rondom wedstrijden. Rob Versluis regelt het materiaal voor en na een wedstrijd en de coördinatie rondom kleding door de week van Ajax Zaterdag 1. Wekelijks hebben ze voortdurend overleg, volgen vergaderingen van de hoofdklasse en zijn bij de trainin gen aanwezig. Jan en Dick hebben intensief contact met de trainer over de samenstelling van de selectie voor het komend seizoen en voeren gesprekken met potentiele nieuwe spelers. 'Normaal gesproken begint de wedstrijddag met een sportmaal- tijd. Daarna volgt de wedstrijd bespreking door trainer Jorg Smeets. Vervolgens gaan de spe lers naar de kleedkamer waar ik alle wedstrijdtenues en materia len heb klaargelegd' aldus Rob Versluis. 'Ik breng de opstelling in het computersysteem. Fleijsman en Goossens ontvangen bij thuis wedstrijden samen met Henk Meijer het bezoekende bestuur. Of zijn bij uitwedstrijden gast van het ontvangende bestuur. Met de scheidsrechters regelen we alle administratieve procedures. De cultuur in de hoofdklasse typeert zich van zeer vriendschappelijk tot zeer vijandig, van professio neel tot gemoedelijk.' 'Ajax Zaterdag 1 doet het dit sei zoen naar behoren. We hebben een technische ploeg met goed voetballend vermogen. Wat we nodig hebben is meer ervaring, wij hebben dit seizoen de jongste ploeg in de hoofdklasse. Met een zesde plaats zijn we tevreden, maar volgend jaar hopen we mee te doen voor promotie. Met nieuwe spelers winnen wij aan ervaring en fysieke kracht binnen de groep.' Aldus het trio dat een vierde man graag betrekt in hun schets van het dagelijks verloop van het zaterdagse vlaggeschip: 'Door de week worden we uitstekend geholpen en ondersteund door Henk Meijer die als wedstrijd secretaris verantwoordelijk is voor alle zaterdagelftallen'. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 6