19 mei 1972 Historie kroniek Voor de halve finale in de Europa League tegen Olympique Lyon waren de winnaars van de UEFA Cup in 1992 uitgenodigd. De helden van toen genoten onder leiding van Louis van Gaal van een prachtige wedstrijd. Voor zover mijn diep ste zieleroerselen u interesseren: ik kan er nog steeds kwaad om worden. Niet heel erg, maar een beetje. Op het gouden elftal van begin jaren zeven tig. In het seizoen 1971-72 had ik name lijk mijn eerste sei zoenkaart aangeschaft en had ik geen enkele thuiswedstrijd gemist: je doet het goed of je doet het niet. In die jaren scoorde de voorhoede of het geen geld kostte: zeven, acht, negen goals was geen uitzonde ring. Maar tien: nooit, en dat was nog wel een dingetje. Dat sei zoen won Ajax alles wat los en vast zat, en tenslotte was er nog één varkentje ongewassen: het al gedegradeerde Vitesse kwam naar de Meer en dan zat de com petitie erop. Vrijdag 19 mei 1972. Ik zou er ongetwijfeld naartoe zijn gegaan, ware het niet dat precies dat de dag van mijn eind examen op de HBS was, en er 's avonds een groot feest bij iemand thuis gevierd werd. Je doet niet elke dag eindexamen, (rIn komkom martijd Tin. "I lifll nik van Koning Voetbal ts het momenteel rustin Alles geniet weer of aeen weer van aan welverdiende vakantie. Zo nu en den meldt de krant nog wel eens lefs over een Ittsie of io over een transferen dat soort zaken. Maar oveti- Eigenlilk hadden wij in deze kolommen om ons werk met betrekking tot het voetbalgebeuren in ome dub af te maken nog melding te maken van „het staartje" van de competitie (wedstrilden tegen Volendam. Dan Bosch on Vitesse) alsmede de linale tegen FC Den Haag om de KNVB-beker. Dat is echter intussen al zo een ..oude kostgeworden mikt er waren toch enkele hoogpunten bil. waaraan we niet voorbii willen gaan Andermaal brachten we records op onze naam. De wedstrijd tegen Vitesse werd maar helst een 12overwinning. Nog rem mer voorgekomen in het betaalde voetbal Nog even in herinnering: ook In de emateurtijd hadden we de uitban on If Hl" en ik besloot dan maar voor één keer over te slaan: het ging toch nergens meer over. Toen ik 's avonds laat naar huis belde om even te melden dat het reuze gezellig was en het een latertje zou gaan worden, vroeg ik ter loops hoe Ajax gespeeld had. Twaalf-een, meldde mijn moeder. Ik zal een vloek niet kunnen heb ben onderdrukken: halen ze een keer de dubbele cijfers, ben ik er niet bij. Het voelde een beetje als verraad, dat sindsdien maar ten dele is goedgemaakt: tegen Red Boys Differdange (14-0) was ik er wel, en in de beker en in oefenpotjes is ook de magische grens wel eens doorbroken, maar in de competitie sindsdien nooit meer, zodat ik nu al 45 seizoen kaarten lang rondloop met een jeugdtrauma. Maar goed, laat ik positief eindigen: een mens moet altijd een doel houden. Evert Vermeer Naam: Carmen Manduapessy Functie: Teamleider Ticketing Support Werkzaam sinds: 2012 Hoe lang zit je al bij Ajax? 'In totaal zit ik al vijf jaar bij Ajax. In het seizoen 2012 - 2013 ben ik begonnen met voetballen bij Ajax Vrouwen. In 2014 ben ik daar gestopt. Tijdens mijn voetbalcarrière bij Ajax ben ik parttime begonnen bij de afdeling Supporterszaken bij Ajax.' Je hebt twee seizoenen bij de Ajax Vrouwen gespeeld. Hoe heb je dat ervaren? 'Dat was echt te gek. In die periode was de start van de Ajax Vrouwen. Daardoor kwam er een hele hoop op ons af. Het was echt een hoogtepunt in mijn voetbalcarrière.' Wat was het mooiste moment uit die periode? 'Het behalen van de KNVB Beker, in mijn tweede en tevens laatste jaar, beschouw ik als een van de mooiste momenten. Toen ik net begon bij Ajax was ik geblesseerd, waardoor het een mooi moment was om voor de eerste keer in het veld te staan namens Ajax.' Hoe kijk je tegen het kampioenschap van de Ajax Vrouwen aan? 'Het was heel spannend en mooi, zo'n eerste titel. Ik was zenuwachtig voor de meiden en gun het ze echt van harte. Het was heel erg jammer dat ik er door de hectiek omtrent de door Ajax 1 bereikte finale niet bij kon zijn maar op afstand heb ik erg meegeleefd.' Je bent actief op de afdeling Ticketing Support bij Ajax. Wat houden jouw werkzaamheden precies in? 'Ik ben teamleider bij Ticketing Support. Wij zijn de backoffice en houden ons bezig met de in- en uitstroom van kaarten. Ook zijn we een servicepunt op wedstrijddagen en verzorgen de kaarten voor bijzondere relaties van Ajax, zoals de leden en oud-spelers. Nu met de Europa League Finale in Stockholm tegen Manchester United was het extra druk. Het is enorm hectisch, maar wel erg leuk. Ik ben zelf ook naar Stockholm geweest, een geweldige ervaring natuurlijk, ondanks het mindere resultaat.' Wat is jouw favoriete Ajax-moment? 'Dat is de uitwedstrijd tegen Schalke 04. De tweede helft was zo ontzettend spannend en de ontlading na het laatste fluitsignaal was zo enorm groot.' Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 4