'Polonaise in het vliegtuig' Manager Salaris- en Personeelsadministratie Nico Steur: ALV Ook dit jaar was er op sportpark de Toekomst de ABN AMRO Future Cup. Tijdens Pasen streden de beste talenten van Europa met elkaar.Ajax won voor de vierde keer in de geschiedenis van het toernooi de finale door met 2-0 te winnen van de leeftijdsgenoten van Bayern München. AJAX CLUBNIEUWS 14e Jaargang nummer 4 Juni 2017 INHOUD 2 Nico Steur: 'Polonaise in het vliegtuig' 3 Van de voorzitter 4 Historie Wie is wie? 5 Jong Ajax 6 Langs de zijlijn Altijd Ajacied 7 Glorie onzer Amstelstad 10 Ajax Vrouwen 11 Erelijst Gedicht Column Menno Pot 12 Het jeugdteam - Onder 10 13 Ajax Foundation 14 Zaterdagvoetbal 15 Verenigingsleven 16 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Vaste medewerkers: Simone Freling, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Johan Hoogenhout, Jacques Kattenburg, Menno Pot, André Stuijf, Kung Tang, Rob van Vliet, Patrick Voornhout, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Ajax Life Ajax Kids Clubblad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax Op 28 juni zal de algemene ledenvergadering plaatsvinden op de Toekomst. U bent van harte welkom Afgelopen maand vierde Nico 'Nic' Steur (62) zijn 40- jarig jubileum als Ajax-werk- nemer. De prachtige mijlpaal is voldoende reden voor Clubnieuws om de manager salaris- en personeelsadmi nistratie te vragen naar zijn ervaringen in al die jaren. Je kwam op je 22e in dienst van Ajax. Heb je ooit voor een andere werkgever gewerkt? 'Na mijn schoolperiode zat ik twee jaar bij de marine. Daarna ging ik als administratief mede werker aan de slag bij Svenska Staal, een groothandel in roest- vrijstaal.' Hoe belandde je bij Ajax? 'In de krant stond een vacature voor administratief medewerker, waarop ik heb gesolliciteerd. Dat vond plaats in de bestuurskamer van De Meer. Volgens mij met Nico Dalmulder, destijds de admi nistrateur, en Henk Timman, de penningmeester. Zo was ik opeens op een plek waar je als 'normaal mens' nooit komt. Dat was wel grappig.' Hoe zagen de Ajax-burelen er destijds uit? 'Onder de voorkant van het stadion De Meer had je kantoor tjes. Daar huisde de administratie. De heer Dalmulder gaf daar lei ding aan. In de jaren '70 was Ajax nog niet zo'n grote organisatie. Ik was pas de derde persoon op kantoor. Arthur Smolders was weggegaan en daar kwam ik voor in de plaats. Dhr. Dalmulder had overigens inmiddels opgezegd en vertrok per 31 mei. Toen was er nog één collega over, Peter Hoef man, maar die werd ziek. Dus op 1 juni, toen ik er net anderhalve maand was, zat ik daar in mijn eentje. Op 1 juli trad de nieuwe administrateur Gerard Holshei- mer in dienst, met hem heb ik het langst samengewerkt. Helaas is hij vorig jaar overleden.' Hoe ervoer je die tijd 'in je eentje'? 'Juni was wat wij noemden "de slappe tijd". Seizoenkaartenver koop begon pas op 1 juli. Het voetbalseizoen was ten einde en ook weekberichten waren niet meer nodig. Het was meer een kwestie van telefoon aannemen, bankrekeningen controleren en eventueel wat betalingen doen. Qua werk was dat wel te behap pen.' Wanneer nam de werkdruk wezen lijk toe? 'Dan praten we wel over halver wege de jaren '80. Dat duurde wel een paar jaar. Er kwam iemand bij voor de telefoon en wat licht administratief werk, al hadden we vroeger ook meer hulp van vrijwilligers. Meneer Bruijnesteijn kwam als gepensio neerd ambtenaar bijvoorbeeld iedere middag naar de club. Hij was z'n hele leven lang al lid van Ajax, en deed wat fanmail en boekte de bussen in. Als het echt heel druk was, hadden we altijd wel mensen die we konden bel len van 'joh, kun je even komen helpen'. Zo ging dat, dat was echt de club. Nu gebeurt alles met professionals. Maar het was ook gewoon een baan hoor. Wij werkten ook op wedstrijddagen. Begonnen we op zondag rond een uur of half 10, 10 uur. Bij sta dion De Meer had je loketjes, en wij moesten die kassiers kaarten en wisselgeld geven. Die verkoch ten tot een kwartier na aanvang. Bij terugkomst gingen wij met ze afrekenen. Die mensen liepen gewoon met een tasje met kaar ten en wisselgeld bij het stadion. Zou je nu niet meer aan moeten denken dat het zo gaat. Maar toen was dat geen probleem.' Technologie heeft je baan veran derd? 'Alles gaat nu met de computer. Vroeger hadden we alleen een typmachine. Iedere week

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 2