Reünie oud spelers in de 'Engelenbak' Verenigingsleven 1 De thuiswedstrijd tegen Heerenveen, op 16 april, was het decor voor de jaarlijkse reünie van oud-eerste-elftalspelers. Het evenement bewees opnieuw zijn waarde als bindmiddel want vele oud-spelers van diverse generaties vonden elkaar als eregasten van Ajax. Het is prachtig te zien hoe al die mannen op zoek gaan naar de vermelding van hun naam in de Gallery of Fame. Eenmaal in de Ziggo Lounge gaat men op zoek naar oud-teamge noten. Na de begroeting worden direct de talloze herinneringen opgehaald en wordt gediscussi eerd over de huidige staat van het voetbal. Vlak voor het wedstrijdbegin verplaatst het gezelschap van ruim 110 oud-spelers zich naar de tribune waar de 'Engelenbak' is nagebouwd.Voor de ouderen onder ons is dat een begrip, voor de jongeren wellicht min der. Ooit was de 'Engelenbak' een door een wit schot afgeba kend gedeelte op vak B van ons oude stadion 'de Meer', een gereserveerd gedeelte voor leiders, trainers, spelersvrouwen en notabelen van de club. Het is een uitmuntende vondst geweest de reünie te koppelen aan het begrip 'Engelenbak'. Er was er een tijd dat onze club de relatie met oud-spelers niet echt goed onderhield. Dat ging één man echt aan het hart en dat was Thijs Lindeman. Vanuit zijn voormalige functie als directeur van het vorige museum en Ajax Erfgoed had hij dagelijks te maken met oud-eerste-elftalspelers. Hij stond met hen in contact over het al dan niet beschikbaar stellen van kostbare relikwieën voor het Ajax museum. Zijn gesprekken en ervaringen van hoe andere clubs in binnen- en buitenland dit aanpakken, waren voor Thijs de opmaat voor een plan van aanpak om de relatie op het niveau te brengen dat past bij een club als de onze. Eén van de onderdelen was het opzetten en organiseren van een reünie met oud- Ajax l-spelers. Het liefst jaarlijks. Zijn idee vond weerklank bij de direc tie. En later ook bij sponsors. Zondag 16 april (Eerste Paas dag) vond voor alweer de zesde keer de reünie plaats, rondom de thuiswedstrijd van Ajax tegen Heerenveen. De reünie, inmiddels een jaarlijks terugkerend fenomeen, wordt mede mogelijk gemaakt door onze hoofdsponsor Ziggo. Het is een prachtig concept met een ontvangst voor de wedstrijd in de Ziggo Lounge op de derde verdieping van de Johan Cruijff Arena. Bij binnenkomst in de hal wandelen de gasten over het rode tapijt waarop alle namen vermeld staan van spelers die ooit in Ajax l hebben gespeeld. Het is voorwaar een geweldige aanblik al die mannen bij elkaar op de tribune te zien zitten. Je gedachten dwalen af naar al die bij zondere voetbal momenten waar voor zij hebben gezorgd en naar alle behaalde successen die heb ben bijgedragen tot de huidige status van onze club. De reünie heeft zijn plek ver overd op de evenementen kalender en vormt een uiter mate waardevol onderdeel in de binding van oud-spelers met onze club. Dat blijkt wel uit het feit dat oud-spelers speciaal invliegen om erbij te zijn. Het aantal deelnemers groeit jaarlijks, dat er nog vele mogen volgen! Jan Buskermolen 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 15