Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal D4 Terwijl Ajax Zaterdag 1 zich in de Hoofdklasse keurig veilig voetbalde, was er groot feest bij Ajax Zaterdag 2 vanwege het behalen van de titel.Voor de vierde keer in zes seizoenen werd het kampioenschap van de Reserve Hoofdklasse A in de wacht gesleept Ons eerste amateurelftal heeft een aantal bewogen weken achter de rug. Diepte- en hoogtepunten wissel den elkaar in hoog tempo af. Uitschakeling in de kwartfinale door Ie klasser Purmesteijn was zo'n domper. Door deze nederlaag plaatste Ajax zich helaas niet voor de 'grote' KNVB Beker. Toch herstelde Ajax zich goed. Een overwinning in Sassenheim tegen koploper Ter Leede (0-3) was een hoogtepunt, zeker wanneer men in ogenschouw neemt dat dit gedurende 82 minuten gebeurde met tien man. Ajax Zaterdag I is in Hoofdklasse A uniek in het spelen met een numerieke minderheid, drie keer eerder dit seizoen werd er met tien man een overwinning geboekt. We beleven nu de slotfase van deze competitie. Op moment van schrijven zijn er nog drie wedstrijden te gaan en bezet Ajax de zesde plaats. (Red. Uiteindelijk is dat ook de eindpositie geworden.) De selectie van Ajax Zaterdag I voor het volgende seizoen krijgt steeds meer gestalte. Oude bekenden zoals Rience Schuurman en Glenn van Zoolingen keren, naast de eerder genoemde Kenneth Misa Danso, terug op het oude nest. Dick Goossens Op twee wedstrijden voor het einde van de laatste speeldag heeft de Zaterdag 2 nog slechts één punt nodig om zich voor de vierde keer in zes jaar tot kam pioen van de reserve hoofdklasse A te kronen. Dat dit niet vloeiend verloopt, is gezien de uitslagen duidelijk. Na het gelijkspel tegen DOVO (2-2) werd er gewonnen van Argon (0-2) en Huizen (2-0). Tegen WV-HEDW werd echter kansloos verloren; 4-0. Het was aan het verlies van de achtervol gers te danken dat Ajax 2 zijn voorsprong kon behouden. De altijd beladen wedstrijd tegen stadsgenoot Swift werd na een waar voetbalgevecht met 2-I gewonnen. Uit bij SVL werd het kampioenschap nagenoeg veilig gesteld na 4-I winst. (Red. Zaterdag 2 is kampioen geworden van de reserve hoofd klasse. In de strijd om het kam pioensschap van Nederland zijn ze in de eerste ronde uitgescha keld tegen Excelsior Maasluis.) Andre Stuijf Ajax 3 heeft in deze periode met wisselend resultaat vijf wedstrijden gespeeld. In en tegen Aalsmeer keek de Zaterdag 3 voor de rust tegen een 2-0 achterstand aan. Na de thee een beter Ajax dat de schade wist te beperken en een gelijkspel uit het vuur sleepte. C.S.W -uit beloofde vooraf niet veel goeds voor het zeer gehavend Ajax. Toen de kruitdampen waren opgetrokken, stond er op het sco rebord een uitslag van II-0. Volgens de clubgeschiedenis had een elftal nog nooit zo'n pak slaag gekregen. Thuis tegen AFC werd revanche genomen met een 9-0 overwinning. Na gewonnen te hebben van Castricum en een gelijkspel tegen Volendam werd deze periode uit bij Breukelen afgesloten waar Ajax met jonkies in de ploeg oogstre lend speelde en met 7-3 won. (Red. Zaterdag 3 is toch nog als 4e geëindigd ondanks vele blessu res en met hulp van invallers uit 4 en 5.) Dolf van Zoest In april belegde Ajax Zaterdag 4 een heus trainingskamp in Nijme gen. Onderdeel van dit sportieve uitje was een wedstrijd tegen Oude N.E.C., waar ook Dennis Gentenaar van de partij was. Na deze ontmoeting volgde de selectie de competitiewedstrijd N.E.C. - Ajax. Naast de competitie was Ajax 4 ook op Bekerfront nog actief maar in de halve finale sneuvelde het tegen ZOB (6-2). In de com petitie is het, op het moment van schrijven, nog in de race. Daarbij is het afhankelijk van de resultaten van de inhaalwedstrijden die con current ZOB nog moet spelen. Zit het mee, dan kroont Ajax Zaterdag 4 zich tot kampioen, wellicht na een beslissend eind- duel met... ZOB! Daarmee zou Ajax 4 de laatste kampioen van het seizoen worden, maar dat die titel flink gevierd gaat worden, is zeker. Tamara Schellekens Ajax 5 heeft het kampioenschap niet kunnen prolongeren. HBS is dit jaar kampioen geworden in de ONEC-competitie. Voor Zaterdag 5 zat er nog een pittige uitwedstrijd tegen AS Roma in het verschiet. Eenmaal aangekomen in Italië bleek dat Roma de wedstrijd serieus nam. De arbitrage was op volle sterkte met zes man. In de Roma-selectie zaten onder andere oud-wereld kampioenen Giannini en Perrotta en nog acht spelers die jaren in de Serie A hebben gespeeld. Onder toeziend oog van Kevin Stroot- man en Thomas Vermaelen begon Ajax met veelvuldig balbezit, maar waren het de lepe Italianen die door druk te zetten met 2-0 voor kwamen. Na rust liep Roma uit tot 4-0 en was het Wolthuis die de eer redde en de 4-I maakte. Slotconclusie: als de Italianen twee kansen krijgen, maken ze er vier. Je kunt niet winnen maar wel van ze verliezen. (Red. Zaterdag 5 is de competitie als 2e geëindigd, de felicitaties gaan naar kampioen HBS.) Johan Hogenhout

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 14