Blijdschap en sportiviteit tijdens G-dag Ajax Foundation -Ska* 13 Op zondag 30 april was de Toekomst het toneel van de zeer druk bezochte ABN AMRO Clinic voor meisjes. Het enthousiasme was hartverwarmend en de inzet van de voetballers van Ajax Vrouwen gaf de clinic een extra impuls.Voor vele tientallen was het een heerlijke kennismaking met Ajax. 'Vi TFounéirt De jaarlijkse Ajax Foundation G-dag op 29 maart jl is uit muntend verlopen. De gehele woens dagmiddag op het sportcomplex van Only Friends stond in het teken van sport en spel. Met spelers van Ajax 1, Jong Ajax en de Ajax Vrouwen werd het in combinatie met de deelnemers en alle vrijwilligers een gedenk waardige dag. Het weer was dit jaar goed aangenaam en in de buitenlucht stonden diverse uitdagende acti viteiten opgesteld. De enthousi aste vrijwilligers van de Ajax Foundation en de ABN Amro Foundation werkten geanimeerd samen om het geheel in goede banen te leiden. Heini Otto verzorgde de opening en hij liet de betrokkenen van de Ajax Foundation aan het woord. De Foundation maakt zich al jaren sterk voor projecten op het gebied van sport en gezond heid, sociale integratie en educa tie. De kersverse ambassadeur, John Heitinga, genoot zichtbaar van de vreugde die overheerste op het terrein: 'De dag staat in het teken van de kinderen. Het zijn allemaal winnaars'. Na het startschot gingen de 600 deelnemers aan de slag. Jongeren met een lichamelijke of verstan- dansnummers. Heini Otto struinde als reporter over het terrein om iedereen even aan het woord te laten. 'Dit is waar je het allemaal voor doet', sprak een glunderende Matthijs de Ligt in de microfoon. Rond 17.00 verzamelde iedereen bij het startpunt voor de afslui ting. Het clublied klonk nog maar eens door de speakers, vervol gens werd er een laatste groeps foto gemaakt. Daarna trokken de selecties opgetogen per bus huis- waarts,de deelnemers voorzien van een grote glimlach en met een met waardevolle herinnering in hun bagage. De schitterende Ajax Foundation G-Dag werd mede mogelijk gemaakt door de tomeloze inzet van bijna honderd vrijwilligers van ABN Amro. Ralph de Haan delijke beperking waren naar hartenlust actief. Ze konden bijvoorbeeld sprinten met Carel Eiting, tennissen tegen Heiko Westermann en penalty schieten bij Loïs Oudemast.Tussendoor was er uiteraard voldoende tijd voor persoonlijke momenten met de Ajacieden. De hele middag werden er handteke ningen gezet, selfies gemaakt en high fives uitgedeeld. Voetbal voerde vanzelfsprekend de boventoon. Op de wedstrijd veldjes holden de sportievelingen achter elke bal aan, daarbij aan gemoedigd door betrokkenen en vrijwilligers. Maar ook in de sporthal werd volop gesport. Het welbekende rolstoelbasketbal was opnieuw een succesnummer en vlakbij de ingang van de hal gingen de heupen los op diverse

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 13