Wie zijn de Ajacieden van Onder 10? Het jeugdteam In de landelijke competitie voor spelers Onder 19 jaar was voor Ajax een glansrol weggelegd. Het door Aron Winter getrainde elftal hield de belagers op afstand en wist één speelronde voor het einde de landstitel te veroveren door een klinkende 3-1 zege op Feyenoord. Het seizoen van Ajax Onder 10 verloopt volgens plan, oordeelt Van Dam. De talenten spelen in een competitie waar zij elke tegen stander drie keer tegenkomen. Voor de winterstop verloor de Onder 10 alleen van Vitesse en Sparta. 'Verder hebben we alles gewonnen', weet de jeugdtrainer. In de laatste maanden van 2016 2017 spelen de Ajacieden zowel competitiewedstrijden als toernooi- duels.Van Dam: 'De aankomende toernooien zijn een mooi meet moment waarin wij ons spiegelen aan de topclubs in binnen en buitenland. Naast prestige biedt het uiteraard ook weer vele leer momenten" Het seizoen loopt tot en met 12 juli. Aan de hand van de officiële selectiefoto stelt Van Dam de Ajacieden Onder 10 voor. Lucas Jetten: Hij heeft een goed linkerbeen, plus een goede inzet en drive. Was de beste speler van het zaalvoetbaltoernooi in Borchland. Rick Luijer: Rick is beweeglijk en heeft een goed schot. Hij kan ook een goal maken. Jinairo Johnson: Jinairo is een rustige jongen, met veel power, die altijd voorop in de strijd gaat. Beschikt over een verwoestend schot.Tommie de Vries:Tommie is leergierig en ligt goed in de groep. Je ziet bij hem bijna geen verschil tussen links en rechts. Dat is een wapen. Hakeem Agboluaje: Hakeem is altijd enthousiast en een echte gangmaker. Hij heeft een enorme wilskracht en kan de hele linkerflank bestrijken. Xavi Dors: Hij is doelgericht en technisch vaardig, ook omdat hij veel oefent. Ook Xavi schiet even makkelijk met links als met rechts. Luca Messori: Een enthousiaste jongen, die er altijd vol voor gaat. Hij kan vanuit het niets een goal maken. Olivier Schutte: Goed meevoetballende keeper. Ook erg sterk op de lijn. Kian Hendriks: Is als keeper vooral sterk in de l-tegen-l-duels. Moest in het begin even wennen, maar heeft stappen gemaakt. Ilias Ait Ben Ichou: Is in de kleine ruimte technisch vaardig. Leert dat steeds beter te vertalen naar rendement en functionaliteit. Mohammed Belfgih: Hij gaat altijd volle bak. Die drive laat zich niet afremmen. Mohammed oefent veel op straat en dat zie je terug in zijn spel. Sven Scheringa: Een behendige, kwikzilverachtige en goed coachbare jongen. Sven is leergierig; hij wil altijd heel graag. Steyn Mussche: Steyn oefent veel op z'n traptechniek. Hierdoor kan hij niet alleen zichzelf maar ook anderen in scoringspositie brengen. Bommel Quaedvlieg: Is snel en wendbaar. Kan met zijn snelheid en gedrevenheid zeer gevaarlijk zijn. Anass Moumane:Anass is een technisch vaardige linkspoot, die het verschil kan maken met zijn goals of assists. Sidney Turner: Ook een kwikzilverachtige speler. Een wapen is zijn wendbaarheid in combinatie met zijn dribbels. Ronald Jonges Hoe presteren de elftallen in de jeugdopleiding van Ajax en wie zijn de talenten? Dit keer schetst trainer Joost van Dam een portret van zijn Ajax Onder 10.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 12