Erelijst Adel verplicht Ajax-Fey enoord Ajax seizoen 2016-2017 DD Op de dag dat Johan Cruijff zeventig jaar zou zijn geworden, liepen ruim 5.000 deelnemers van het Olympisch Stadion naar de Amsterdam ArenA ter ere van de verjaardag van het clubicoon. Op deze dag werd ook bekenXgemaakt dat de thuisbasis van Ajax de Johan Cruijff ArenA zal gaan heten. De trein geliefde reisgenoot Is mij ontrouw vandaag Tot stilstand komt hij heel gestaag In een weiland naast een sloot Door de micro kraakt een stem: 'Langs het spoor wandelt een man Vandaar dat ik niet verder kan' Paniek verdomme ik zit klem Vanaf de roltrap naar rj vijftien Hoor ik het stadion ontploffen Op een beeldscherm juicht Lasse Zwabberbal heeft doel getroffen Orgie erna van strijd en klasse Heb 'k godzijdank wel mogen zien Huisdichter Cornelis Het ligt voor de hand om in mijn laatste bijdrage van het seizoen te schrijven over de jaargang waarin ik mijn Ajaxplezier hervond, of het nou uiteindelijk twee, één of nul hoofdprijzen oplevert (alles is op het moment van schrijven nog mogelijk). In plaats daarvan schrijf ik over iets dat me zorgen baart. Ook dat is de taak van een columnist: de vinger op zere plekken leggen. In mijn vijfentwintig jaren als 'reizend Ajaxsupporter' heb ik veel sympathieke supporters van andere clubs leren kennen. Bij bijna elke Nederlandse club heb ik wel een paar contactpersonen in supporterskringen. Doorgaans zijn het jongens als ikzelf. Ooit fanatiek, opgegroeid op de staantribune en in de uitvakken, maar nooit overdreven opge fokt of vijandig geweest, laat staan hooligan. Nu zijn ze ouder en rustiger. Veertigers, in veel gevallen.Vaders. Relativerende kijk op voetbal; de eenkennigheid ver voorbij. Wat me de laatste jaren opvalt, is dat ik van vrijwel al die kennis sen, van welke club dan ook, hemeltergend slechte verhalen hoor over de stewards en beveiliging bij het bezoekersvak van onze Arena. Ze hebben bijna zonder uitzondering slechte ervaringen met hardhandig, grofgebekt, onvriendelijk en soms ronduit agressief personeel bij Ajax, of ze nou Heerenveen, FC Twente, Sparta of Willem II kwamen aanmoedigen. In onderzoeken naar 'uitvak kwaliteit' (bijvoorbeeld in het blad Staantribune) scoren we altijd beroerd. Veel bevriende supporters hebben me verteld dat de animo onder supporters van hun club om de uitwedstrijd tegen Ajax te bezoe ken terugloopt, of dat ze zelf bedanken voor een dagretour Amsterdam. De hondse behandeling bij Ajax schrikt mensen af. Het zingt zich rond. Zelf heb ik om evidente redenen nog nooit in het uitvak van de Arena gestaan. Ik kan dus niets bewijzen en wil niet al te stellig met de beschuldigende vinger wijzen, maar ik hoor deze klachten al zó lang, uit zóveel hoeken van Nederland en zó structureel (en van goed volk, bovendien) dat ik vermoed dat ze een kern van waar heid bevatten. Via deze column wil ik de clubleiding van Ajax vragen hier alert op te zijn. Ajax mag niet te boek staan als de club die 'uitfans' het schofterigst behandelt. Adel verplicht, zeker nu ons stadion de naam van Johan Cruijff draagt. Nu het op het veld heerlijk draait, kunnen we de verbeterpunten in de periferie zoeken. Zie het als luxe. Laten we bij het bezoekersvak beginnen. Tot volgend seizoen! Menno Pot O/19 Kampioen van Nederland Winnaar Super Cup Bekerwinnaar O/17 Kampioen van Nederland O/15 Kampioen van Nederland O/14 Kampioen van Nederland O/12 Kampioen van Nederland O/10 Kampioen van Nederland O/9 Kampioen van Nederland Zaterdag 2 Kampioen Ajax vrouwen Kampioen van Nederland Bekerwinnaar Bijgewerkt t/m 2 juni 2017

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 11