is-ie, de Daar Ajax Vrouwen Uitslagen Ajax Vrouwen Het hele seizoen werd gerekend op een landstitel voor Ajax Vrouwen. In een zeer spannende laatste thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag werd het kampioenschap veilig gesteld. De feestvreugde was overweldigend: kampioen van Nederland, een historisch moment voor onze club. De datum van 19 mei 2017 staat voor altijd met gouden letters in de geschiedboeken van Ajax geschreven. Onze voetbalclub heeft er weer een trots makend hoogtepunt bij: Ajax Vrouwen kampioen van Nederland! Vanaf de eerste balomwentelin gen was duidelijk dat Ajax dit seizoen zowel de brandende ambitie, maar zeker ook de mogelijkheden had om de zo felbegeerde titel te veroveren. Het spel was vol overtuiging en wilskracht, het team oogde hecht en de resultaten waren er naar. De traditionele concurrent FC Twente spartelde nog wel tegen en de opmerkelijke com petitieformule zorgde voor een verlenging van de spanning, maar tenslotte werd het Grote Doel bereikt. De laatste loodjes waren behoor lijk zwaar. Op vrijdag 12 mei voetbalde Ajax tegen regerend kampioen FC Twente. Bij winst was de titel binnen. Ajax kwam zeer verdiend op voorsprong maar de energieke aanpak ver vloog, kampioenskoorts wellicht. De gelijkmaker van FC Twente zorgde ook wat spelbeeld betreft voor evenwicht. 1-1, er moest nog een week gewacht worden... Zeven nerveuze dagen later, op 19 mei, troffen de vouwen het tegen Ajax altijd dubbel gemoti veerde ADO Den Haag, gaarne bereid de aanstaande kampioen beentje te lichten. Ajax begon gretig, hongerig en goed. De logische openingsgoal van Inessa Kaagman had echter het effect van lauwe pils, het schuim sloeg neer. In de enerverende tweede helft kwam ADO Den Haag langs zij maar in wat de laatste minuut leek, zorgde Marjolijn van den Bighelaar voor een champagne achtige apotheose door koelbloe dig voor 2-1 te zorgen. Vervolgens eiste de arbiter een ongewenste hoofdrol voor zich op door een minuut of tien extra speeltijd toe te voegen. Een wedstrijd van hon derd minuten, zelden vertoond, net als de extatische vreugde na het slotfluitje. De grenzeloze blijdschap werd onstuimig gedeeld met de weer in groten getale opgekomen aanhang. Onder leiding van gangmaakster- aanvoerder Daphne Koster werd het feest voortgezet in het Ajax restaurant, dat nog nooit zoveel leek op een voetbalkantine, en daarna tot in de late uurtjes in restaurant Edel in Amsterdam West. Het bier schuimde zoals dat hoort. Grote emoties vonden een uit weg. Bij de voetballers die het rood en wit van Ajax zo voortref felijk eerden, bij de begeleidende staf en het management en bij alle aanwezigen. Een speciaal woord van eer aan de trainer, Ed Engelkes, die het team vijf jaar onder zijn hoede had en een uiterst emotionele laatste week kende waarbij het plotselinge overlijden van zijn vader (trouw supporter van Ajax Vrouwen) moest verwerken maar toch de kracht vond om zijn pupillen in de kampioens wedstrijd te coachen. Eredivisie 2016-2017 24-03-2017 PSV - Ajax 1-0 31-03-2017 Ajax - ADO Den Haag 1-0 21-04-2017 ADO Den Haag - Ajax 0-1 28-04-2017 Ajax - PSV 1-0 05-05-2017 FC Twente - Ajax 1-1 12-05-2017 Ajax - FC Twente 1-1 19-05-2017 Ajax - ADO Den Haag 2-1 26-05-2017 PSV - Ajax 0-2 Ajax Kampioen KNVB Beker 14-04-2017 Pec Zwolle - Ajax 1-3 02-06-2017 Ajax - PSV 2-0 Ajax Bekerwinnaar Dat de laatste competitiewed strijd een week voor de Beker finale, winst opleverde tegen PSV, was mooi voor de annalen. David Endt 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 10