'Allerjongste Ajacieden zijn net sponzen, ze nemen alles op' Het jeugdteam Op het hoogste niveau, de UEFA Youth League, boekte Ajax Onder 19 een prachtig resultaat. In Amsterdam werden de leeftijdgenoten van Juventus met 2-0 verslagen. Onder grote belangstelling werd daarmee de kwartfinale bereikt. Doelpuntenmakers waren Carel Eiting en Kaj Sierhuis. De allerjongste Ajacieden in de jeugdopleiding spelen in de Onder 8. Jeugdtrainer Dennis Reus geniet elke training en wedstrijd van zijn even gretige als getalenteerde voetballer tjes. 'Je ziet al snel of een jongen kan voetballen. Maar of hij het Ajax- niveau aankan is veel moeilijker in te schatten', schetst Ajax onder 8-trainer Reus de moeilijkheid om elk jaar weer een volwaardig nieuw jeugdelftal te formeren. 'Wij hebben ook dit jaar weer een sterke selectie. De scouting heeft goed werk geleverd.' In de jeugdopleiding heeft elk talent zijn eigen ontwikkelplan. Sterke punten worden versterkt, verbeterpunten verbeterd. De leerstof die de Ajacieden krijgen aangereikt, wordt gretig geabsorbeerd. Reus: 'Vooral de allerjongste jongens zijn net sponzen. Ze nemen alles op.' Ajax onder 8 heeft talentvolle spelers. Een aantal speelde inmiddels al mee bij Onder 9. Na een foutloze eerste seizoenshelft, incasseerde Onder 8 na de winterstop pas de eerste nederlaag. 'De jongens waren zo teleurge steld dat ze de tegenstanders na afloop geen hand wilden geven', her innert Reus zich. 'Sportiviteit en het ontwikkelen van de persoonlijk heid vinden we zeer belangrijk. De jongens hebben de tegenstanders uiteraard gefeliciteerd.' Wie zijn de talenten eigenlijk uit de Onder 8? Aan de hand van de selectiefoto typeert Reus zijn Ajacieden: 'Abdellah Ouazane is een echte spelverdeler. Hij trainde vanaf begin 2016 al mee en doet vaak mee met Onder 9. Imran Talai kan goed zijn mannetje passeren en heeft een hard schot. Shae Jurcka heeft goed getraind op zijn tweebenigheid en scoort inmiddels met links en rechts. Oliver Nieboer kan zijn mannetje passeren en is een winnaar. Ik vind Matwey Mocanu een spits met een neusje voor de goal. Damian Gomes Ferreira kan met beide benen schieten, verovert bal len en speelt af en toe zijn wedstrijden bij de Onder 9. Jerayno Schaken kan zijn tegenstander passeren en heeft een goede schaarbe weging in huis. Hij is een van de gangmakers in de kleedkamer. Denzel Darko is de allerjongste Ajacied in de jeugdopleiding. Voor zijn leeftijd is hij sterk, daarbij scoort en passeert hij makkelijk. Ook Gael Garay Landin oefent thuis veel. Hij heeft overzicht en kan zijn medespeler vrij zetten met een goede pass. En ook Gael mag als beloning vaker mee met Onder 9. Leshayro George kan met links en rechts passeren en ook met beide benen afronden. Daarbij staan leider Alex Liefhebber en fysio Chantal Lekkerkerker altijd voor de jongens klaar.' Ronald Jonges Grote bevlogene Chroniqueur connaisseur Liefde en leed altijd Rood-wit geplooid Stilde de honger van Ajaxnieuwsgierige Leden nee Tijn Dat vergeten we nooit Huisdichter Cornelis 3 Februari 2017 Post De redactie ontving veel fijne reacties op de uitgave van het jubileum nummer 100 jaar Ajax Clubnieuws. Deze (beknopt weergegeven) reactie van mevrouw Hogenes-Grootmeijer willen wij u niet onthouden: 'Mijn complimenten voor de geslaagde opzet van het jubileumnummer 100 jaar Clubnieuws. Ik ben buitengewoon trots dat mijn vader Jan Groot- meijer mede-initiatiefnemer voor de oprichting van Ajax Clubnieuws is geweest. Hoewel ik bij de geboorte daarvan in 1916 zelf nog niet geboren was, kwamen al lezende weer veel herinneringen levendig naar voren. Zoals aan de keren dat ik met mijn vader bij Ajax op de tribune heb gezeten...' '...Ik weet voor de volle 100 procent zeker dat mijn vader blij zou zijn geweest (en wie weet wellicht is) met zowel het 100 jarig bestaan van zijn geesteskind als met de vorm en de uitgave van dit jubileumnummer...' 'Nogmaals mijn complimenten en wel gefeliciteerd! Met mijmerende groet, Els Hogenes-Grootmeijer' 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 6