Tweede achter VVV Altijd Ajacied Jong Ajax Stefano Seedorf ervaren kracht bij* Zaterdag 1 De competitieresultaten van Jong Ajax zijn imposant. Achter koploper VVV was het bereiken en vasthouden van de tweede plek een bevestiging van de kwaliteit. De opvallendste zege kwam op de Toekomst tegen Almere City FC tot stand: 6-3! de Ligt zat. Met zijn 17 jaar is hij de eerste minderjarige speler die in een wedstrijd in het betaald voetbal als captain speelde. Jong Ajax herpakte zich in de vol gende wedstrijd door knap met 1-2 te winnen van FC Den Bosch. De eerste thuiswedstrijd in 2017, tegen Almere City FC, moest een week worden uitgesteld vanwege de vorst (en de daaruit voort vloeiende afgelasting). De ritme verstoring bracht de jonge Ajacie- den niet van de wijs. Vanaf de eerste balwenteling werden de Almeerders van het kastje naar de muur gestuurd. Jong Ajax kwam met zowel individueel als collectief hoogstaand voetbal op een ruime voorsprong. Vervolgens zorgde een tactische omzetting van Almere City voor iets meer evenwicht. De gasten kwamen via een 4-1 en 5-1 tussenstand terug tot 5-3 maar tenslotte werd het 6-3. De eclatante zege zorgde er voor dat Jong Ajax de tweede plaats achter VVV in handen kreeg. Yuri van Eijden De eerste wedstrijd na de winterstop begon niet optimaal voor de mannen van trainer Marcel Keizer. In en tegen Emmen werd 0-0 gelijkgespeeld. Het was een weinig enerverend duel, waarbij de kansen voor beide ploegen ver in de slotfase van de wedstrijd lagen. Gedu rende het duel bleef Jong Ajax wel de bovenliggende partij, met meer balbezit. Opvallend detail is dat de aanvoerdersband in Emmen om de arm van Matthijs Vijftien jaar na zijn officiële debuutwedstrijd in Ajax 1 is Stefano Seedorf een stuwende kracht op het middenveld van Ajax Zaterdag 1. Als voetbalprof reisde hij de hele wereld over, van Gro ningen naar Griekenland en van Brazilië naar Cyprus. De voetbal ervaringen die Seedorf onderweg opdeed, zijn een verrijking voor de amateurselectie van Jorg Smeets. Seedorf maakt zijn Eredivisie-debuut op 31 maart 2002 in een uit wedstrijd tegen Vitesse. In de slotminuten in de Gelredome kan ook de vervanger van Andy van der Meyde niet voorkomen dat Ajax met 3-1 verliest. Twee jaar later prijken zeven officiële Ajax- duels achter zijn naam. Seedorf hoopt elders op meer speelminu ten en vliegt uit. Op een verhuurperiode aan NAC volgt een ver koop aan FC Groningen. Het zijn de eerste stappen van Seedorfs lange voetbalreis. Zo belandt het talent via Gerard van der Lem bij het Cypriotische Apollon Limassol. Als de Amsterdamse trainer aan de kant wordt gezet, is het direct ook einde verhaal voor Seedorf.Via het Griekse voetbal en een proefperiode bij FC Den Bosch, volgt een doorstart bij Monza - prestigieus clubproject van zijn neef Clarence - in de Italiaanse Serie C.Voordat hij terugkeert naar Nederland beleeft de voetbalglobetrotter sportieve avonturen in de lagere Braziliaanse profdivisies. Op de Toekomst kan Seedorf al spoedig meetrainen met de hoogste zaterdagteams. Het blijft aanvankelijk bij trainen. Vanaf dit seizoen is Seedorf volwaardig spelend lid van de Zater dag 1. 'Het is leuk om met deze ambitieuze jongens bezig te zijn', vertelt de 34-jarige routinier. 'We zijn nóg hechter uit de winter stop gekomen en bezig aan een goede reeks. We moeten er alles aan doen om bij de eerste drie te eindigen en de play-offs te halen Ajax moet altijd voor het kampioenschap gaan.' Seedorf was als Ajacied jeugdspeler en A-selectiespeler. Nu is hij ook Ajax-amateur. Seedorf is een kenner van de clubcultuur. Al spreekt hij zelf liever over cultuurbewakers: 'Mensen die jarenlang loyaal zijn aan Ajax zijn voor mij dé club. Erna Spil, Frank van Deur- sen, Sjaak Swart en Jeroen Slop bijvoorbeeld.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 5