'Fanatiek trainen, fanatiek Trainer Jong Ajax Marcel Keizer: Ter voorbereiding op de tweede helft van het seizoen, vertrokken de mannen van Peter Bosz begin januari richting Portugal. Ajax speelde in Portugal op één dag tegen twee tegenstanders.Van Excelsior werd met 3-1 verloren waarna het tegen Red Bull Leipzig beter ging: Ajax versloeg de Duitsers met 5-1. AJAX CLUBNIEUWS 14e Jaargang nummer 2 Februari 2017 INHOUD 2 Marcel Keizer: 'Fanatiek trainen, fanatiek spelen' 3 Van de voorzitter 4 Historie Wie is wie? 5 Jong Ajax Altijd Ajacied 6 Het jeugdteam - Onder 8 Gedicht Tijn 7 In memoriams Ger van Mourik, Wim Andreriesen jr. en Piet Keizer Column Menno Pot 8 Paradijselijk links 10 Gedicht Pietje 11 Niet te snappen Keizersdag 12 Ajax Vrouwen 13 Ajax Foundation 14 Zaterdagvoetbal 15 Verenigingsleven 16 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Vaste medewerkers: Simone Freling, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Johan Hoogenhout, Jacques Kattenburg, Menno Pot, André Stuijf, Kung Tang, Rob van Vliet, Patrick Voornhout, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Ajax Life Ajax Kids Clubblad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax Jong Ajax draait dit seizoen bovenin mee in de Jupiler League. Dat is geen doel op zich volgens Marcel Keizer (48), die de ploeg sinds juli 2016 onder zijn hoede heeft. In de kantine van de Toe komst vertelt hij voor de thuiswedstrijd tegen RKC (4-1 winst) waar hij met het tweede elftal vooral naar streeft, wat zijn visie op het spel is en hoe hij tegen de jeugdopleiding aankijkt. Je bent nu iets meer dan een halfjaar in functie. Je had nog een contract bij SC Cambuur. Wat deed jou besluiten om voor Jong Ajax te kiezen? 'Dat was geen makkelijke beslis sing. Cambuur is ook een mooie club. Ik wilde hier gewoon heel graag aan de slag. Ik heb vier jaar bij Ajax gespeeld, van mijn zestiende tot mijn twintigste. Dat is een lange tijd geleden, maar het zijn wel jaren waarin je een heleboel meekrijgt. Toen ik hier terugkwam, zag ik zo veel mensen lopen die ik nog kende van vroeger. Dat voelde goed. Dat had ik van tevoren niet zo snel verwacht.' Dit seizoen hebben jullie al even veel doelpunten gemaakt als in het gehele vorig seizoen. Waar komt dat door? 'Oh, dat wist ik niet eens - haha. We spelen heel aanvallend. Daarom krijgen we van de week tegen Almere City ook drie goals tegen (6-3 winst, red.). Je neemt weleens wat risico. Daar kijken wij in de opleiding ook naar; bij voorkeur gebeurt dat niet. We doen er alles aan om dat te voorkomen. Met onze verdedi gers trainen we veel op situaties waarin ze twee tegen twee of drie tegen drie staan, of in ondertal zelfs. Dan moet je weleens accepteren dat er een tegengoal komt. Als je trainer bent en alles goed wilt hebben, dan moet het ook over die tegengoals gaan. Dat zijn juist mooie discussies. Maar: ik win liever met 6-1 dan met 2-0. De aanvallende speelstijl gaat voor. In mijn visie is het hartstikke goed om aanvallend te spelen. En daar hoef je in principe niet heel veel tegengoals door te krijgen. Je hebt vaak de bal, dus dan is het al lastig voor een tegenstander om een goal te maken. Dat doe je ook met aanvallend spel.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 2