Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal rlUAW Dl Voor Ajax Zaterdag 1 was de winterstop onder de milde temperaturen van Gran Canaria een ideale overbrugging naar de tweede seizoenshelft. Onder ideale omstandigheden werd getraind en gevoetbald en daarbij aan het groepsproces gewerkt. Na het eerder gememoreerde succesvolle trainingskamp op Gran Canaria, is de verdere voorbereiding op de tweede seizoenshelft prima verlopen. In alle vriendschappelijke wedstrijden bleef de Zaterdag 1 ongeslagen. Het eerste optreden was een thuiswedstrijd tegen vv Hoek. Ajax toonde in deze wedstrijd de goede vorm te hebben behouden, de Zeeuwen werden huiswaarts gestuurd met een 6-1 nederlaag. Ook de veerkracht van Ajax in deze wedstrijd mag opgemerkt worden, na dertig minuten keek de thuisploeg nog tegen een 0-1 achterstand aan. Drie dagen na deze competitiewedstrijd volgde een ontmoeting met HSV Zuidvogels uit Huizen in het kader van de vierde ronde in de districtsbeker West 1. Ook de Huizenaren werden door Ajax aan de zegekar gebonden, de voormalige club van onze trainer Jorg Smeets werd met 5-0 verslagen. Ajax plaatste zich daarmee bij de laatste zestien clubs; wie de volgende tegenstander in de bekerstrijd gaat worden, is op dit moment nog niet bekend. Momenteel wordt er door de staf achter de schermen druk gewerkt aan het kwalitatief op peil houden van de Zaterdag 1 selectie voor het seizoen 2017/2018. Tot slot: de bestuursraad heeft met Jorg Smeets een akkoord bereikt voor het volgende seizoen als hoofdtrainer. Dick Goossens In de laatste wedstrijd van 20D6 stond er voor Ajax 2 een beker wedstrijd op het programma tegen DOVO 2. De Veenendalers waren niet naar Amsterdam geko men om te voetballen. Met kunst en vliegwerk sleepten zij er na negentig minuten een gelijkspel uit: D-D. De noodzakelijke straf- schoppenserie werd door Ajax gewonnen met 5-4. De volgende tegenstander in de D/8 finales is Renswoude 2. Na de winterstop kende Ajax 2 een wat rommelige voorbereiding. De geplande oefenwedstrijden leverden met een nederlaag en een gelijkspel niet het gehoopte succes op. Beter ging het in de competitie die werd hervat met een uitwedstrijd tegen het altijd lastige Odin'59. Met een 3-2 overwinning greep Ajax 2 weer de koppositie. Andre Stuijf 20D7 begon voor de Zaterdag 3 met trainen en twee vriend schappelijke wedstrijden. Deze werden verloren en gelijkge speeld, een niet al te best voor uitzicht. De hervatting van de competitie was uit bij Z.O.B. waar Zaterdag 3 een gedegen wedstrijd speelde en met vaak uitstekend spel met l-2 revanche nam voor de eer-der opgelopen thuisnederlaag. Dit gebeurde ook nog eens met negen spelers vanwege een rode kaart, een blessure én te weinig wissels. De genoemde omstandigheden maken deze prestatie alleen maar mooier. De komende periode weegt zwaar, met een aantal zeer pit tige (en dus mooie) wedstrijden voor de boeg; maar dan weet Ajax Zaterdag 3 wel waar het staat. Dolf van Zoest Zowel de planning van de KNVB als die van onze tegenstanders is onnavolgbaar. Voor januari en februari stonden in totaal 2 wed strijden geprogrammeerd. Het is inmiddels half februari en de tweede helft van de competitie moet nog steeds van start gaan. We houden ons fit door het spelen van oefenwedstrijden en deelname aan de beker.Via een tweede plaats in de groepsfase zijn we in de knock-out fase beland. Daarin kwamen we recent uit tegen FC Breukelen. Leuk om ook eens tegen andere ploegen te spelen. Dankzij een 7-4 overwinning bekeren we verder. Kijken wie onze volgende tegenstander gaat zijn. Jan Buskermolen In de klassieke veteranencompeti- tie gaat het kampioenschap tussen HBS en Ajax. HBS blijft ruime overwinningen halen en Ajax heeft diverse uitdagingen in 2017. Zoals de opbouw van een nieuwe onge slagen status. Op 4 februari was de eerste nederlaag een feit, tegen Sparta. Het wedstrijdsecretariaat van Sparta had besloten om de wedstrijd om te zetten van een flu weelzacht kunstgrasveld naar een door roodwitbuikrotganzen onder- gescheten modderveld. Trainer Nooitmeer was afwezig. Invalcoach Cees Boot week af van de instruc ties van Nooitmeer en de totale verwarring zorgde ervoor dat na 3420 competitieminuten Zaterdag 5 zijn eerste nederlaag leed. Om dat HBS alles blijft winnen staat het prolongeren van de titel op de tocht. Toch blijven de mannen er in geloven, want: de bal is rond. Johan Hogenhout

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 14