Ajax thuis in Kinderstad VUmc Ajax Foundation 13 In de rust van de thuiswedstrijd Ajax - ADO Den Haag vond een demonstratie plaats van de Ajax Camps Clinics. Op maatschappelijk gebied timmerde Ajax ook aan de weg. Spelers en staf van het eerste elftal gingen, naar goede gewoonte, op bezoek in de Kinderstad van VUmc. Geheel volgens traditie bracht Ajax begin februari een bezoek aan Kinderstad van VUmc (Vrije Univer siteit Medisch Centrum) Amsterdam. Deze bijzon dere middag van de Ajax Foundation zorgt jaarlijks voor mooie ontmoetingen. Ook dit jaar leverde het bezoek van de Ajacieden aan het Amsterdamse ziekenhuis dierbare momenten op. De kinderen van het VUmc kon den weer rekenen op een grote opkomst aan Ajacieden. Vrijwel de gehele A-selectie en bijna vol tallige technische staf waren op deze woensdagmiddag aanwezig in Kinderstad. Ze werden wel kom geheten door VUmc-voor- zitter Wouter Bos en Marijke Peer, manager VUmc Kinderstad. De ziekenhuisgangen vulden zich met lachende gezichten en er klonken vreugdekreten. De kinderen, volledig gehuld in Ajax- kleuren, stonden te trappelen om hun grote idolen te verwel komen. Ook voor de Ajacieden was deze ontmoeting een bijzon dere. Middels briefwisseling heb ben de spelers en de kinderen geregeld contact. Nu was het tijd voor de échte ontmoeting. De Ajacieden werden in drie groepen opgesplitst waarna ze een bezoek brachten aan alle verschillende afdelingen van de Kinderkliniek, waaronder afdeling Neonatologie, Kinder IC en de afdelingen 9B en 9C. Alle kinde- Ajax heeft sinds 1998 een part nership met de VUmc Kinder kliniek. Dat is het resultaat van een jarenlange samenwerking met het VUmc. In VUmc Kinderstad kunnen zieke kinderen spelen en zich ontspannen; even verge ten dat ze ziek zijn. Dit bevordert hun herstel. Kinder stad ontvangt jaarlijks ruim 20.000 bezoekers. Tekst: Ajax.nl ren ontvingen daar een echt Ajax- shirt. Na het bezoek aan de afde lingen werden de Ajacieden ont haald door zo'n 200 patiëntjes, met hun familie, in Kinderstad. Voor sommige Ajacieden was dit bezoekje niet het eerste. Onder anderen Davy Klaassen, Joël Veltman en Lasse Schöne bezochten de voorgaande jaren al vaker het VUmc. Voor Peter Bosz was zijn eerste keer meteen indrukwekkend. 'Heel bij zonder om mee te maken. Het is mooi dat we kinde ren die het zwaar hebben op deze manier een hart onder de riem te steken.' Na afloop kregen de kinderen in Kinderstad een goodiebag, gevuld met Ajax-artikelen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 13