'Amsterdam is relaxed' Ana Romero en Eli Sarasola: Wat is het verschil tussen het leven in Spanje en Nederland? Uitslagen 12 Op vrijdag 10 februari speelde Ajax Vrouwen in de winterse kou een vorstelijke wedstrijd tegen concurrent FC Twente. Een winnend doelpunt van Marjolijn van den Bighelaar zorgde voor enorme vreugde. Met de zege verstevigt Ajax Vrouwen de koppositie. Sinds aanvang van dit sei zoen spelen twee Span jaarden bij de Ajax Vrouwen. Ana Romero Romeno (29) is aanvaller en Eli Sarasola (25) keeper. Hoe beleven zij Amsterdam? Hoe gaat het met jullie? Eli: 'Ik speel anderhalf jaar bij Ajax en het gaat goed. In het afgelopen jaar is er veel gebeurd en heb ik me kunnen settelen in Amsterdam en bij de club, na een eerste halfjaar waarin ik behoorlijk moest wennen. Alles was nieuw, mijn team, maar vooral het klimaat.' Ana: 'Ik ben een half jaar bij Ajax en het inburgeren gaat me goed af. Ik moet zeggen dat het fijn is dat ik Eli hier heb. We praten veel. Bij mijn komst sprak ik amper Engels. Dat er iemand was, die mijn taal sprak, was prettig. Inmiddels spreek ik aardig Engels. Eli helpt me daarbij.' Waar hebben jullie gevoetbald? Kenden jullie elkaar? Eli: 'Ik ben begonnen in San Sebastian, daarna heb ik drie jaar voor FC Barcelona gespeeld en toen ben ik naar de Verenigde Staten verhuisd om voor het col voor de teamgenoten paella feestjes georganiseerd en inmid dels heb ik boerenkool geproefd... best lekker!' Ana: 'Het is hier kouder. Ik moest wennen aan het klimaat. In Spanje is de temperatuur prettiger. Het was fijn dat we recent op trai ningskamp gingen in Portugal. In die week is het team hechter geworden omdat je alles met elkaar doet.' Hoe communiceren jullie op het veld? Ana: 'Ja, de taalbarrière maakt het soms lastig. Je wilt zo goed mogelijk communiceren met je teamgenoten. Op voetbalgebied, maar ook op sociaal vlak. Ik werk er hard aan.' Eli: 'Ik herken me daar in. Ik had hetzelfde toen ik in de VS ging voetballen. Bij aankomst sprak ik nauwelijks Engels.Voor een kee per is het heel belangrijk om te kunnen communiceren met je teamgenoten. Daarom heb ik er van alles aan gedaan om de taal snel onder de knie te krijgen.' Tamara Schellekens legeteam van de University of South Carolina te gaan voetbal len.' Ana: 'Ik heb gespeeld bij Sevilla, Rayo Vallecano, Espanyol, FC Bar celona en Valencia. Eli en ik ken den elkaar niet voordat we bij Ajax kwamen. Het was fijn dat Eli hier al speelde, dat heeft er toe bijgedragen dat ik me bij Ajax zo snel thuis voelde.' Hoe bevalt het in Amsterdam? Ana: 'Amsterdam is erg relaxed. De mensen zijn open en tolerant. De mentaliteit is prettig. Ik woon hier met plezier.' Eli: 'De stad is prachtig. In verge lijking met Spanjaarden zijn Nederlanders meer gestructu reerd. Ik woon nu trouwens op mijzelf in Haarlem.' Eli: 'Wat eten ze in Nederland vroeg! Dat ben ik niet gewend. Afgelopen zomer hebben we Ana Romero Eredivisie 2016-2017 03-02-2017 sc Heerenveen - Ajax 10-12-2017 Ajax - FC Twente KNVB Beker

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 12