Voetballers Only Friends in Ajax-tenue Ajax Foundation UtMoom Ajax en Matthijs de Ligt hebben overeenstemming bereikt over de verlenging van zijn contract dat liep tot en met 30 juni 2018. De nieuwe verbintenis gaat met terugwerkende kracht in op 1 oktober 2016 en loopt tot en met 30 juni 2019. Ajax en sportclub Only Friends hebben in decem ber op het Friendship Sports Centre in Amster dam Noord hun handteke ningen gezet onder een meerjarige samenwerkings overeenkomst. Belangrijkste en meest opval lende onderdeel van de over eenkomst is dat de voetbal teams van Only Friends vanaf komend seizoen hun wedstrij den in het officiële Ajax-tenue gaan spelen. Daarnaast verkrijgt de sportclub voor kinderen en jongeren met een beperking, in samenwerking met Ajax, nog meer activatiemogelijkheden. De ondertekening vond plaats in aanwezigheid van een grote groep jeugdvoetballertjes die door Only Friends waren uitge nodigd, zonder dat ze exact wisten wat er precies ging gebeu ren. Bij binnenkomst in de kan tine werd mede door de aanwe zigheid van Edwin van der Sar al snel duidelijk dat er die middag iets bijzonders op het pro gramma zou staan. Maar dat ze vanaf volgend seizoen als echte Ajacieden het veld op mogen, dat hadden ze zeker niet verwacht en was dan ook een grote ver rassing. Het nieuws werd door de voetballers van Only Friends met groot gejuich ontvangen. Dennis Gebbink, oprichter van Only Friends, zette zijn handte kening onder het contract: 'We hebben al jaren een zeer goede relatie met Ajax en de Ajax Foun- 9 middel van deze overeenkomst ook nog hun wens van voetballen in een Ajax-tenue kunnen vervul len is natuurlijk fantastisch. De overeenkomst bevat nog meer activatiemogelijkheden voor Only Friends. Daarmee hopen we dat ze als sportclub verder kunnen door groeien en daardoor nog meer kinderen en jongeren met een beperking de weg naar Only Friends weten te vinden. Onze trouwe partners ABN AMRO en adidas zijn bij realisatie van de samenwerking zeer betrokken geweest en ik wil hen via deze weg dan ook bedan ken voor hun bijdrage.' Ralph de Haan dation. Bovendien hebben we al vele mooie projecten samen gedaan, zoals de G-dag die we ieder jaar op ons sport park organiseren in aanwezigheid van onder andere de gehele Ajax-selectie. Dat wij komend seizoen in het Ajax-tenue mogen voetballen, daarmee gaat een lang gekoesterde wens van mijzelf, maar ook van onze 250 voetbal lers in vervulling. Als vader, Amsterdammer en Ajacied ben ik enorm trots dat we deze overeenkomst vandaag met Ajax mogen onderteke nen. Only Friends blijft een zelfstandige en autonome organisatie. De samenwer king zal onze spelers, maar ook onze sportclub in zijn geheel, veel goeds doen.' Edwin van der Sar, algemeen directeur van Ajax: 'Only Friends en Ajax hebben al vele jaren bewezen samen mooie activitei ten te kunnen organiseren voor de voetballers en sporters met een beperking. Dat we nu door

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 9