Twaalf gewonnen - twee gelijk Trainer Engelkes: Uitslagen Ajax Vrouwen manifesteerde zich voortvarend. De goede seizoenstart kreeg een stabiel vervolg. Het puntverlies tegen ADO Den Haag (1-1) stond een mooie afsluiting van het eerste competitiedeel niet in de weg: acht punten voorsprong op belager FC Twente. De eerste competitiehelft van Ajax Vrouwen ligt achter ons; tijd om met trainer Ed Engelkes terug te blikken. Het jaar in vogelvlucht '2016 was voor de Ajax Vrou wen het jaar waarin we in mei 2016 het kampioenschap op het laatste moment op doel saldo weggaven. Dat blijft heel zuur, maar we zijn alweer een eind op weg in dit seizoen waarin het heel goed gaat. Ik ben trots op het afgelopen halfjaar waarin we duidelijk stappen hebben gemaakt. De eerste seizoenshelft was een aaneenschakeling van goede wedstrijden. Er zaten ook min dere tussen, maar die eindigden toch in positieve resultaten. Dat was vorig jaar anders. We heb ben een betere balans in het elf tal. Iedereen beseft beter wat zij moeten doen en denkt meer in het teambelang. Ook vind ik het mooi dat Daphne Koster (35), op een schorsing na, bijna alle wedstrijden heeft gespeeld. Ze heeft toch een bepaalde status en natuurlijk leiderschap.' 'De terugkeer van Lauren Delleman na een jaar blessureleed was een speciaal moment; daaren tegen raakten Vita van der Linden en Soraya Verhoeve langdurig geblesseerd, beiden in de eindfase van een oefenwedstrijd of een training.' Vizier op 2017 'Op 8 januari vertrekken we voor een zesdaags trainingskamp naar Portugal. Woensdag 11 janu ari spelen we een oefenwedstrijd tegen Huelva. Met de staf hebben we een gebalanceerd trainings programma in elkaar gezet, waar bij ook tijd is voor leuke acti viteiten zoals de voetbalquiz. In zo'n week leer je elkaar nog beter kennen. Ik heb zin in dit trainingskamp omdat je nu meer tijd kunt doorbrengen met speel sters en staf. Ik kijk ook uit naar de tweede competitiehelft. Na drie speelrondes verwacht ik dat we bij de beste vier zitten. Pas dan weet je tegen wie je in het vervolg gaat spelen. Het zou mooi zijn als de Ajax Vrouwen in hun vijfde seizoen de kampioens- schaal naar Amsterdam brengen!' Tamara Schellekens Eredivisie 2016-2017 18-11-2016 Ajax - Achilles '29 1-0 02-12-2016 sc Heerenveen - Ajax 0-1 09-12-2016 PEC Zwolle - Ajax 0-4 16-12-2016 Ajax - ADO 1-1 23-12-2016 Telstar - Ajax 3-6 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 8