Onno Romeijn De jeugdleider De mooie rol van reserveleider Voorwaarts Youth Indoor Toernooi Ajax versterkte zich met het 17-jarige Australische talent Sebastian Pasquali. Pasquali staat in eigen land bekend als een grote belofte en is via zijn begeleider, oud-Ajacied Angelos Charisteas, in Amsterdam beland. Zeker in de buitenwereld, zullen weinigen het fenomeen 'reserve leider' kennen. Maar dat bestaat welzeker, bij ons Ajax. Een select gezelschap heren, allen met een duidelijke Ajax-achtergrond, staat wekelijks paraat om bij uitval om welke reden ook, leiders van de teams te vervangen. Dat geldt voor de elftallen van de jongste Ajax- jeugd tot en met het Onder 19-elftal en het Ajax Vrouwenteam. In deze aflevering van de presentatie van een jeugdleider van Ajax, bieden we ruimte aan Onno Romeijn (52), die als één van de vijf reserveleiders eventuele hiaten opvangt en invult. 'Samen met Henk van Santen, André Brandenburgh, Ruud Haarms en Remco Borst hoor ik tot die groep en het is nu voor het vierde seizoen dat ik op dit gebied actief ben. In praktijk komt het erop neer dat ik ieder voetbalweekend wel bij een team aan de slag ben. Uiteraard is het een verschil of je instroomt bij Onder 8 of bij Onder 16. Het vereist in meerdere opzichten aanpassing en dat maakt het meteen ook uitdagend. Elk team heeft zo zijn eigen vaste stramienen, gewoontes, afspraken en daar kun je als reserveleider geen afbreuk aan doen. Noem het "meegaan in de flow". Jezelf zijn zonder de balans te verstoren.' 'Wanneer bekend is dat ik een leider moet vervangen, neem ik in de aanloop naar het weekend contact op met de reguliere leider. Zo raak ik bekend met wat bij het betreffen de team de vaste afspraken zijn, bijvoor beeld welke jongens corvee hebben. Ook is er overleg met de trainer, ik doe er alles aan om op de hoogte te zijn van wat er speelt. Het is meer dan alleen maar aan de gang gaan met de spelers- passen.' 'Veertien seizoenen geleden raakte ik als scout met Ajax verbonden. Harm Greving en Dick Goossens kenden mij als trainer van de KNVB Regioselectie Midden Nederland en schoven mij bij Ajax naar voren voor het scoutingswerk. Sinds twee jaar doe ik dat niet meer, maar het spreekt vanzelf dat ik mijn ogen openhoud. Van huis uit ben ik trainer. Ik voetbalde in de jeugd bij HW 't Gooi en op mijn 14e ging ik naast het voetballen al als trainer aan de slag!' 'Het was Ed Lefeber die mij vier jaar geleden voorstelde om als reserveleider aan de slag te gaan. Ik zei meteen "ja" en in het eerste jaar kon ik in de laatste drie maanden aan de slag bij... de Ajax Vrouwen waar de reguliere leider ermee stopte. Heel bijzonder. Een seizoen later zat ik als invaller in de laatste twee maanden "vast" op het Onder 15 elftal, ja, zeg maar Cl. Dat werd kampioen en won de beker, geweldig. Ook mooi is, dat ik met al die wisselende teams, in grote verscheidenheid veel opsteek van hoe de trainers te werk gaan. Ik vul mijn taak als leider zo goed mogelijk in, maar ondertussen steek ik van elke trainer wat op.' Grandioos de risico's verweven In spel dat spat en zo bij Ajax hoort Diepte zoeken is Ons Aller streven Breedtepass verboden zegt het voort! Zalig om het avontuur weer te beleven Waar zelfs het foutje ons bekoort Klinkt gek maar beter dan te beven Dan durfal ten onder aan verantwoord Balbezit nee liever een gedreven Voorwaarts en het keurslijf overboord Grandioos de risico's verweven In spel dat spat en bj ons Ajax hoort Huisdichter Cornelis December 2016 In het weekend van 7 en 8 januari vond in de Amstelhal van Borchland het inter nationale Youth Indoor Toernooi plaats. De teams van Ajax Onder 8, Onder 9 en Onder 10 namen deel. Het toernooi, georganiseerd door Ajax en partner ABN AMRO en de Vlaamse Voetbal Federatie, werd bezet door een keur aan topclubs uit binnen- en buitenland en leverde prachtig jeugdvoetbal op.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 6