Van De voorzitter Vooruitblik op 2017 De laatste wedstrijd voor de winterstop was een absolute topper. Ajax - PSV was van begin tot het eind een boeiend gevecht. Davy Klaassen zette Ajax met een schitterende goal op voorsprong, maar helaas kwamen de Eindhovenaren nog op gelijke hoogte. Johan Cruijff toen behoorlijk impact heeft gehad op mijn per soonlijkheid. Ik voetbalde met zijn zoon Jordi en was te bescheiden, introvert. Johan bepaalde dat ik aanvoerder zou worden en dat heeft mijn hele wezen beïnvloed. Dat ik na vijf jaar weg moest, deed pijn. Natuurlijk. "Niet goed genoeg". Hard hoor. Ik probeerde het bij Haarlem en AZ maar zware knieblessures draaiden een echte loopbaan de nek om.' De roodwitte draad werd geweld aan gedaan maar niet geknakt 'Na wat omzwervingen in binnen- en buitenland en het volgen van studies (politicologie en sporteconomie) kwam ik in 2004 te werken op Ajax' Afdeling Supporterszaken en Ticketing. Dat was zowel leerzaam als dankbaar werk. Van onder meer Jeroen Slop kreeg ik daar mijn kantooropleiding. Het waren jaren met tal van projecten op divers gebied.' Dat werk had de Ajax-burelen op de ArenA als basis. Nu ben je, nog niet zo lang, actief op de Toekomst. Afgelopen zomer vroeg de directie mij om de operationele kant van de Toekomst te gaan managen. Dat is een eer die mij ook de kans gaf de club vanuit een heel ander perspectief te leren kennen. Ik rapporteer, sinds zijn komst, aan Rutger Arisz en werk in een geweldig team dat werkt aan een veranderings traject met betrekking op de toekomstvisie. Consistent beleid is de basis van die visie. Mijn rol is alle afdelingen van de club met elkaar te verbinden, al doende een brug slaan tussen de Toe komst en ArenA. Goed samen werkend (samenwerken is cru ciaal!) moeten we de organisatie naar een hoger plan tillen en tegelijkertijd over de hele linie de lat hoger leggen. Binnen de club moet het besef ontstaan, dat alles wat wij doen, gevolg kan hebben op de collega-afdelingen. Het beter op elkaar afstemmen van processen voorkomt verspilling of mislukking, met als gevolg dat er op gebied van planning, pro cessen, communicatie en budget meer houvast is. Het Technisch Hart en directie bepalen, met input van de werkvloer, de stip aan de horizon, het doel. Het daaropvolgende proces moet met een juiste afstemming tot het gewenste resultaat leiden.' Veel werk aan de winkel? 'Zo, best wel! Met alle nieuwe plannen kun je zonder overdrij ven spreken van een uitdaging. We werken naar een gestroom lijnde organisatie. Meer en anders trainen, zoals wij dat bij Ajax zien, vraagt veel van de hele organisa tie, op divers gebied. Wat denk je van de gevolgen van het de rug toekeren van kunstgras, de aan staande mogelijke uitbreiding van het trainings-en wedstrijdcom plex? Dat heeft op vele geledin gen effect. Nergens mag een radertje vastlopen. Net als bij het eerste elftal en bij de teams in de jeugd wordt van iedereen een maximale inzet gevraagd, inzet die gedragen wordt door ambitie. Niet alleen persoonlijke ambitie maar de ambitie die komt vanuit het gevoel van de rood witte Ajax-draad, die iedereen die hier werkt bezit.' 'Daarbij is voor mij alles en ieder een belangrijk. Met slim je werk doen als devies, zinnig samen werken als leidraad en vooral normaal doen met respect naar eenieder als motto.' David Endt In deze eerste editie van ons Clubnieuws in het nieuwe jaar wil ik u, uw familie en naasten een heel goed, gezond en succesvol 2017 wensen. Tegelijkertijd hoop ik dat 2017 voor Ajax een mooi en succesvol jaar zal zijn. Kijken we nog even terug naar 2016, dan kwam onze club na een turbulente periode eind 2015, in rustiger vaarwater. Sportief gezien helaas geen kampioenschap voor ons eerste elftal in het seizoen 2015-2016, met een apotheose tegen de Graafschap die wij niet licht zullen vergeten. Er was het afscheid van Frank de Boer die na 5,5 jaar en vier kam pioenschappen afscheid nam als trainer van ons eerste elftal. Hij leverde een geweldige prestatie: ieder jaar zijn beste spelers naar Europese topclubs zien vertrekken en, op basis van het beleid, de schone taak om nieuwe, jonge spelers uit de opleiding in te pas sen, met een dergelijk resultaat als uitkomst. Een uitdaging die zijn opvolger, Peter Bosz, in het huidige seizoen aanging, en waarin hij, na een start met ups en downs, de stijgende lijn te pakken heeft. Ik merk dat tevens aan de reactie van vele Ajacieden, die met plezier naar de ArenA gaan en Ajax weer her kenbaar, aanvallend en gedurfd zien spelen. Daarbij is er een luxeprobleem ontstaan, want de ontwikkeling van jeugdspelers (die er onder andere toe leidt dat Jong Ajax in de top van de ranglijst in de Jupiler League staat) gaat dermate voorspoe dig, dat er vele kandidaten op de deur kloppen voor een basis plaats in Ajax 1. De eerste helft van het seizoen zit erop, en ik ben heel benieuwd hoe de ploeg zich in de tweede helft van dit seizoen speltechnisch zal doorontwikkelen en hoe de staf balans zal vinden tussen het boeken van resultaat en de talentontwikkeling. Tevens ben ik benieuwd of ons Vrouwenelftal de prima prestatie van de eerste seizoenhelft kan verzilveren in wat het eerste kam pioenschap zou zijn, een prestatie waar zij al een tijd op wachten. Ik wens ze daarbij veel succes. Als Bestuursraad zullen wij verder gaan van Ajax een nog leukere en mooiere club te maken dan die het al is, en ik hoop dat 2017 voor Ajax een topjaar zal worden, opdat u als lid daar veel plezier aan zult beleven. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 3