'De roodwitte draad' AJAX CLUBNIEUWS INHOUD Operational manager de Toekomst Melle Sitters: Tijdens de rust van Ajax - PSV werd afscheid genomen van Frank de Boer. Met vier landstitels is De Boer één van de meest succesvolle Ajax-trainers ooit. Onder ovationeel applaus liep De Boer zijn welverdiende ereronde. 14e Jaargang nummer 1 Januari 2017 2 Melle Sitters: 'De roodwitte draad' 4 Historie Wie is wie? 5 Jong Ajax Altijd Ajacied 6 De jeugdleider Gedicht 7 Langs de Zijlijn Column Menno Pot 8 Ajax Vrouwen 9 Ajax Foundation 10 Zaterdagvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Vaste medewerkers: Simone Freling, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Johan Hoogenhout, Jacques Kattenburg, Joop Leeuwendaal, Bjorn Martens, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, André Stuijf, Kung Tang, Rob van Vliet, Patrick Voornhout, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Ajax Life Ajax Kids Clubblad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax 'Vroeger had ik alleen oog voor de voetbalhelden, tegenwoordig kijk ik - ook beroepshalve - meer naar de "helden" die het zaakje draaiende houden.' Zomaar een opmerking, geplukt uit het gesprek met Melle Sit ters (44), de man die als 'operational manager' sinds een dik halfjaar op de Toe komst aan de slag is. Daar mee maakte hij de stap van zijn voormalig werkterrein op de Amsterdam ArenA naar ons trainings-en wed strijdcomplex aan de Borch- landweg. Zowel de nieuw geïnstalleerde functie als de persoon die daaraan invul ling geeft, maakt het legi tiem dieper kennis te maken met Melle Sitters. Je bent al een poosje voor Ajax aan de slag, maar toch eerst even terug in de tijd. Hoe vanzelfsprekend is de band tussen Ajax en Melle Sitters? 'Dat zit wel goed. Voetbal en met name Ajax was vroeger thuis een vaste waarde, een roodwitte draad die steevast voor discussie zorgde, in elk geval vaak onder werp van gesprek. Dat ging van de verhalen over oud Ajax 1- speler Jan Schubert die een oom van mijn moeder was, en, zo werd er verteld, in de oorlog aan deportatie ontsnapte omdat de politie hem als Ajax-speler her kende en hem liet gaan zodat hij aan deportatie kon ontsnappen, tot aan verhalen van mijn moe der die om wat geld bij te ver dienen na de wedstrijden in De Meer zitkussentjes verzamelde. En dan was er oom Ikey (Waas), de man die mede aan de wieg van Ajax' studiebegeleiding stond, en de weekenden waarin ik ging kijken naar mijn neven Marco en Viggo die in de Ajax-jeugd speel den. En met mijn opa, die ooit in het Olympisch Stadion als speler van Blauw Wit tegen Feyenoord scoorde, yessss, bezocht ik de wedstrijden van Ajax in De Meer. Vak M, bont gezelschap...' Dat zit dus wel goed... heeft Melle Sitters zelf ook tegen een bal geschopt? 'Diezelfde opa zorgde er voor dat ik als klein jongetje een paar keer mocht meetrainen met de jongste jeugd. En ik werd als E-junior aangenomen! Opa bracht mij naar elke wedstrijd, naar trainen ging ik op de fiets, dwars door Betondorp. Vijf jaar lang was ik een trotse Ajacied; ik denk dat we in die tijd bij elkaar niet meer dan acht wedstrijden verloren hebben. Onvermijdelijk leverden die jaren prachtige anekdoten en herinneringen op. Dat in oktober al kale trainings veld op Voorland... Ajax-kleding aanschaffen bij Sporthuis Van den Boogaard in de Pretoriusstraat... Met de bus samen met de teams van Feyenoord naar toernooien in Frankrijk... Grappig was dat

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 2