Nieuwjaarsreceptie: in alle opzichten historisch Verenigingsleven 11 Zoals te doen gebruikelijk was de Nieuwjaarsreceptie een briljant startpunt van het nieuwe kalenderjaar. Daarvóór was de Bordjesclubavond een evenement waarop het clubgevoel van Ajax zich naar hartenlust manifesteerde. Traditioneel beginnen we ons verenigingsjaar in het nieuwe jaar met een nieuwjaarsreceptie in de kantine van ons sportpark de Toekomst. Die wordt voorafge gaan door de nieuwjaarwedstrijd tussen het personeel en de Ajax Veteranen. Voorheen wonnen de getrainde Veteranen veelal moei teloos, maar de laatste jaren is er sprake van een kentering. Onder het personeel bevinden zich steeds voetballers die graag bereid zijn om een potje te voet ballen. De afgelopen twee edities gingen voor de Ajax Veteranen dan ook verloren. Ook dit keer waren de teams zeer aan elkaar gewaagd. Uiteindelijk wonnen de Veteranen de prestigestrijd met 4-3. Leuk om te vermelden was dat Rutger Arisz, het nieuw toe getreden directielid, ook mee speelde. Een mooi signaal voor het integratieproces tussen NV en vereniging. Vooraf was door de organisatie bedacht de receptie in het teken te stellen van de presentatie van het zeer speciale nummer van ons Ajax Clubnieuws, dat is gewijd aan haar 100-jarig bestaan. Dit voornemen werd ruw door kruist door de te voortvarende drukker. Die was al begonnen met de verzending van dit prachtige, historische bewaar- nummer. Voorzitter Hennie Hen- richs maakte in zijn speech een een-tweetje met David Endt, hoofdredacteur van het Ajax Clubnieuws en deze bijzondere uitgave. Beiden gaven in hun speech aan welke rol Tijn Mid dendorp heeft gespeeld in het kader van ons clubnieuws. Het de voorzitter in ontvangst te nemen. Nelis is al 50 jaar actief als vrijwilliger binnen onze vereniging en maakt deel uit van de parkeer- commissie. In hem eren we alle mannen en vrouwen die wekelijks in weer en wind hun beste been tje voor zetten teneinde het ver keer rondom de Toekomst in goede banen te leiden. Nadat Hennie Henrichs zijn nieuwjaarsboodschap had uitge sproken, nam, totaal onverwacht, bestuursraadlid Maarten Olden- hof het woord en kondigde Eberhard van der Laan, burge meester van Amsterdam, aan. De burgemeester wendde zich met lovende woorden tot Hen- richs en eindigde zijn speech met de verkondiging dat het de koning had behaagd om Henrichs voor zijn verdiensten te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Een kippenvelmoment met historische waarde vanwege het feit dat een lid van onze vere niging tijdens de nieuwjaarsrecep tie deze eer kreeg toebedeeld. Zo kreeg deze clubmiddag een wel heel bijzondere lading, één die terecht kan worden gekarak teriseerd als historisch. Jan Buskermolen Voor de bestuursraad was de productie van 100 jaar Ajax Clubnieuws aanleiding om John de Vries, al 25 jaar bevlogen en betrokken vormgever van het clubnieuws en andere titels die de vereniging uitgeeft, in het zonnetje te zetten. Hij kreeg het kistje van de voorzitter en werd bovendien benoemd tot lid van de vereniging. Ook Nelis Snijder mocht naar voren komen om het kistje van was Tijn die de aanzet gaf tot deze realisatie van deze bewaareditie. Vanwege gezondheidsre denen kon Tijn het eerste nummer niet zelf in ont vangst nemen. We hopen hem gauw weer te mogen begroeten in ons midden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 11