Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal In de laatste weken voor de winterpauze werd er op alle niveaus door de Ajax-senioren nog eens hard aan getrokken. Zaterdag 1 baarde opzien met een 7-1 zege over VV Noordwijk. Na een trainingskamp op Gran Canaria is Zaterdag 1 klaar voor de tweede seizoenshelft. Ajax Zaterdag I kende voor de winterstop een goede periode. Sinds eind oktober 2016 is het ongeslagen, in zowel de competitie als de districtsbeker West I. Het meest opzienbarende resultaat boekte Zaterdag 1 op 5 novem ber in de thuiswedstrijd tegen VV Noordwijk. De gasten waren op voorhand topfavoriet voor de titel, maar werden met een nederlaag van maar liefst 7-I teruggestuurd naar de kust. Een even prachtig als bizar resultaat, ook omdat na 28 minuten bij een 2-0 voorsprong, Ajax een (terechte) rode kaart incasseerde! Halverwege de competitie staat Ajax op een gedeelde zevende plaats met 7 punten achterstand op koploper Achilles Veen. Alles staat in de top dicht bij elkaar, dus kunnen er nog mooie dingen in het verschiet liggen. Onze selectie is goed, net zoals in de weken vóór de winterpauze het spel, de passie en het plezier. Op vrijdag 6 januari 20I7 vertrok de Zaterdag I selectie, net zoals de afgelopen jaren, voor een trainingskamp naar Gran Canaria. Op het eiland werden de voorbereidingen getroffen voor de tweede seizoenshelft. Naast de trainingen, gesprekken en teambuildingactiviteiten, speelden wij op maandag 9 januari 20I7 een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste amateurelftal van Feijenoord. Een echte klassieker op Spaanse grond. Uitslag 3-I winst! Altijd leuk! Wij wensen u een mooi nieuwjaar. Dick Goossens, Elftalleider Ajax Zaterdag I De eerste helft van de competitie zit er voor Ajax 2 op. Nadat de eerste periode overtuigend werd binnengehaald met zeven overwin ningen en slechts een gelijkspel uit bij Volendam, kwam in de maand november de herfstdip. Na twee onnodige nederlagen tegen Spa kenburg en Swift verloor men de koppositie, daarna herstelde Ajax zich weer knap met louter over winningen. Er tekent zich nu een kopgroep af met Spakenburg, Ajax en Volendam, waarbij de onderlinge verschillen zeer klein zijn. Daarach ter een grote middengroep. Er zijn wekelijks verrassingen in de uitsla gen te noteren, dat betekent dat het nog alle kanten op kan gaan. Na 2-0 bekerwinst in en op De Bilt, komen wij in de volgende ronde uit tegen DOVO. De com petitie wordt op 28 januari hervat met een uitwedstrijd bij Odin 59. Andre Stuijf De beloofde beterschap in op komst, inzet en beleving waarvan wij in het laatste Clubnieuws spra ken, heeft zich voorlopig omgezet in een reeks goede resultaten. Er waren overwinningen op CSW 2, AMVJ 2,Volendam 3, EVC 2 en Monnickendam 2. De wedstrijd tegen Breukelen 2 werd verdiend verloren. Het resultaat hiervan is een gedeelde derde plaats op de ranglijst, op zich niet slecht. Hogerop komen hoort zeker tot de mogelijkheden, al dienen de spelers zich hiervoor dan opnieuw volledig in te zetten. Onze uitstekende groep hoeft voor niemand onder te doen, wij blijven er in geloven dat het best goed komt. Ten slotte wensen wij eenieder, na de gepasseerde feestdagen, een gezond en sportief 20I7 toe. Tot ziens op de sportvelden. Dolf van Zoest We zijn op de helft en staan op de tweede plaats. Met vier pun ten achterstand op ZOB.Van de elf wedstrijden hebben we er acht gewonnen, twee gelijk gespeeld en één verloren. Die verliespartij was thuis tegen onze eeuwige concurrent ZOB. Dat was een flinke domper en maakte dat we ons moesten herpakken in de wedstrijden die volgden. Dat is gelukkig heel goed gelukt. Desalniettemin zijn we nog zoe kende naar de best denkbare opstelling. We zullen zien hoe we uit de winterstop komen. Vaak overwinteren we beter dan onze opponenten. Als dat nu ook weer lukt en we het ritme vast weten te houden, kan het een span nende strijd worden in de race om de titel. Jan Buskermolen Op twee punten achterstand van koploper HBS neemt Zaterdag 5 afscheid van een uniek jaar 20I6. Zowel nationaal als internationaal is geen enkele wedstrijd verloren en de vraag is wanneer en welke club Ajax de eerste nederlaag toe brengt in 20I7. Het technisch hart van Zaterdag 5 laat echter niets op zijn beloop en heeft Cees Boot aangesteld als prestatie- en innova tiemanager. Deze PIM heeft voor gesteld om de training op donder dag af te schaffen en op vrijdag een verplichte stapavond te gaan instel len, in het kader van teambuilding. Aan de zaterdag wil de aanko mende PIM niets veranderen. 'De derde helft is de beste helft van de Zaterdag 5, die wil ik intact houden' aldus de PIM in trainers vakblad Bootcase. En zo kunnen we ervan uitgaan dat het in 20I7 weer gezellig wordt bij Zaterdag 5. Johan Hogenhout I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 10