Uitstekende start Altijd Ajacied Jong Ajax John Bosman koestert zijn eerste ArenA-goal In natte omstandigheden begon Jong Ajax in juni aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Jupiler League. Dit seizoen staat er een nieuwe trainer voor de groep. Marcel Keizer is nu verantwoordelijk voor het tweede team van Ajax. Hij wordt hierbij geassisteerd door oud-speler George Ogararu. Jong Ajax startte het nieuwe sei zoen met een nieuwe trainer aan het roer, Marcel Keizer. Samen met assistent-trainer George Ogararu begon Keizer het nieuwe seizoen met een thuis wedstrijd tegen FC Emmen. Met een 1-1 eindstand werd één punt binnengesleept op sportpark De Toekomst. Lang kon niet worden stilgestaan bij het puntverlies, want een paar dagen later stond de uitwedstrijd tegen Almere City op het programma. De man nen van Keizer revancheerden zich uitstekend. Het werd 1-4 met Richairo Zivkovic als grote man met drie treffers. Ook het derde competitieduel, thuis tegen FC Den Bosch, werd winnend afgesloten. De Bosschenaren werden met 5-2 opgerold. Opnieuw was er een Ajacied die drie keer scoorde, ditmaal Vaclav Cerny. In de vierde wedstrijd pakte Jong Ajax de koppositie in de Jupiler League door Fortuna Sittard met 2-1 te verslaan. Helaas kon die eerste plaats niet lang worden vastgehouden. Waar vorig jaar nog eenvoudig gewon nen werd, verloor Jong Ajax de uitwedstrijd bij RKC Waalwijk, 3-2. De jonge Ajacieden kwamen met 2-0 achter, maar knokten nog knap terug tot 2-2. Uiteinde lijk trok Jong Ajax toch aan het kortste eind. In de laatste fase van het inleve ren van de kopij voor dit Club nieuws speelde Jong Ajax op De Toekomst een spetterende partij voetbal tegen Achilles '29. Het ene hoogstandje volgde het andere op in een duel dat met maar liefst 7-1 werd gewonnen. Tussen de vele uitblinkers viel de vier keer scorende Mateo Cassierra in het bijzonder op. Dat keeper Diederik Boer toch nog een goal tegen kreeg, viel in het niet ten opzichte van werve lende voetbalshow van het team van trainer Marcel Keizer. Yuri van Eijden Ajax betrok 20 jaar geleden de Amsterdam ArenA. In het boek 20 jaar Ajax en de Amsterdam ArenA (Ajax Media en Kick uitge vers, prijs: 19,90 tot en met 27 oktober, daarna 24,90) wordt teruggekeken op 20 jaar Amsterdam ArenA. Ajax' skills- trainer John Bosman koestert zijn bijzondere doelpunt in de (dan) gloednieuwe thuishaven. Precies één dag na de officiële openingswedstrijd wordt in de Amsterdam ArenA alweer een officiële bekerwedstrijd gespeeld. Ajax 2 is gastheer voor FC Twente. Het treffen in de groepsfase van het KNVB Bekertoernooi wordt op 15 augustus 1996 de wedstrijd van John Bosman. Na drie Milanese doelpunten, scoort hij als eerste Nederlander in de ArenA. Als dan toch iemand van de tegenpartij moet scoren, laat het dan in vredesnaam een oud-Ajacied zijn, zullen veel Ajax-fans hebben gedacht. Met Bosman, die altijd een gewaardeerd oud-Ajacied is gebleven, kunnen zij dan ook best leven. Acht jaar na zijn vertrek uit Amsterdam heeft Bossie weinig aan populariteit ingeboet. De spits heeft bij zijn officiële debuut als Twentenaar nog altijd een hoge gunfactor. Eerder, tussen 1983 en 1988, beleefde hij mooie tijden in de Meer. Vooral met Marco van Basten aan zijn zijde en met Johan Cruijff als trainer op de bank stond Bosman garant voor een stortvloed aan (kop)goals. Bij zijn vertrek naar KV Mechelen prijkten maar liefst 105 doelpunten en 165 officiële Ajax-duels achter zijn naam. Medio 1996 begint Bosman aan een nieuw hoofdstuk in zijn rijke voetbalcarrière. Zes dagen voor de start van het Eredivisie-seizoen openen de Ajax-beloftes het bekerseizoen tegen de Twente-profs. Bosman verslaat Ajax-doelman Fred Grim al in de twaalfde minuut. 'Ik moest me natuurlijk bewijzen bij mijn nieuwe club. Dan is het lekker om snel te scoren', kijkt Bosman twintig jaar later terug. De oud-spits en huidige skillstrainer in de Ajax-jeugdopleiding herinnert zich zijn openingsdoelpunt nog goed. Bosman sloeg koppend toe, zijn handelsmerk. 'Een bekeken kopbal, zo over Fred heen. Beetje geplaatst. Grappig dat ik juist tegen hem scoorde. We zijn generatiegenoten. Toen ik bij Ajax begon, was hij de keeper van de Al. Ik vond het altijd leuk om tegen een van mijn oude clubs te spelen. Dat gold vooral voor Ajax. Aan die club heb ik veel te danken.' Bosman bepaalde de uitslag van het bekerduel in de voor laatste minuut op 0-4. In de broeierige ArenA maakte de spits een prima debuut. Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 5