Een nieuwe baan WIE IS WIE? Historie De jaarlijkse Open Dag werd druk bezocht. De supporters konden onder andere een kijkje nemen in de Amsterdam ArenA en Lucky Ajax een balletje zien trappen. Ook stond de spelerspresentatie op het programma. Onder andere Peter Bosz nam het woord en beloofde de supporters een mooi seizoen. Op 3 september 1911, in het prestigieuze Zilveren Bal-toer nooi, speelde Ajax voor het eerst met zijn nieuwe shirt: wit met een verticale brede rode baan. De tegenstander was Haarlem, de rechtsbuiten bij Ajax was Jan Grootmeijer. Het nieuwe shirt, zo gaat het verhaal al jaren, was nodig omdat Sparta al met het oude speelde: rood-wit verticaal gestreept, en eiste dat Ajax een ander shirt koos. Het toeval wil, zo gaat de overlevering verder, dat VVV (Veni,Vidi,Vici) met voet bal was gestopt en als cricketclub doorging, en VWer Grootmeijer bij zijn overgang naar Ajax de voetbalshirts meenam en later tot Ajax-shirts opwaardeerde. Een goed verhaal, maar klopt het ook? Van een verplichting een ander shirt te kiezen, blijkt niets in het reglement van de NVB, en dat Sparta ooit bezwaar maakte tegen de gezamenlijke outfit wordt ook nergens vermeld. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat de Rotterdammers niet kunnen heb- ben gewezen op de mogelijkheid van misverstanden; reserve-shirts waren nog niet voorgeschreven, maar Ajax had gewoon in witte shirts kunnen spelen; dat deden ze wel vaker. En dat nieuwe shirt, komt dat wel bij VVV vandaan? De club stopte inderdaad in 1909 met voetbal. Alleen vermeldt de officiële almanak van de NVB dat jaar (en alle jaren) voor VVV een wit shirt en een donkere broek, dus het shirt met de rode baan zou dan niet het officiële geweest zijn. En had VVV wel een reser veshirt voorradig? Jan Groot meijer (Van Eeghenstraat 32) wordt inderdaad als lid vermeld op de laatste ledenlijst van VVV, dus onmogelijk is het verhaal zeker niet, maar voorlopig blijft het bij een mondelinge overleve ring, met nogal wat onduidelijk heden. Het toen nieuwe shirt heeft Ajax veel moois gebracht, maar het zou leuk zijn als we ergens een bevestiging konden vinden over het ontstaan. Evert Vermeer Naam: Timo Bruijns Functie: Lid mediateam.Ajax Social media Werkzaam sinds: Sinds 2007 tot 2009 en daarna r vanaf 2013 Je werkt al ruim drie jaar bij Ajax. En eerder heb je er ook al gewerkt. Hoe ben je er precies terechtgekomen? 'De eerste keer gewoon via een vacature. De tweede keer na een tip van mijn collega Ronald Jonges. Hij vertelde dat er weer een functie beschikbaar was op de afdeling.' Je bent lid van het mediateam van Ajax en bent verantwoordelijk voor de social media. Wat zijn jouw werkzaamheden daarvoor? 'Ik probeer zo goed mogelijk de inhoud van al onze social-kana- len te coördineren. Leuk werk dat vooral veel samenwerking vergt met collega's op onze eigen afdeling, maar ook met collega's van andere afdelingen.' Hoe belangrijk zijn social media voor een club als Ajax? 'Heel belangrijk. Het medialandschap verandert ontzettend snel. Een heel groot gedeelte van de bezoekers via Ajax.nl wordt gege nereerd via social media. Fans kijken toch vaak het eerst op een social-kanaal voordat ze naar een website gaan. Bovendien is er via social media veel meer interactie mogelijk met fans. Ontzet tend belangrijk voor een club.' Na je eerste periode bij Ajax heb je een uitstapje gemaakt naar het wielrennen. Daar was je onder andere hoofdredacteur van het Wieler- land Magazine. Wat is het verschil tussen communicatie over wielren nen in vergelijking met voetbal? 'Wielrennen is nog iets opener. Daar kan je echt iedere renner een dag voor de wedstrijd of zelfs voor de start nog even bellen of aanspreken. In voetbal worden de spelers redelijk afgeschermd, maar dat begrijp ik ook wel aangezien de aandacht voor voetbal veel groter is dan voor wielrennen.' Wat vind je leuk aan het werken bij Ajax? 'Het leukste is het leven van wedstrijd naar wedstrijd. Je zit echt in het ritme van de voetbalploeg, ook qua media. Eerst opbouwen, dan de wedstrijd en nagenieten als er gewonnen is.' Wat is jouw favoriete Ajax-moment? 'De 2-0-zege van Ajax tegen Milan in 1994: de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League 94/95. Ik kon het niet geloven dat Ajax zo goed aan het worden was.' Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 4