'Het Clubnieuws is de ziel van de Scheidend eindredacteur Tijn Middendorp: Traditiegetrouw startte Ajax 1 de voorbereiding op het nieuwe seizoen met een bosloop in het Amsterdamse Bos. Nemanja Gudelj was de snelste op het uitgezette parcours. Donny van de Beek en Vaclav Cerny werden twee en drie. Later in de eerste trainingsweek werd er op het veld getraind. AJAX CLUBNIEUWS 13e Jaargang nummer 5 September 2016 INHOUD 2 Tijn Middendorp: 'Het Clubnieuws is de ziel van de vereniging' 4 Historie Wie is wie? 5 Jong Ajax Altijd Ajacied 6 Nieuwe leden Gedicht 7 Nieuwe spelers Column Menno Pot 8 Ajax Vrouwen 9 In Memoriam Gerard Holsheimer, Uriël 'Uri' Coronel en Ton Pronk 10 Zaterdagvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Evert Vermeer Vaste medewerkers: Carel Beerenschot, Simone Freling, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Johan Hoogenhout, Jacques Kattenburg, Joop Leeuwendaal, Bjorn Martens, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, André Stuijf, Kung Tang, Rob van Vliet, Patrick Voornhout, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax Al bijna een halve eeuw is Tijn Middendorp (71) betrokken bij het Ajax Club nieuws. Als jongen van 14 leverde hij reeds in novem ber 1959 z'n eerste kopij aan voor het ledenblad, waar zijn vader Tinus Middendorp destijds de eindredactie vormgaf. Een zeer intensieve taak, die Tijn later zou over nemen en die hij voor het Clubnieuws in zijn huidige vorm alweer meer dan tien jaar met veel toewijding uit voert. Nu moet hij daar met pijn in het hart noodgedwon gen mee stoppen. Zijn gezondheid laat hem niet meer toe elke week, dag in dag uit, met zijn Clubnieuws bezig te zijn. Thuis in Amstelveen praat hij open hartig over zijn fysieke toe stand, zijn liefde voor Ajax en over het belang van het Clubnieuws voor de vereni ging. Hoe gaat het met je? 'Slecht, al voel ik me niet zo. Het is een beetje tegenstrijdig. Voor m'n gevoel mankeer ik weinig, maar ondertussen moet ik wel regelmatig naar meerdere artsen in het OLVG. Ik ben onder meer al m'n hele leven nierpatiënt, sinds m'n 36e.Verder ben ik vorig jaar juni tijdens mijn vakan tie in Portugal getroffen door een vasculair glaucoom in mijn linkeroog. Een soort hersen bloeding, maar dan in het oog. Daardoor ben ik het zicht in dat oog vrijwel geheel verloren.' Toch ben je daarna nog bijna een jaar doorgegaan met je werkzaam heden voor het Clubnieuws. 'Klopt, dat ging toen nog wel. Moeizaam, maar ik kon het aan. Daarna heb ik twee epilepsie- aanvallen gehad. Sindsdien is m'n hoofd helaas niet meer wat het geweest is. Mijn geheugen laat me in de steek zo nu en dan. Dat is een probleem. Ik heb moeite om namen te noemen, om data te herinneren. Autorij den mag ik ook niet meer. Lullig, maar waar.' Is dat te genezen? 'Eigenlijk niet. Die epilepsie-aan- vallen zijn een gevolg van wat er in mijn hoofd gebeurt. Maar wat dat is, dat weten ze niet. Ze weten niet hoe ik ze krijg. Dus dat is heel moeilijk te behande len. De neuroloog kan niet zien waar het vandaan komt. Ik heb een MRI gehad, maar daarop was niets bijzonders waar te nemen. Nu slik ik al een tijdje medicij nen tegen de epilepsie-aanvallen. De dosering is lastig, want als ik te weinig neem dan kan ik er weer een krijgen - maar als ik te veel neem, dan is dat weer niet goed voor mijn nieren.' Lukt het je nog om naar Ajax te gaan? 'Samen met Elly, mijn vrouw, ga ik nog steeds naar elke thuis wedstrijd van het eerste. Zij is nog fanatieker dan ik, haha. Op De Toekomst ben ik al een tijd niet geweest. Dat gaat me aan het hart, maar ik kan er niets aan doen. Het ergste is dat ik niet meer mee kan werken aan het Clubnieuws.' Hoe vaak was je daarmee bezig? 'Vrijwel elke dag. Er gaat zo veel tijd in zitten. Ik vind het een gods eer om voor Ajax te werken. En dat al bijna 50 jaar, zonder enkel belang. Raar hé. Dat een club je zo kan raken.' Okee, vraag tussendoor dan: heb je liever dat Oranje ooit nog het WK wint of dat Ajax nog een keer de Champions League wint? 'Dat laatste natuurlijk! Ik ben totaal geen Nederlands Elftal-fan. Absoluut niet. Wereldkampioen, wat koop je daar nou voor?' De afgelopen tijd was het weer wat onrustig rondom Ajax. Titel misge lopen, nieuwe trainer, geen Cham pions League...

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 2