Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 10 Ajax Zaterdag 1 kende een fijne aanloopperiode naar het seizoen 2016-2017. In de competitie waren de resultaten wisselend: een zege, een nederlaag en verlies. Trainer Jorg Smeets kende een instroom van een aantal nieuwe spelers die elkaar inmiddels beter hebben leren kennen. Wisselvallige start van de competitie van Zaterdag 1 Na een prima voorbereiding startte Ajax Zaterdag 1 de competitie in de Hoofdklasse A met een thuiswedstrijd tegen Haaglandia. De Amsterdammers speelden het grootste deel van de wedstrijd met tien man vanwege een rode kaart voor Stefano Seedorf. Ondanks de numerieke minderheid wist de Zaterdag I toch met 3-2 te winnen. Later bleek echter dat dit toch niet niet de eerste drie punten van het seizoen waren. Haaglandia, dat al langere tijd in de financiële problemen zat, werd failliet verklaard, waardoor de uitslag van de wedstrijd teniet werd gedaan. Met deze tegenslag in het achterhoofd stond de uitwedstrijd in Zeeland tegen Hoek op het programma. Helaas werd het duel met 2-0 verloren maar het vertoonde spel van de Zaterdag 1 gaf absoluut vertrouwen voor de toekomstige wedstrijden. Een week later stond dan nu echt de eerste officiële wedstrijd van de Zaterdag 1 op het programma, op sportpark De Toekomst met als tegenstander de verrassende koploper en promo vendus DFS. Ondanks een prima eerste helft kwam Ajax Zaterdag 1 niet verder dan een gelijkspel: 0-0. Yuri van Eijden De maand augustus stond voor de Ajax Zaterdag 2 in het teken van bekervoetbal. De mannen van trainer Detlef le Grand waren ingedeeld in een poule met SV Ouderkerk, CTO'70 en FC Amsterdam. De eerste wed strijd tegen SVO dicteerde Ajax 2 met vlot lopende combinaties het spel en keerden met een 3-1 zege terug. Tegen 5e klasser CTO'70 haalde Zaterdag 2 verwoestend uit. Op De Toekomst werd het maar liefst 15-0! Ook tegen FC Amsterdam werd een mooie uitslag neergezet want FC Amster dam werd met 7-1 opzij gescho ven. Daarmee werd de volgende ronde bereikt. De eerste thuis wedstrijd in de nieuwe competitie vond begin september plaats, thuis tegen ODIN'59 uit Heemskerk. De belangrijke eerste drie punten werden met een benauwde zege van 1-0 over de streep getrokken. Al met al een fijne, doelpuntrijke en dus veelbelovende start Yuri van Eijden Het stemgeluid van Zaterdag 3-leider Dolf van Zoest klinkt vanouds opgewekt wanneer hij het heeft over zijn door Marco Ruitenbeek getrainde team: 'Mooi ploeggie jongens hoor. We hebben op papier een ruime selectie al blijkt in praktijk, net als vorig jaar, dat dat nog niet genoeg is om iedere wedstrijd volledig aan te treden. Tot de nieuwelingen horen Dennis Gerritsen en Simon. Simon-wie? Tahamata natuurlijk! Die kwam keurig zijn pasfoto bij mij inleve ren! Ja, wil je in Zaterdag 3 spe len, dan moet je een Ajax-verle- den hebben. De Bekerresultaten waren goed, met een uitschieter tegen WVHEDW, 9-0. In de poule met Baarn en AFC gingen we door naar de volgende ronde. In de competitie hadden we een zeperd tegen ZOB, speelden daarna gelijk tegen WVHEDW3 en in een knappe wedstrijd, ik kan niet anders zeggen, versloe gen we DVVA met 2-0.' Voor velen markeert tegenwoor dig het einde van de schoolvakan tie het begin van het voetbalsei zoen. Als we qua timing in het midden zitten, zoals dit jaar, dan starten we met de voorbereiding op het seizoen feitelijk twee weken voor aanvang competitie. De KNVB zou op deze ontwikke ling flexibel moeten inspelen door de start van de competitie beter te laten aansluiten op de timing van de schoolvakanties. Binnen kort maar eens overleggen.Voor het eerst doen de veteranen mee aan de bekercompetitie. Dat scheelt in het regelen van oefen wedstrijden en je treft weer eens andere tegenstanders.We kregen een viertal spelers over van Ajax zaterdag 3, waarmee wij reuze blij zijn. Zij vormen een verster king en bieden meer lucht bij bles sures, ziekte en andere absentie omstandigheden. Evenals voor gaande jaren willen we mee strijden om het kampioenschap. Jan Buskermolen Na een zomerreces zijn ook de heren van Ajax 5 weer begon nen in de ONEC-competitie. Dit jaar heeft het team zich versterkt met Marcus Keane, Marc Wolthuis, Sirik Goeman en Rogier van den Brink. Gezel ligheid en plezier staan voorop, al staat prolongatie van de Knoepert-titel (het traditionele openingstoernooi in de winter) en het kampioenschap als doel stelling voor dit seizoen geno teerd. De eerste wedstrijd leverde een 6-2 overwinning op tegen VOC in Rotterdam. Na de wedstrijd werd Ajax 5 als kam-pioen uitgenodigd voor de traditionele kampioens BBQ. Het seizoen is gestart. Een ieder is van harte uitgenodigd om te komen kijken. Johan Hogenhout/ Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 10