Kampioenschap lijkt ver weg Ajax Vrouwen Uitslagen De cruciale wedstrijd van de Ajax Vrouwen tegen FC Twente is in Hengelo met 1-0 verloren. Door een vroeg doelpunt kwamen de Ajax Vrouwen al snel op achter stand en dit maakten ze niet meer goed. Met nog een wedstrijd te spelen tegen de vrouwen van PSV lijkt de titel dit jaar wederom naar de vrouwen van FC Twente te gaan.Voor de Ajax Vrou wen rest alleen de beker finale tegen ADO Den Haag op 28 mei 2016 in het Kyocera stadion in Den Haag. 1 Ook voor de Ajax Vrouwen lag het kampioenschap, net als bij hun mannelijke collega's, voor het oprapen. In beide gevallen ging het mis. Nu maar hopen dat het behalen van de KNVB beker wel lukt en dat FC Twente misschien toch nog een misstap maakt. Het venijn zit altijd in de staart. Ajax-PSV (1/2 finale beker) Met een klinkende 5-1 overwin ning wisten de Ajax Vrouwen de bekerfinale te halen. De andere finalist is ADO Den Haag. SC Heerenveen-Ajax Duur puntverlies voor de Ajax Vrouwen in Friesland waarbij de afstand tot de vrouwen van FC Twente werd teruggebracht tot vijf punten met één wedstrijd meer gespeeld. Ajax-Telstar Thuis op de Toekomst wisten de Ajax Vrouwen een ruime over winning te behalen in de Noord Hollandse derby tegen Telstar. Doelpunten van Marlous Pieëte en Mandy Versteegt (beiden twee keer) en Kelly Zeeman zorgden ervoor dat aan het doel saldo ten opzichte van FC Twente werd gewerkt. Bij de wedstrijd tegen Telstar werden Liza van der Most en Tessel Mid dag gehuldigd voor hun 100ste wedstrijd bij de Ajax Vrouwen. FC Twente-Ajax FC Twente-Ajax leek een mooi affiche: met de overwinning zou den de Ajax Vrouwen kampioen kunnen worden. Met een bus vol Ajax-supporters werden de Ajax Vrouwen warm onthaald in Hengelo. Al in de elfde minuut scoorde Renate Jansen namens de FC Twente Vrouwen de 1-0. De Ajax Vrouwen startten niet goed en de gelijkmaker bleef uit. Trainer Ed Engelkes wisselde al vrij snel in de 20ste minuut door Inessa Kaagman te vervangen door Liza van der Most. De Ajax Vrouwen begonnen sterk in de tweede helft. De kansen van Marjolijn van den Bighelaar, een kopbal op de lat van Tessel Mid dag en de bal van Desiree van Lunteren, die maar net naast ging, werden niet verzilverd met een doelpunt. De vrouwen van FC Twente waren gevaarlijk in de omschakeling en kregen nog enkele kansen. Met een beter doelsaldo lijken de vrouwen van FC Twente de beste papieren te hebben voor het landskampioen schap in de Eredivisie voor vrou wen. Tamara Schellekens Eredivisie 2015 - 2016 ADO Den Haag - Ajax 0-2 Ajax - PSV 5-1 (1/2 finale beker) sc Heerenveen - Ajax 0-0 Ajax - Telstar 5-0 FC Twente - Ajax 1-0 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 8