Kampioenen 2015-2016 Moeder aller nederlagen A1, C2, D2, E1, E2, F1 Zaterdag 2, Zaterdag 4, Zaterdag 5 Op 19 april contracteerde Ajax Pascale Struijk. De 16-jarige verdediger tekende een contract t/m 30 juni 2018. Pascale: 'door de wedstrijden tegen Ajax en de duels met het Nederlands Elftal o/17 ken ik al veel spelers. Het Jany van der Veen Toernooi voor E-jeugd werd gewonnen door Feyenoord met Ajax als derde. De voorlopige erelijst van het afgelopen seizoen ziet er als volgt uit: Elk voetbaljongetje heeft zo zijn eigen 'moeder aller nederlagen'. Het kan de WK-finale van 1974 zijn of de afscheidswedstrijd van Johan Cruijff tegen Bayern. Ik ben van bouwjaar 1975 en twijfel tussen twee 'moeders', maar omdat de ene feitelijk geen nederlaag was (Nederland - België, 2-1, 20 november 1985) kom ik toch op 11 mei 1988 uit. Straatsburg. Finale Europacup II. Ajax - KV Mechelen.Vroeg rood voor Danny Blind. Het balbezit. De kansjes. De voorzet. De kopbal van Piet den Boer. De stormloop. En vooral: de onpasseerbare Michel Preud'homme die alles tegenhield en de wraak van Aad de Mos op Ajax gestalte gaf. Ik was 13 jaar, een vooral op Ajax-gebied nogal heetgebakerde brugsmurf en ik wist werkelijk niet waar ik het zoeken moest van verdriet en frustratie. Bittere tranen. Stompen tegen de muur. Slaan met deuren. Schreeuwen onder mijn hoofdkussen. Ik vond de 1-0 van Straatsburg het grootste onrecht uit de men selijke geschiedenis. Iets oneerlijkers was nimmer vertoond. De volgende dag nam ik me heilig voor dat ik iedereen die me op school met de uitslag zou jennen op een rechtse hoek zou trakte ren en ik sluit niet uit dat dat ook gebeurd is, want ik wilde de din gen toen nog wel eens met mijn vuisten oplossen. Ik denk dat ik wel drie dagen op rij gehuild heb om de nederlaag van 13 mei 1988. Dat was 28 jaar geleden en ik kan u melden dat ik op 8 mei 2016 iets kalmer ben gebleven. Ten eerste omdat ik tegenwoordig 41 jaar oud ben, dat scheelt al een stuk, en ten tweede omdat ik deze zeperd geen geval van onrecht vond. Ik kan er niets anders van maken: in mijn beleving is Ajax dit seizoen niet vaak genoeg goed geweest om in Doetinchem recht te hebben op een mazzeltje. Op dagen als 8 mei 2016 realiseer ik me altijd dat er thuis voor de buis jongetjes zitten te kijken voor wie déze dag de moeder aller nederlagen zal blijven. Huilend en boos de trap op gestormd, de deur van de slaapkamer achter zich in de sponning gekwakt. Woest. Ontroostbaar. Die jongetjes zou ik willen vertellen dat het allemaal slijt en dat ze ooit zelfs met enig plezier over die vreselijke dag in 2016 zullen vertellen, zoals ik nu over 11 mei 1988. Aan de andere kant: altijd maar relativeren is ook niet per se goed. Au. Verdomme. 8 mei 2016 was een taaie. Menno Pot ÏNVILir

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 7