Negende plek Altijd Ajacied Jong Ajax Tradities zijn er genoeg in de club. Een daarvan is de optocht van alle jeugdelftallen op de laatste speeldag in de ArenA van ons eerste elftal. Het moet voor de jongetjes toch een enorm gevoel geven in zo'n groot stadion te mogen lopen en naar de ouders, bekenden, vriendjes vriendinnetje te kunnen zwaaien. Na een rustperiode van twee weken hervatte Jong Ajax de competitie met een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. De hele maand maart was Jong Ajax verstoken gebleven van overwin ningen. Met die negatieve reeks maakte de ploeg van trainers Jaap Stam en Andries Ulderink gelijk op de eerste dag van de nieuwe maand korte metten. In blessuretijd wonnen de talenten dankzij invaller Vaclav Cerny met 1-2. De goede lijn werd doorge zet met een 2-0 thuisoverwin ning op FC Emmen. Kenny Tete maakte na lange tijd weer zijn rentree. Een week later was Jong Ajax tegenstander in de kam pioenswedstrijd van Sparta op het Kasteel in Rotterdam. Dank zij een 3-1 overwinning op Jong Ajax maakt Sparta na zes seizoe nen weer zijn rentree in de ere divisie. Afscheid De wedstrijden tegen RKC Waal wijk en FC Volendam eindigden beiden in een gelijkspel, tegen de Waalwijkers werd het 0-0 en in Volendam werd het 1-1. De laatste competitiewedstrijd eindigde in een 3-1 overwinning op FC Den Bosch. Dit was een mooi afscheidscadeau voor de scheidende trainers Stam en Ulderink en assistent Said Bak- kati. En voor Milan Vissie, Danny Bakker, Damon Mirani, Jordy Bruin, Damian van Bruggen, Aschraf El Mahdioui. Ook zij spelen volgend seizoen elders. Jong Ajax sluit het seizoen af op een negende plaats met maar twee punten achterstand op de nummer 6 Volendam. Yuri van Eijden De 116-jarige Ajax-historie is rijk en roemrucht. De Ajacieden op het veld vormen en vormden het fundament onder onze club. Ajax.nl laat met regelmaat oud-Ajacieden aan het woord. Over zichzelf en over 'hun' Ajax. Dit keer vertelt Richard Knopper over zijn clubgevoel. Naam: Richard Knopper Geboren: 29 augustus 1977 Debuut: 9 november 1997 (Sparta - Ajax 0-5) Laatste duel: 3 februari 2002 (Willem II - Ajax 1-3) Totaal: 66 wedstrijd 19 doelpunten Ajax-jeugd 'Ik begon als eerstejaars A-junior in de jeugdopleiding van Ajax. Elke jeugdspeler heeft op die leeftijd een droom: profvoetballer worden. Daarom had ik Feyenoord ook verruild voor Ajax. In Rotterdam stroomde jeugd minder snel door dan bij Ajax.Toen ik nog bij Feyenoord speelde, sprak ik daar al veel over met de Ajacieden die ik tegenkwam bij vertegenwoordigende elftallen. Feyenoord en Ajax hadden een gentlemen's agreement. De clubs namen geen spelers over uit elkaars jeugdopleiding. Maar ik wilde zelf naar Ajax. De club was toen al vooruitstrevend in zijn aanpak. Laszlo Jambor gaf bijvoor beeld naast het eerste ook de jeugd kracht- en coördinatietraining. Na contact met toenmalig hoofd jeugdopleiding Co Adriaanse, ben ik zelf opgestapt bij Feyenoord. Zo kwam ik op Voorland terecht.' Ajax 1 en clubgevoel 'Ik debuteerde in de uitwedstrijd tegen Sparta. Met een basisplaats. Hoeveel jongens kunnen dat zeggen? Heel speciaal. Ik heb een prima wedstrijd gespeeld, voerde mijn taken goed uit. Helaas scoorde ik niet. Ik kreeg wel de kans een goal te maken. Dat was een mooi toetje geweest. We speelden onder Morten Olsen 4-4-2. Ik was de loper op rechts. Jongens als Danny Blind, de broers De Boer en Jari Litmanen vingen me prima op. Heel positief. Een mooie ervaring. Mijn donkerblauwe Ajax-shirt van die dag heeft nog steeds een mooie plek. Ik droeg rugnummer 32. Zo'n dag ver geet je nooit meer. Mijn hoogtepunten bij Ajax beperken zich niet tot de twee landstitels en de drie KNVB bekers. Bijzonder zijn ook de mensen waar je mee samenwerkt. Sjakie Wolfs en Bob Haarms bijvoorbeeld. Ook het spelen in een volle ArenA vergeet je nooit meer. Ajax is een topclub. Een hele eer daarvan deel uit te maken. Het klinkt misschien raar voor een Hagenees maar naast ADO is ook Ajax voor mij heel speciaal.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 5