Glimlach De C2 wilde het gelijk maar afmaken. Ongeslagen wilden zij blijven en dat moest AZ C2 weten ook. De mannen van John Busink waren in april niet meer te houden in de uitwedstrijd tegen leeftijdgenoten van AZ. Met 0-11 werd de Schaal binnengehaald en kon het feest volop losbarsten. De eerste titel was er. zo ver was Ajax nog niet. Sparta is de oudste nu nog bestaande profclub (1888), en is nadien altijd een belangrijke club gebleven, al dateert het laatste kampioen schap alweer van 1958. De laatste jaren bivakkeerde het in de Jupi- ler League, maar daar hoorde het niet thuis, met het mooie shirt en het prachtige stadion - het eerste van Nederland - en vooral zijn mooie geschiedenis. Ooit was het de eerste club die tegen de Engelsen speelde, waar ze het spelletje hadden uitgevonden (in 1893, Harwich Parkeston). En het was de eerste club die Britse trainers naar Nederland haalde om het enorme niveauverschil te helpen overbruggen. Nieuwig heden die andere clubs, niet in het minst Ajax, niet lang daarna volgden: de eerste internationale wedstrijd was tegen Manchester University, de eerste trainer John Kirwan, een Brit, of eigenlijk een Ier. Sparta, kortom, zette de toon en was de club waarnaar je keek als je hogerop wilde. Ajax speelde zelfs in hetzelfde shirt, maar dat zal toeval geweest zijn. De Leer meester is terug in de Eredivisie; de tijden zijn veranderd, maar het is toch mooi ze terug te zien. Evert Vermeer Sparta is terug in de eredivisie. Goed voor een glimlach bij opvallend veel Ajacieden. En het mooiste bewijs dat wij hier in de hoofdstad niets tegen Rotterdam hebben: leuke stad met aardige mensen zolang je maar niet over Feyenoord begint. Waar zou het 'm in zitten? Die Klassieker tegen Feyenoord komt eigenlijk Sparta toe: het is nooit een echte rivaal geweest, maar wel onze oudste tegenstander. Even de stoffige annalen in: op 29 september 1907 stonden de twee clubs voor het eerst tegenover elkaar, in de tweede klasse. Sparta was toen de grote meneer, want het was het tweede elftal dat in de Meer verscheen: het eerste speelde in de hoogste klasse, en Naam: Zena Groenendaal Leeftijd: 18 jaar Werkzaam bij: Parkeerbeheer Bij Ajax vanaf: 2014 Wat is jouw functie bij Ajax'Ik werk bij parkeerbeheer op de Toekomst. Daar help ik mensen bij waar zij hun auto kunnen neerzetten of waar ze een muntje kunnen halen. Dat doe ik voornamelijk op de vrijdagavond als de Ajax Vrouwen hun thuiswedstrijd spelen.' Hoe ben je zo bij Ajax terechtgekomen? 'Al jaren ben ik een groot Ajax-fan. Mijn moeder ontmoette jaren geleden op een ver jaardag René Zegerius, voorzitter parkeercommissie. Daar raakte ze mee aan de praat over voetbal en zij vertelde René dat ik nog nooit naar een wedstrijd was geweest. René heeft mij toen mee genomen naar Ajax - RKC Waalwijk. Toen was ik elf jaar. Een aan tal jaar later had ik voor school een stageplaats nodig en heb ik weer René gebeld of hij wat wist. Er was een plek vrij bij parkeer beheer en zo ben ik bij Ajax terechtgekomen. Na mijn stage vroe gen ze of ik langer wilde blijven.' Hoe ziet een vrijdagavond eruit als je moet werken bij een wedstrijd van de Ajax Vrouwen? 'Rond half zes verzamelen in de kantine van de Toekomst. Daarna gaan we naar het kruispunt bij Borchland. Twee mensen staan daar om de mensen te woord te staan en deze te verwijzen naar welke parkeerplek ze moeten. Eén per soon staat er bij de slagboom om auto's van beide kanten door te laten.' Hoe speciaal is het voor jou om bij Ajax vrijwilligerswerk te doen? 'Dat vind ik echt heel mooi. Ik ben de jongste van het stel. Er worden veel anekdotes en verhalen van vroeger verteld door de anderen. Sommige namen of wedstrijden uit het verleden zeggen mij soms niet zoveel, maar ik vind het prachtig om al die verhalen te horen van mijn collega's.' Wat is voor jouw het Ajax-gevoel? 'Dat is de hele vereniging op de Toekomst. Ik vind het mooi dat daar alles bij elkaar komt, zoals de jeugdteams, de zaterdagamateurs, Jong Ajax en de Ajax Vrou wen. Dat geeft voor mij alleen maar het gevoel dat Ajax meer dan een profclub is.' Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 4