1 'Ik ben old school' Simon Tahamata, techniektrainer: De ontlading bij spelers en technische staf is minstens zo groot bij het behalen van de landstitel voor A-junioren. Op 10 mei versloeg Ajax PSV in een beslissingswedstrijd met 1-0 in Emmen. Nu waren de rollen omgekeerd en gingen de Eindhovenaren ongetwijfeld teleurgesteld naar huis. AJAX CLUBNIEUWS 13e Jaargang nummer 4 Mei 2016 INHOUD 2 Simon Tahamata: 'Ik ben old school' 4 Glimlach Wie is wie? 5 Jong Ajax Altijd Ajacied 6 De jeugdleider Gedicht ^A2 opgeheven 7 Kampioenen Column Menno Pot 8 Ajax Vrouwen 9 Ajax Foundation 10 Zaterdagvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Evert Vermeer Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Carel Beerenschot, David Endt, Simone Freling, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Johan Hoogenhout, Jacques Kattenburg, Joop Leeuwendaal, Bjorn Martens, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, André Stuijf, Kung Tang, Rob van Vliet, Patrick Voornhout, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Layout: Rolf Leeser Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax In 2009 verliet Simon Taha mata (59) De Toekomst voor een vijfjarig buitenlands avontuur als jeugdtrainer in Saudi-Arabië. In de zomer van 2014 keerde hij terug bij Ajax waar hij sindsdien actief is als individueel techniek trainer. Op het jeugdcom plex van de club vertelt hij onder andere wat er tijdens zijn afwezigheid allemaal veranderd is, waarom tech niektraining tegenwoordig nodig is en waar de jeugd het meest op moet trainen. Waar houd jij je op dit moment als individueel techniektrainer precies mee bezig? 'Bij de middenbouw besteed ik vooral aandacht aan de buiten spelers. Die komen elke maandag bij mij. In de onderbouw gaat het vooral nog om de basis bijbren gen. Dan bedoel ik bijvoorbeeld aannemen en dribbelen. Dat doe ik overigens bij de middenbouw ook nog wel, dat zijn dingen die altijd blijven doorgaan. De bui tenspelers in de middenbouw analyseer ik ook met behulp van videoanalyse. Sinds januari van dit jaar ben ik daarnaast ook betrokken bij de bovenbouw. Dat is meer ondersteunend. Daarbij gaat het er vooral om dat ik de buitenspelers leer hoe ze positi oneel goed moeten staan.' Hoe kwam je twee jaar geleden weer terug bij Ajax? 'Mijn 5-jarig contract in Saudi- Arabië liep in mei van dat jaar af. Daarna ging ik vrij snel om de tafel zitten met Wim Jonk. Dat ging eerst wat moeizaam. In die zin dat hij in zijn eerste gesprek aangaf dat hij mij maar 20 uur nodig had. Dat leek mij wat weinig. Toen ik in 2009 wegging, werkte ik 7 dagen in de week 7 uur per dag. Daarnaast wilde hij dat ik zou gaan functioneren als een soort ambassadeur van de club. Twee dagen per week trainingen op locatie gaan verzor gen bij de pakweg 40 amateur clubs waar Ajax mee samen werkt. Daarbij zou ik dan een dag de middenbouw doen en een dag de onderbouw. Dat vond ik niet zo interessant omdat ik eigenlijk gewoon de hele week op De Toekomst wilde zijn. Een maand later kon ik gelukkig wel gewoon fulltime aan de slag hier, dus dat kwam vrij snel goed.' Vond je dat er veel veranderd was in die 5 jaar afwezigheid? 'Alles was groter. Ik kwam binnen en zag veel mensen rondlopen in een Ajax-trainingspak waarvan ik geen idee had wie ze waren of wat ze deden. Ik ben old school, van de oude stempel. De manier waarop er met elkaar omgegaan werd, verbaasde mij. Normen en waarden heb ik heel hoog zitten. Je praat altijd met elkaar, en loopt elkaar niet voorbij met een simpel 'hoi' of 'hai'. Hoe wil je dan een grote familie worden zoals het vroeger altijd was?'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 2