Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal I0 Met een extra team zaterdag-senioren erbij hebben alle teams naar behoren gepresteerd. Ajax 1 handhaafde zich in de middenmoot, de Zaterdag 2 werd kampioen, het derde elftal zakte af naar de 7e plek terwijl de Zaterdag 4 en 5 zich konden verheugen op een verdiend kampioenschap in hun afdeling. De Zaterdag 1 heeft zich op de voorlaatste speeldag van een langer verblijf in de Hoofdklasse verzekerd. Het hoogste amateurelftal van onze club won in Langbroek van het plaatselijke SVL met 3-5. Ook dit was weer een wedstrijd zoals velen dit seizoen, vaak een zeker op technisch gebied beter Ajax maar wel een elftal dat veel moeite heeft op het mentale en fysieke vlak. In het huidige voetbal worden goede resultaten bepaald door een mix van deze aspecten. Dit jaar kwamen deze kwaliteiten vaak niet tezamen bij de Zaterdag 1 met als gevolg een wisselvallig seizoen, waarin het maar niet lukte om een serie overwinningen achter elkaar te boeken De Hoofdklasse A is een competitie met zeer geringe onderlinge verschillen, waardoor er 2 ronden voor het einde slechts 5 clubs zeker waren voor lijfsbehoud. Wij zullen er aan moeten wennen dat ook in het (top) amateurvoetbal de keuzes van spelers om Ajax te verlaten, te maken heeft met de portemonnee gekoppeld aan de sportieve uitdaging hoger op amateur- gebied te willen gaan spelen.Veelal heeft het één met het andere te maken vandaar de keuzes van een aantal van onze stakeholders om Ajax te verruilen voor AFC, Quick Boys, Koninklijke HFC, Lisse etc. Uiteraard streven wij, als staf, er elk seizoen weer naar om een Hoofd klassewaardige selectie samen te stellen, maar ook bij de amateurs zal Ajax bij ongewijzigde verhoudingen steeds meer een opleidingsinstituut worden, met als gevolg vele mutaties. Bij het schrijven van dit bericht is de selectie voor volgend jaar bijna rond en zal Ajax uitkomen met een zeer jonge talentvolle spelersgroep. Tot slot nog even de schijnwerper op een oud gediende die Ajax ook gaat verlaten na vele suc cesvolle seizoenen in het eerste amateurelftal, tevens afkomstig vanuit onze eigen jeugdoplei ding: Sergio Cameron. Sergio bedankt voor de mooie jaren. Dick Goossens De Zaterdag 2 heeft twee wed strijden voor het einde van de competitie het kampioenschap behaald in de reserve Hoofd klasse A van het district West I. Ajax kende een stroeve start in het begin van de competitie, met drie punten uit drie wedstrijden. Daarna kreeg de ploeg van trai ners Le Grand en Bridji het ritme te pakken en wonnen overtuigend de eerste periode, met zeven overwinningen op rij. Na de winterstop kende Ajax opnieuw een slechte start met één overwinning uit vier. In de beker verging het de Aja- cieden beter, het bereikte de 1/8 finale en verloor na strafschop pen van Fortuna Wormerveer. Na het verlies thuis tegen ODIN '59 herpakte Ajax zich met lou ter overwinningen dat resul teerde in het kampioenschap met zeven punten voorsprong op de nummer 2. Andre Stuijf De selectie was voor een ge deelte op trainingskamp geweest in Spanje en dit viel te merken. Zij speelden de sterren van de hemel en wisten D.V.V.A. met 3-2 te verslaan, maar de wedstrijd die hierna volgde, tegen E.VC. uit Edam, eindigde in een 3-0 nederlaag. Het hoger geplaatste C.S.W. kregen wij op bezoek en in een leuk duel onder zomerse omstandigheden werden de pun ten eerlijk verdeeld. Uit bij Volen- dam werd het een 3-0 nederlaag. Monnickendam thuis werd een heerlijk en sportief potje met aan beide kanten legio kansen waar van Ajax er meer wist te benut ten zodat er op het scorebord de 4-I eindstand stond gepro jecteerd. A.F.C. - Ajax zijn altijd pikante ontmoetingen met een rivaliteit, strijdend maar met res pect voor elkaar. Wij namen de drie punten mee naar de Toe komst. In de stand nemen wij de zesde plaats in met 37 punten. Dolf van Zoest Eind goed, al goed. Als je de eer ste uit- en thuiswedstrijd beide 4-I verliest, dan is een eventueel kampioenschap een eindeloos vergezicht. Begin oktober begon de ziekenboeg leeg te lopen en maakten we een nieuw begin met de competitie. We pakten de draad op en wonnen II wed strijden achter elkaar. Door deze resultaten kregen we weer geloof in een goede afloop. Helaas ging de uitwedstrijd tegen Zwanen burg onnodig verloren. Dat knakte het zelfvertrouwen niet want de volgende wedstrijden werden winnend afgesloten. Door de voorlaatste competitiewed strijd thuis tegen KHFC winnend af te sluiten, zijn we niet meer in te halen met 5 punten voor sprong; een doelsaldo van III goals voor en 30 tegen. Kampioen worden na zo'n desastreuze start geeft extra glans. Onze boys hebben voorwaar een toppres tatie geleverd. Grote klasse. Jan Buskermolen Door de winst in de 'thuis'wed- strijd tegen AFC en het verlies van Sparta tegen Kampong staat de Zaterdag 5 bovenaan en moet de op papier ingevulde wedstrijd (0-5) nederlaag tegen Concordia nog gespeeld worden. Op 2I mei kan Ajax zaterdag 5 in zijn debuutjaar het kampioenschap binnenhalen en dat zou een uni cum zijn in de rijke amateur historie van Ajax. De selectie en technische staf feliciteert Ajax zaterdag 4 met hun kampioen schap. Johan Hogenhout

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 10