Unieke middag Ajax Foundation De Ajax Foundation zal niet nalaten kinderen die daarvoor in aanmerking komen een leuke middag te bezorgen door ze uit te nodigen voor het bijwonen van een wedstrijd. Zoals Ajax ook nooit zal vergeten de kinderen te bezoeken op momenten dat het hen goed uitkomt. gen om deze middag nog eens dunnetjes over te doen, maar dan met zijn ogen wagenwijd open. Voor aanvang van Ajax - AZ mag hij een van de spelers naar het veld begeleiden. Alsof het zo moet zijn, pakt Joël Veltman (die vijftien jaar geleden op dezelfde basisschool zat als Ruben) zijn hand vast om samen het veld op te lopen. De 22 spelers staan in twee rijen in de catacomben, wachtend op het seintje van de scheidsrechter om het veld te betreden. De spanning op de gezichten van de spelers slaat allerminst over op Ruben. Jasper Cillessen maakt diepe indruk op Ruben door vlak voor het betreden van het veld zijn teamgenoten luidkeels op te peppen. Desondanks, of mis schien wel dankzij de bezielende woorden van de keeper, stapt Ruben zelfverzekerd het veld op. De 4-1 zege op AZ maakt deze unieke middag nog een beetje extra bijzonder. Een middag om nooit te vergeten. Edo Groot die middag weinig te lachen. Toen hij vrij dagochtend wakker werd, kreeg hij te horen dat twee dagen eerder al zijn Ajax-helden aan de rand van zijn bed hadden gestaan. De Ajax-gekke Ruben moest die week door omstandig heden in slaap worden gehouden. Zo bleef zijn droom om zijn idolen te ontmoe ten wel heel letterlijk een droom. Het vertederende beeld dat de foto van die middag opleverde, was de aanleiding voor de Ajax Foundation om Ruben uit te nodi- Ajax-fan Ruben (8) beleefde op 28 februari een unieke middag in de Amsterdam ArenA. Hij mocht bij Ajax - AZ samen met de spelers het veld oplopen. Anderhalve maand eerder was er ook al een ontmoeting met de spelers in het ziekenhuis, al kreeg Ruben daar toen niets van mee. Dankzij de Ajax Foundation kreeg hij tijdens Ajax - AZ een herkansing. Toen de Ajax-selectie op woens dag 20 januari langskwam, waren er veel lachende kindergezichten te zien in VUmc Kinderstad in Amsterdam.Voor Ruben viel er Indachtig Nico Scheepmaker Kijk ik met pen en papier Hoe ingetogen en summier Hj de bal beroert steeds vaker Breedte-passje van de schaker Terzjde legt met het vizier Naar voren diepte zoekt en fier Oogt als de spelbewaker De cijfers echter liegen niet Zeventien streepjes voor de thee Geen goal of assist is wat pover De wedstrjd eindigt in 2-2 Het turven doet vandaag verdriet Dat doen we nog eens over Huisdichter Cornelis 17 maart 2016 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 9